Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Szkoła w roku szkolnym 2017/2018 - informacje dla rodziców

  granicy liczebności uczniów niepełnosprawnych w oddziałach specjalnych.   Na podst. informacji ze stron MEN dziennik lekcyjny, opłaty, szkoła, uczeń, dzieci, nauka, edukacja, nauczyciel

 • Zakładanie szkoły niepublicznej (podstawówki)

  być tylko szkołą publiczną lub niepubliczną o uprawnieniach szkoły publicznej. Oznacza to, że szkoła niepubliczna, która nie ma uprawnień szkoły publicznej nie może prowadzić nauczania jako (...)

 • Reforma edukacji

  ;żnych źródeł (np. lekarz, szkoła, opieka społeczna). W nowym modelu planuje się wykorzystanie Międzynarodowej Klasyfikacji Funkcjonowania, Niepełnosprawności i Zdrowia – wersji dla (...)

 • Porada prawna na temat szkoła

  Nie szukaj dłużej informacji na temat szkoła, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kroczą zmiany w szkolnictwie zawodowym

  ). W ramach każdego obszaru kształcenia zawody uporządkowano według typu szkoły, w którym może odbywać się kształcenie w danym zawodzie: branżowa szkoła I stopnia, technikum, branżowa (...)

 • Przeniesienie publicznej szkoły podstawowej

  zlikwidowana w każdym czasie, po zapewnieniu uczniom możliwości kontynuowania nauki w innej szkole. Szkoła, profil kształcenia ogólnozawodowego lub zawód, w jakim szkoła kształci, a także (...)

 • Nienależyte wykonanie umowy - powstanie szkody

  . Oznacza to, że szkoła języków obcych nie odpowiada za to, że nauczy dziecko języka obcego, a jedynie za zachowanie staranności w nauczaniu. Szkoła odpowiada za to, że jako profesjonalista (...)

 • Koszty przejazdu do szkoły młodocianego pracownika

  innym mieście niż szkoła. Są to klasy wielozawodowe i w szkole odbywają się zajęcia wspólne, a na zajęcia z przedmiotów zawodowych jak wspominałem szkoła kieruje ucznia na miesięczne (...)

 • Oświata po zmianach

  każda szkoła- podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna, szkoła artystyczna - samodzielnie. Inicjatywa będzie należała nie tylko do dyrektora szkoły, ale i do rady rodziców, (...)

 • Rok szkolny 2018/2019 - co nowego dla uczniów i nauczycieli?

  spełniać niepubliczne przedszkole oraz szkoła niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej. Zarówno niepubliczne przedszkole jak i szkoła niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej (...)

 • Szkoła eksperymentalna

  ustawy, wniosek składa "osoba prowadząca szkołę". Wynika z tego, że szkoła starająca się o nadanie statusu szkoły eksperymentalnej musi już istnieć w chwili składania wniosku.   szkoła, (...)

 • Jakie kwalifikacje powinien posiadać nauczyciel zatrudniony w szkole lub placówce artystycznej?

  . 329 ze zmianami). nauczyciel, kwalifikacje, szkoła artystyczna

 • Będzie Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury?

  6 lat oraz złożą egzamin sędziowski. Podstawa:Rządowy projekt ustawy o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury (sejmowy druk nr 946) Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury, szkolenia, aplikacje

 • "Radosna szkoła - kraina sprawności i zdrowia" - projekt rządowego programu wsparcia dla szkół

  refinansowania - przeznaczone dla organów prowadzących szkoły na zakup sprzętu rekreacyjnego i pomocy dydaktycznych.Założenia rządowego programu - „Radosna szkoła - kraina sprawności  (...)

 • Gotowa konstytucja dla nauki

  , profesor, uczelnia, doktorat, Rada Doskonałości Naukowej, studia, szkoła wyższa, nauka, konstytucja dla nauki, publikacje, czasopisma

 • Możesz dostać 1000 zł na dziecko w szkole

  przedszkolne, czyli rozpoczyna naukę w tzw. zerówce. W takich szkołach przysługuje 100-złotowy dodatek: przygotowanie przedszkolne, szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadpodstawowa, szkoła

 • Jak będą przeprowadzane egzaminy eksternistyczne?

  .); Ustawa z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. 2004 r., Nr 64, poz. 593, ze zm.)  opłata za egzamin eksternistyczny, publiczne centrum kształcenia ustawicznego, publiczna szkoła (...)

 • Szkoła publiczna a osobowość prawna

  Czy publiczna szkoła podstawowa posiada osobowość prawną? Czym jest to uwarunkowane? Czy można powierzyć obowiązki dyrektorowi (bez konkursu) na czas dłuższy niż 1/2 roku? Szkoła publiczna (...)

 • Zwolnienia podmiotowe w podatku od nieruchomości

  jednocześnie umowy najmu, gdyż wyjątki od zasady (zasadą jest opodatkowanie a wyjątkiem zwolnienie od podatku) nie mogą być interpretowane rozszerzająco. podatek, szkoła, nieruchomości, żwolnieni (...)

 • Podsumowanie programu „Szkoła bez przemocy"

  Szkoła bez przemocy".   Źródło: www.brpd.gov.pl społeczny program, Szkoła bez przemocy, dzieci, młodzież, uczniowie, agresja

 • Projekt nowelizacji ustawy - Prawo oświatowe

  obrady parlamentu. Projekt ustawy dostępny jest pod tym linkiem.   Na podst.: men.gov.pl praktyczna nauka zawodu, szkoła, uczeń, edukacja, nauka, szkolnictwo, oświata, zawód, pracownik

 • Konstytucja dla Nauki przyjęta przez Sejm!

  w wydawaniu dyplomów. Jeśli szkoła wyższa nie wyda dyplomu w przeciągu trzydziestu dni, wówczas będzie jej groziła kara w wysokości 5 tys. złotych. Stypendium rektora (...)

 • Kursancie, masz swoje prawa!

  „odsetki karne" nie mogą być większe niż czterokrotność wysokości stopy lombardowej NBP, czyli nie mogą przekroczyć granicy 20 proc. w skali roku. Szkoła żądała natomiast odsetek (...)

 • Podsumowanie konsultacji społecznych reformy polskiej szkoły

  konferencji 7 lipca 2008 r.: http://www.men.gov.pl/images/prezentacja%207%20lipca%20wersja%20ostateczna.ppsŹródło: www.men.gov.pl szkoła, nauka, edukacja, dzieci, młodzież, uczniowie, nauczyciele

 • Alternatywne formy wychowania przedszkolnego i inne zmiany w systemie oświaty

  dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. 2004 r., Nr 256, poz. 2572, ze zm.) alternatywne formy wychowania przedszkolnego, system oświaty, stołówki, posiłki, szkoła, przedszkole

 • Uznawanie zagranicznych świadectw szkolnych oraz świadectw maturalnych

  szkoła, albo  konsula Rzeczypospolitej Polskiej urzędującego w państwie, w którego systemie edukacji działa szkoła, albo  akredytowane na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przedstawicielstwo

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Szkoła..

  Witam Wszystkich, mam problem dot. szkoły ponadgimnazjalnej. Mianowicie, jestem uczniem Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie. W chwili obecnej (...)

 • nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

  Witam. Pisze pod wpływem informacji od mojej koleżanki która jest nauczycielką w jednej z małopolskich szkół. Co może zrobić nauczyciel kiedy (...)

 • Szkoła Zaoczna, a alimenty

  Chciałbym poruszyć na Forum problem, który nie jest uregulowany tak do końca prawem, a nawet w wypowiedziach SN czy innych wykładni jest raczej pomijany. (...)

 • czesne za studia i przedawnienie

  Witam w 2007 podpisałem kontrakt na studia wyższe. zakończyłem naukę w 2008 ponieważ szkoła przedstawiła mi regulamin kontraktu który mówi (...)

 • Rada rodziców w szkole i obowiazek płacenia.

  Wpłaty na radę rodziców są dobrowolne? Chodzi o to czy szkoła może sama narzucić ile kto ma wpłacić i czy w ogóle można się nie zgodzić? I (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane