Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks pracy (art. 94-206)

  pracy w ramach stosunku pracy lub na innej podstawie na rzecz podmiotu prowadzącego taką działalność (zakaz konkurencji).§ 2. Pracodawca, który poniósł szkodę (...)

 • Zakaz konkurencji w umowach o pracę

  , które należy się pracownikowi od pracodawcy. Zakaz konkurencji przestaje obowiązywać z upływem terminu na jaki umowa została zawarta. Jednakże zakaz konkurencji ustalony (...)

 • Umowny zakaz konkurencji - opinia prawna

  pracy, a także w trakcie wykonywania innych czynności podejmowanych na zlecenie bądź na rzecz Pracodawcy, po wygaśnięciu umowy o pracę. 2. Pracodawca może w każdej chwili na (...)

 • Opinia prawna na temat szkoda pracodawcy na rzecz konkurencji

  Nie szukaj dłużej informacji na temat szkoda pracodawcy na rzecz konkurencji, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Gdy były pracownik prowadzi działalność konkurencyjną - opinia prawna

  pracownika wyczerpujące definicję w/w czynu nieuczciwej konkurencji będzie czynem nieuczciwej konkurencji uprawniającym do żądania (zgodnie z art. 18 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji), (...)

 • Umowa o zakazie konkurencji jako skuteczna ochrona "know how" pracodawcy - opinia prawna

  na innej podstawie na rzecz podmiotu prowadzącego taką konkurencyjną wobec dotychczasowego pracodawcy działalność. Zakaz konkurencji dotyczy więc nie tylko podejmowania (...)

 • Kodeks pracy

  nawiązanych na innej podstawie niż umowa o pracę. Art. 291.  § 1. Umowa o pracę z pracownikiem skierowanym do pracy na obszarze państwa niebędącego członkiem Unii Europejskiej (...)

 • Umowa o zakazie konkurencji ochroną dla pracodawcy - opinia prawna

  przepisach sprecyzowana, umowa może zawierać postanowienia zakazujące pracownikom wykonywania pracy w ramach stosunku pracy lub na jakiejkolwiek innej podstawie na rzecz podmiotu, prowadzącego (...)

 • Odejście pracownika do konkurencji

  narodowego - jeżeli czyn nieuczciwej konkurencji był zawiniony.  Należy jednak pamiętać, iż w razie wniesienia oczywiście bezzasadnego powództwa z tytułu nieuczciwej konkurencji, sąd, (...)

 • Konsekwencje naruszenia zakazu konkurencji

  , ciążący na każdym. Ogóli rzecz biorąc pracodawca bęzie mógł się domagać odszkodowania, które miałoby zrównoważyć szkodę jaką poniósł w wyniku naruszenia przez byłego pracownika (...)

 • Kiedy zaczyna obowiązywać zakaz konkurencji po ustaniu stosunku pracy - opinia prawna

  lub na innej podstawie na rzecz podmiotu prowadzącego taką działalność. Umowa musi być zawarta w formie pisemnej, KP nie przewiduje przy tej umowie odpłatności. Zakaz konkurencji (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • ochrona dłużnika

  Poszukuję prawnika doświadczonego w zakresie skargi pauliańskiej. Z chęcią zapoznam się z orzecznictwem, jeśli takowe istnieje w tej sprawie. Wymianę (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane