Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna

  ani korzyści, jakie poszkodowany mógłby osiągnąć w związku z jego używaniem. § 2. Odszkodowanie na podstawie art. 449[1] nie przysługuje, gdy szkoda na mieniu nie przekracza kwoty będącej

 • Jak uzyskać odszkodowanie - zasady ogólne

  zasadami wiedzy i doświadczenia życiowego. Przykład: w zwykłym związku przyczynowym będą wada konstrukcyjna i szkoda wywołana zawaleniem się wadliwie skonstruowanego budynku czy szkoda wywołana (...)

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  wartościowych albo rzeczy szczególnie cennych spedytor ponosi odpowiedzialność jedynie wtedy, gdy właściwości przesyłki były podane przy zawarciu umowy, chyba że szkoda wynikła z winy umyślnej (...)

 • Porada prawna na temat szkoda

  Nie szukaj dłużej informacji na temat szkoda, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Szkoda komunikacyjna całkowita

  ;Szkoda częściowa ma miejsce wówczas, gdy uszkodzony pojazd nadaje się do naprawy, a koszt naprawy nie przekracza wartości w dniu ustalenia przez zakład ubezpieczeń tego odszkodowania. Szkoda (...)

 • Uwaga na produkt niebezpieczny! Odpowiedzialność producenta za produkt niebezpieczny

  konkretnego materiału wynikał z przepisów prawa. Szkoda wyrządzona przez produkt niebezpieczny Jedną z przesłanek odpowiedzialności za produkt, obok wadliwości produktu, jest zaistniała szkoda. Szkoda (...)

 • Odpowiedzialność sprzedawcy za utracone korzyści - opinia prawna

  odszkodowania obejmującego utracone korzyści może Pan w umowie z kontrahentem ograniczyć odpowiedzialność w taki sposób, że będzie ją Pan ponosił wyłącznie wówczas, gdy szkoda zostanie wyrządzona (...)

 • Odpowiedzialność pracownika za powierzone mienie - opinia prawna

  wynosi co najmniej 5 osób.Gdy szkoda w powierzonym mieniu powstała w innych okolicznościach niż wyżej wymienione, wysokość odszkodowania może być w wyjątkowych wypadkach obniżona, jeżeli (...)

 • Szkoda w majątku spółki - opinia prawna

  przyszłości zaległości w stosunku do ZUS wraz odsetkami karnymi. Powyższe rozważania dotyczyły wyłącznie odpowiedzialności karnej, nie biorąc pod uwagę ewentualnej odpowiedzialności cywilnoprawnej. (...)

 • Odpowiedzialność Policjanta za szkodę

  etc z dnia 7.05.1999 szkoda w obu pojazdach winna być liczona łącznie i takiej odpowiedzialności powinien podlegać policjant kierowca czy też rozłącznie jako szkoda w jednym i drugim pojeździe (...)

 • Istotna szkoda w rozumieniu art. 231 § 3 Kodeksu karnego

  zakładać, że będzie to każda szkoda, której nie można ocenić jako drobnej, a więc szkoda wyraźnie odczuwalna. Jednakże chodzi tu o szkodę mniejszą od „znacznej”. W orzecznictwie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kochanek i rozwód, a może sepracja?A może nic?

  moj facet ma zone.Zyjemy ze soba od 3 lat, od 2 on z nia nie sypia i chce sie rozwiesc choc generalnie nic w tym kierunku nie zrobil bo jak twierdzi bedzie (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

  Odpowiedź jest prosta - bo nie muszą i to w majestacie prawa. Jak to wygląda? Sąd przyznaje alimenty. Tatuś się na nie godzi. Nawet płaci przez (...)

 • Szkoda całkowita z OC

  Na początku listopada miałem wypadek samochodowy. Jadąc przez skrzyżowanie z drogi podporządkowanej wyjechał mi inny samochód. Policja przyznała (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane