Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kierujący pojazdami

  wyznaczonych przez kierownika podmiotu prowadzącego szkolenie. Wykładowca przeprowadza wyłącznie część teoretyczną egzaminu wewnętrznego. 5. Szkolenie osoby ubiegającej się o uzyskanie (...)

 • Pracodawcy już znają szczegółowe zasady szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy

  , wydając zaświadczenie, którego wzór określają odrębne przepisy. Odpis zaświadczenia jest przechowywany w aktach osobowych pracownika. Pamiętaj, że: Szkolenie bhp musi być prowadzone jako szkolenie (...)

 • Agent ubezpieczeniowy - jak nim zostać, jakie ma obowiązki?

  przeprowadzany jest egzamin na agenta ubezpieczeniowego? Nie ma oczywiście przeszkód aby szkolenie było przeprowadzane przez kilka zakładów ubezpieczeń (wspólne szkolenie) (...)

 • Porada prawna na temat szkolenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat szkolenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nowe zasady szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów

  egzaminu państwowego;  szkolenie uzupełniające - przeprowadzane na wniosek osoby szkolonej.  Szkolenie podstawowe i dodatkowe przeprowadza się zgodnie z programem szkolenia kandydatów (...)

 • Dla kogo Wojska Obrony Terytorialnej?

  ramach pododdziału trwające trzy lata (pierwszy rok – szkolenie indywidualne, drugi rok – szkolenie zgrywające drużynę/pluton, trzeci rok – szkolenie zgrywające kompanię). (...)

 • Ważność szkoleń BHP

  . Szkolenie to powinno być okresowo powtarzane. Szkolenie jest prowadzone jako szkolenie wstępne i szkolenie okresowe. Szkolenie wstępne (nie ma co do tego okresu terminu ważności) (...)

 • Lista otwieranych zawodów. Zobacz, jak na tym zyskasz

  niekaralności za przestępstwa umyślne lub inne popełnione w związku z wykonywaniem zadań przewodnika turystycznego lub pilota wycieczek Kursy Szkolenie teoretyczne i praktyczne na pilota (...)

 • Szkolenie pracownika

  przepisami prawa pracy, a więc nieważna. Jeżeli jednak szkolenie miało na celu podniesienie kwalifikacji pracownika poprzez zaznajomienie go np. ze sposobami obsługi maszyn, to pracownik ponosi jego (...)

 • Szkolenia a czas pracy - opinia prawna

  obowiązków. Warunkiem jest jednak to, by szkolenie nie miało charakteru ogólnego. A za takie zasadniczo należałoby uznać szkolenie z zakresu technik negocjacji. Pracownik musiałby (...)

 • Szkolenie zatrudnionego pracownika a podnoszenie kwalifikacji

  pracownik powinien uzupełnić swoje kwalifikacje, z drugiej zaś pracodawca powinien mu toumożliwić. praca, szkolenie, kwalifikacje, podnoszenie, stanowisko, pracownik, umowa, zatrudnienie, zawodowe, (...)

 • Szkolenie pracownika w dni wolne od pracy

  dodatkowego dnia wolnego od pracy. Ważnym elementem jest też to czy szkolenie jest obowiązkowe czy nie. Jeżeli pracownik nie ma możliwości odmowy wzięcia w nim udziału należy zaliczyć je do czasu (...)

 • Przeszkolenie pracownika w udzielaniu pomocy

  bezpieczeństwa i higieny pracy. Szkolenie może także być przeprowadzone przez pracodawcę. Jeśli lekarz należy więc do kręgu podmiotów, które mogą przeprowadzać szkolenia zgodnie powołanym przepisem, (...)

 • Przechowywanie dokumentacji szkoleń BHP pracownika

  jest według programów opracowanych dla poszczególnych grup stanowisk (zawodów) i obejmuje: 1) szkolenie wstępne ogólne (instruktaż ogólny), 2) szkolenie wstępne na stanowisku pracy (instruktaż

 • Jak otrzymać refundację kosztów szkolenia pracowników?

  prowadzących szkolenie i uczestników szkolenia, jeśli szkolenie odbywa się poza ich miejscem zamieszkania, amortyzację maszyn i urządzeń w zakresie, w jakim są one wykorzystywane na (...)

 • Szkolenie osoby wykonującej czynności agencyjne

  sytuacji, czyli takich, które uprzednio odbyły szkolenie w zakresie zagadnień ogólnych niezbędnych do prawidłowego wykonywania czynności agencyjnych lub odbyły szkolenie wymagane od osób (...)

 • Kto może sporządzać świadectwa charakterystyki energetycznej budynków i lokali?

  ;adres do korespondencji; numer telefonu i faksu.Warunki i wysokość odpłatności za szkolenie i postępowanie egzaminacyjne Wysokość opłaty za szkolenie nie może być wyższa niż 70 % (...)

 • Czego musi nauczyć się agent i broker ubezpieczeniowy?

  ubezpieczeniowych oraz konkurencyjność tych produktów. Jak długo powinno trwać szkolenie? Co do zasady szkolenie trwa 50 godzin, jednak szkolenie osób wykonujących czynności agencyjne (...)

 • Szkolenie jako obowiązek pracowniczy

  . Jeśli było to szkolenie np. w ramach podnoszenia kwalifikacji pracowników, to reguluje to umowa zawarta z pracownikami. Takie szkolenie może się odbywać z inicjatywy pracodawcy lub pracowników. (...)

 • Szkolenie BHP przy przyjęciu pracownika

  Zatrudniam nowego pracownika. Wiem, iż nowo zatrudniona osoba powinna przejść instruktaż ogólny, stanowiskowy, a następnie szkolenie podstawowe. Osoba ta ma ważne do 2008 roku szkolenie BHP (...)

 • Szkolenie przez pracodawcę i zwolnienie lekarskie

  Pracodawca skierował pracownika na szkolenie w ramach podnoszenia jego kwalifikacji. Szkolenie było 2-dniowe, w tym jeden dzień szkolenia wypadł w sobotę. Ani w umowie o pracę, ani w regulaminie

 • Przetwarzanie danych w miejscu pracy

  . Jeśli pracodawca prowadzi szkolenie wewnętrzne bądź zawiera umowę powierzenia przetwarzania danych z firmą zewnętrzną, to jest on uprawniony do udostępnienia danych osobowych pracownika w tym celu

 • Zmiany w finansowaniu służby zdrowia

  programach szkolenia specjalizacyjnego, które zostaną zmodyfikowane w terminie do dnia 31 października 2018 r. oraz w umowach pomiędzy Ministrem Zdrowia a podmiotami prowadzącymi szkolenie

 • Szkolenie okresowe pracowników

  . prawo-pracy-szkolenie-pracownika-obowiązki-pracodawcy

 • Szkolenie BHP a praca u nowego pracodawcy

  podstawę do ewentualnego zwolnienia pracownika ze szkolenia BHP. N2: Po 29 listopada 2002r. nie bedzie jednak konieczne kierowanie pracownika na szkolenie, ani nie przeprowadzenie szkolenia pracownika

 • Szkolenie pracownika w czasie i po pracy

  pracy. Inną kwestią jest czy w ogóle można skierować pracownika na szkolenie w dniu wolnym od pracy. Jest to bowiem dysponowanie jego dniem wolnym. Wydaje się, że jeśli szkolenie ma taki a (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Szkolenie

  Witam wczoraj byłam na rozmowie kwalifikacyjnej w sprawie pracy (na słuchawkach), pracodawca powiedział że jutro rozpoczyna się szkolenie. Nie stawiłam (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Szkolenie wyjazdowe - kwestia dojazdu

  Witam, prezes mojej firmy organizuje szkolenie interpersonalne ktore odbedzie sie poza miejscowoscia, w ktorej miesci sie zaklad pracy. Wyjazd zorganizowany (...)

 • Umowa lojalnościowa

  Zostałam skierowana do pracy nad projektem, który wymagał konkretnej wiedzy. Zaznaczę, ze nie mialam wplywu na jego wybor. W związku z tym MUSIALAM (...)

 • Czas pracy a wolny dzień

  Przypuśćmy ze firma wysyła pracownika na szkolenie (bądź delegację) i np. trwa ono od środy do piątku do godz. 21. W ten dzień już nie ma pracownik (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane