Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Metody amortyzacji

  ; amortyzacja przyspieszona - przez zastosowanie indywidualnych stawek amortyzacyjnych; amortyzacja spowolniona - przy zastosowaniu obniżonych stawek amortyzacja sezonowa - w stosunku do (...)

 • Leasing finansowy i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  odpisy amortyzacyjne. Jak określić spłatę wartości początkowej w razie braku ustaleń umownych? Zwykle umowa leasingu finansowego określa, jaka część opłat leasingowych przypada na spłatę kapitału, (...)

 • Leasing operacyjny i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  prawnych (Tekst jedn. Dz. U. 2011 r. Nr 74 poz. 397 ze zm.) leasing operacyjny, rozliczenie leasingu, podatek dochodowy, przychody, koszty, finansujący, korzystający, amortyzacja przedmiotu leasingu

 • Porada prawna na temat szalunki jaka amortyzacja

  Nie szukaj dłużej informacji na temat szalunki jaka amortyzacja, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Niezamortyzowana wartość środka trwałego a wartość rynkowa

  początkowej 10.000 zł netto, amortyzacja za rok 2001 r. wyniosła 830 zł, za lata 2002-2004: 6.000 zł, zaś do lutego 2005 r.: 332 zł – łącznie do lutego 2005 r. amortyzacja wyniosła (...)

 • Samochód osobowy i ciężarowy w podatku dochodowym

  , amortyzacja, pojazd

 • Środki trwałe spółki cywilnej

  przypadku najmu przewiduje wprost art. 22a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). spółka cywilna, amortyzacja, najem, odpisy amortyzacyjne, tylko do używania

 • Opodatkowanie licencji i know-how

  środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych licencja, licencje, know-how, umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania, Cypr, amortyzacja, wartości niematerialne i prawne, import usług

 • Koszty uzyskania przychodu przy sprzedaży samochodu.

  takiej części jaka przypada na niego proporcjonalnie do prawa udziału w zysku w chwili dokonania sprzedaży tego samochodu. spółka cywilna, koszty uzyskania przychodu, podatek dochodowy od osób fizycznych

 • Amortyzacja prawa do znaku towarowego

  wartości niematerialne i prawne wprowadza się do ewidencji najpóźniej w miesiącu przekazania ich do używania. amortyzacja prawa do znaku towarowego, wartość niematerialna i prawna, rzecznik patentowy, (...)

 • Podatek dochodowy od osób prawnych

  spółce, w takiej części, jaka odpowiada posiadanym udziałom związanym z prawem do uczestnictwa w zyskach tej spółki, po odliczeniu kwot: dywidendy otrzymanej przez podatnika (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane