Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Praca na czarno a alimenty

  uprawnionego. Uprawnionym do alimentów nie jest Pańska żona tylko dziecko, a zatem to jego sytuacja majątkowa jest tutaj istotna, a nie sytuacja majątkowa żony. Alimenty mają (...)

 • Alimenty po rozwodzie

  wydłużyć ten pięcioletni okres, jeśli zaistniała wyjątkowa sytuacja uzasadniająca takie wydłużenie, np. kalectwo małżonka uprawnionego spowodowane wypadkiem, szczególnie pomyślna sytuacja (...)

 • Obowiązek alimentacyjny a ciąża i macierzyństwo

  sytuacja majątkowa nie zachodzi a jedynie stan faktyczny jakim jest ciąża Pana żony. Do niewątpliwie trudnej sytuacji materialnej można zaliczyć np. całkowitą zależność zobowiązanej od (...)

 • Porada prawna na temat sytuacja majątkowa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sytuacja majątkowa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Alimenty dla męża po orzeczeniu separacji - opinia prawna

  prawomocnym wyrokiem za przestępstwo, co przemawia na jego niekorzyść. Również okoliczność, że pozostajecie Państwo w rozdzielności majątkowej, daje podstawy do twierdzenia, że sytuacja majątkowa (...)

 • Anulowanie długu w funduszu alimentacyjnym.

  istniejący bezpośrednio przed wydaniem decyzji w przedmiocie umorzenia należności (tak: wyrok NSA z 30 czerwca 2011 r., I OSK 371/2011). Organ musi w toku postępowania ustalić, jaka jest sytuacja (...)

 • Upadłość konsumencka a interesy wierzycieli i innych osób

  planu, jeżeli poprawi się sytuacja majątkowa upadłego.Dłużnik powinien spłacić swoje zobowiązania określone ustalonym przez sąd planem spłaty w zasadzie w ciągu 5 lat. Po wykonaniu planu (...)

 • Alimenty od byłego męża - opinia prawna

  , czy ustalenie prawnych opiekunów, wnuczka jest opóźniona w rozwoju. Ich sytuacja majątkowa (nieruchomości itp.) jest bardzo dobra, a mojej mamy znacząco gorsza. Moja mama nie chciałaby

 • Umorzenie opłaty z tytułu niewykonania obowiązku zawarcia umowy OC przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

  w jej  spłacie.  fundusz, gwarancyjny, ubezpieczenie, niewykonanie, obowiązek, umowa, OC, umorzenie, materialna, sytuacja, majątkowa, ulga, spłata, opłata, wyjątkowo trudna, sytuacja, (...)

 • Ile mogę dostać alimentów na dzieci od mojego męża?

  uwagę zasadniczo dwie przesłanki, tj.: zakres usprawiedliwionych potrzeb małoletniego oraz zakres zdolności zarobkowych i majątkowych zobowiązanego do alimentacji. W tej sytuacji Pani sytuacja majątkowa

 • Zarząd majątkiem dziecka po śmierci rodzica

  kogokolwiek praw rodzicielskich. W moim przypadku matka córki nie żyje, córka ma 10 lat i mieszka u babci. Jak wyglądałaby sytuacja opieki nad dziećmi i sytuacja majątkowa po zawarciu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane