Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sytuacja majątkowa małżonków po urzeczeniu separacji przez sąd

  Jak wygląda sytuacja majątkowa małżonków po urzeczeniu separacji przez sąd? Sytuacja majątkowa po orzeczeniu separacji przedstawia się następująco. Każde z małżonków (...)

 • Sytuacja majątkowa po rozwodzie

  przez jednego z nich (majątek wspólny). Przedmioty majątkowe nieobjęte wspólnością ustawową należą do majątku osobistego każdego z małżonków. Majątkowa wspólność ustawowa, która (...)

 • Sytuacja majątkowa małżonków po zawarciu przez nich małżeństwa

  , a także te, które ustawodawca wymienia w art. 33 kro. sytuacja, majątkowa, małżonków, zawarciu, małżeństwa

 • Opinia prawna na temat sytuacja majątkowa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sytuacja majątkowa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Praca na czarno a alimenty

  uprawnionego. Uprawnionym do alimentów nie jest Pańska żona tylko dziecko, a zatem to jego sytuacja majątkowa jest tutaj istotna, a nie sytuacja majątkowa żony. Alimenty mają (...)

 • Sytuacja małżonków po zawarciu małżeństwa

  Jak zmienia się sytuacja majątkowa małżonków po zawarciu małżeństwa? Z chwilą zawarcia małżeństwa powstaje między małżonkami z mocy ustawy wspólność majątkowa (wspólność (...)

 • Umowa podziału majątku po zawarciu intercyzy

  objąć cały ten majątek lub być ograniczony do jego części. Umowa taka powinna być sporządzana indywidualnie dla każdej sytuacji, gdyż różnice wypływać będą choćby z racji tego, iż sytuacja (...)

 • Alimenty po rozwodzie

  wydłużyć ten pięcioletni okres, jeśli zaistniała wyjątkowa sytuacja uzasadniająca takie wydłużenie, np. kalectwo małżonka uprawnionego spowodowane wypadkiem, szczególnie pomyślna sytuacja (...)

 • Obowiązek alimentacyjny a ciąża i macierzyństwo

  sytuacja majątkowa nie zachodzi a jedynie stan faktyczny jakim jest ciąża Pana żony. Do niewątpliwie trudnej sytuacji materialnej można zaliczyć np. całkowitą zależność zobowiązanej od (...)

 • Wspólność nabytych przedmiotów

  następuje np. na skutek śmierci jednego z małżonków. W razie śmierci małżonka sytuacja majątkowa zmienia się w następujący sposób: wspólny majątek małżonków ulega podziałowi na (...)

 • Wysokość alimentów na dziecko po drugim weselu

  przyszli małżonkowie zdecydują się na ustrój wspólności majątkowej, to zakładając, że dochody żony (wchodzące do majątku wspólnego) będą wysokie, polepszy się również sytuacja majątkowa (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane