Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Co zrobić, aby twój telefon był przyjacielem, a nie szpiegiem?

  instalujemy. Wybierając nieopatrznie płatne aplikacje, system, który je instaluje, uprzedzając nas o płatności, obciąży naszą kartę odpowiednią kwotą. Taka sytuacja często ma miejsce (...)

 • Powstanie System Rejestracji Broni

  wytwarzania broni. Obecnie w Polsce funkcjonują dwa systemy, w których rejestrowane są dane związane z bronią palną przeznaczoną do użytku cywilnego: Krajowy System Informacyjny Policji (...)

 • Niespełnione oczekiwania użytkownika oprogramowania

  złożenie oświadczenia, zgodnie z którym użytkownikowi wiadome jest, że system wymaga określonych uwarunkowań sprzętowych. Niespełnione oczekiwania Gdy już jednak mleko się wylało, i zakupiony (...)

 • Porada prawna na temat system informacyjny schengen

  Nie szukaj dłużej informacji na temat system informacyjny schengen, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • E-zwolnienia od 1 grudnia

  przez cały proces krok po kroku. Wystawienie zwolnienia w systemie elektronicznym trwa zaledwie około 20-30 sekund, a większość danych niezbędnych do wystawienia e-ZLA podpowiada system informatyczny (...)

 • Osiągnięcia i plany resortu spraw wewnętrznych i administracji

  1999 r. podwyżki dla służb porządku publicznego, wejście Polski do strefy Schengen, podpisanie Deklaracji o współpracy: polsko-ukraińskiej w sprawie bezpieczeństwa Euro 2012 oraz stopniowe

 • Projekt zmian w regulacjach dotyczących cudzoziemców

  Schengen. Czego konkretnie dotyczą proponowane zmiany? Projekt dotyczy zarówno katalogu gromadzonych danych, w tym poszerzenia o dane biometryczne, jak również szeregu zmian technologicznych, z których

 • Wyjazd zagraniczny - o czym warto pamiętać?

  , jeżeli ich wartość przekracza łącznie równowartość 10.000 euro.Zezwala się rezydentom i nierezydentom przekraczającym granicę państwową z innymi państwami obszaru Schengen na odstępowanie (...)

 • E-akta - o czym trzeba pamiętać?

  tego rozwiązania, jeśli złoży w ZUS raport informacyjny, w którym znajdą się informacje niezbędne do wyliczenia emerytury lub renty konkretnego pracownika. Nie musi tego robić, ale jeśli (...)

 • Nawigacja dla powracających

  praktyczne i konkretne odpowiedzi na pytania zadane w formie elektronicznej. Odpowiedzi udzielają - nie później niż po upływie 14 dni od daty zarejestrowania przez system internetowy - eksperci

 • Kodeks wyborczy

  materiał informacyjny o uprawnieniach przysługujących wyborcom niepełnosprawnym na podstawie kodeksu i przekazuje go zainteresowanym na żądanie.Art. 37c. § 1. Obwieszczenia wyborcze umieszczane (...)

 • Wpis hipoteki a egzekucja z nieruchomości

  sądu jest tylko sam wpis hipoteki, a oznaczenie chwili wpływu ma charakter czysto informacyjny. Czy błędny wpis daty wpływu mojego wniosku pozbawia mnie w tej sytuacji statusu wierzyciela hipotecznego

 • Komisja Europejska zamraża fundusze dla Bułgarii

  wcześniej wyciekł do prasy. Znikły groźby o opóźnionym wejściu Bułgarii do strefy Schengen i euro.źródło: EuroPAP, z www.ukie.gov.pl  problemy korupcyjne, korupcja, Komisja Europejska

 • E-skierowanie i inne elementy elektronizacji leczenia

  ;rym bierze udział 6 placówek medycznych i 59 aptek ze Skierniewic, Siedlec oraz powiatu siedleckiego. Po zakończeniu  pilotażu - od września - system wystawiania i realizowania e-recept

 • Projekt nowelizacji ustawy - Prawo oświatowe

  korzystania z gabinetu profilaktyki zdrowotnej. Planuje się, że przez wprowadzony obowiązek informacyjny nastąpi poprawa dostępności uczniów do świadczeń opieki stomatologicznej. Przekazanie (...)

 • NIK o katastrofalnym stanie ochrony przeciwpowodziowej

  charakter jedynie informacyjny i nie mają nic wspólnego z prewencyjną ochroną przeciwpowodziową. Na stronie Izby można przeczytać, że odpowiedzialni za ochronę przeciwpowodziową koncentrują (...)

 • Wejście w życie umowy o zabezpieczeniu społecznym z USA

  okresów ubezpieczenia w danym państwie do łącznej długości okresów ubezpieczenia w obu państwach. Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił na swojej stronie internetowej serwis informacyjny (www.zus.pl/usa

 • Dobre wyniki funduszy zarządzanych przez ZUS

  został telefoniczny system informacyjny IVR (Interactive Voice Response), umożliwiający uzyskanie drogą telefoniczną podstawowych informacji z zakresu ubezpieczeń społecznych przez wszystkie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane