Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Szkoła w roku szkolnym 2017/2018 - informacje dla rodziców

  granicy liczebności uczniów niepełnosprawnych w oddziałach specjalnych.   Na podst. informacji ze stron MEN dziennik lekcyjny, opłaty, szkoła, uczeń, dzieci, nauka, edukacja, nauczyciel

 • Zakładanie szkoły niepublicznej (podstawówki)

  być tylko szkołą publiczną lub niepubliczną o uprawnieniach szkoły publicznej. Oznacza to, że szkoła niepubliczna, która nie ma uprawnień szkoły publicznej nie może prowadzić nauczania jako (...)

 • Reforma edukacji

  ;żnych źródeł (np. lekarz, szkoła, opieka społeczna). W nowym modelu planuje się wykorzystanie Międzynarodowej Klasyfikacji Funkcjonowania, Niepełnosprawności i Zdrowia – wersji dla (...)

 • Porada prawna na temat szkoła

  Nie szukaj dłużej informacji na temat szkoła, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kroczą zmiany w szkolnictwie zawodowym

  ). W ramach każdego obszaru kształcenia zawody uporządkowano według typu szkoły, w którym może odbywać się kształcenie w danym zawodzie: branżowa szkoła I stopnia, technikum, branżowa (...)

 • Przeniesienie publicznej szkoły podstawowej

  zlikwidowana w każdym czasie, po zapewnieniu uczniom możliwości kontynuowania nauki w innej szkole. Szkoła, profil kształcenia ogólnozawodowego lub zawód, w jakim szkoła kształci, a także (...)

 • Nienależyte wykonanie umowy - powstanie szkody

  . Oznacza to, że szkoła języków obcych nie odpowiada za to, że nauczy dziecko języka obcego, a jedynie za zachowanie staranności w nauczaniu. Szkoła odpowiada za to, że jako profesjonalista (...)

 • Koszty przejazdu do szkoły młodocianego pracownika

  innym mieście niż szkoła. Są to klasy wielozawodowe i w szkole odbywają się zajęcia wspólne, a na zajęcia z przedmiotów zawodowych jak wspominałem szkoła kieruje ucznia na miesięczne (...)

 • Oświata po zmianach

  każda szkoła- podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna, szkoła artystyczna - samodzielnie. Inicjatywa będzie należała nie tylko do dyrektora szkoły, ale i do rady rodziców, (...)

 • Szkoła eksperymentalna

  ustawy, wniosek składa "osoba prowadząca szkołę". Wynika z tego, że szkoła starająca się o nadanie statusu szkoły eksperymentalnej musi już istnieć w chwili składania wniosku.   szkoła, (...)

 • Jakie kwalifikacje powinien posiadać nauczyciel zatrudniony w szkole lub placówce artystycznej?

  . 329 ze zmianami). nauczyciel, kwalifikacje, szkoła artystyczna

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Szkoła..

  Witam Wszystkich, mam problem dot. szkoły ponadgimnazjalnej. Mianowicie, jestem uczniem Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie. W chwili obecnej (...)

 • nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

  Witam. Pisze pod wpływem informacji od mojej koleżanki która jest nauczycielką w jednej z małopolskich szkół. Co może zrobić nauczyciel kiedy (...)

 • Szkoła Zaoczna, a alimenty

  Chciałbym poruszyć na Forum problem, który nie jest uregulowany tak do końca prawem, a nawet w wypowiedziach SN czy innych wykładni jest raczej pomijany. (...)

 • czesne za studia i przedawnienie

  Witam w 2007 podpisałem kontrakt na studia wyższe. zakończyłem naukę w 2008 ponieważ szkoła przedstawiła mi regulamin kontraktu który mówi (...)

 • Rada rodziców w szkole i obowiazek płacenia.

  Wpłaty na radę rodziców są dobrowolne? Chodzi o to czy szkoła może sama narzucić ile kto ma wpłacić i czy w ogóle można się nie zgodzić? I (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane