Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  ubezpieczenia chorobowego - jeżeli jest ubezpieczony dobrowolnie.  2. Do okresów ubezpieczenia chorobowego, o których mowa w ust. 1, wlicza się poprzednie okresy ubezpieczenia (...)

 • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?

  zaistniałymi do dnia 31 grudnia 2007 r. okolicznościami powodującymi utratę prawa do zwolnienia, innymi niż wyznaczony przepisami określony termin obowiązywania zwolnienia do dnia 31 grudnia (...)

 • Kasy fiskalne - o czym warto pamiętać?

  ;niedotrzymania warunku zwolnienia, polegającego na niezatrudnianiu pracowników, z wyjątkiem małżonka, tracą prawo do zwolnienia z obowiązku zamontowania kas fiskalnych po upływie 2 miesięcy, (...)

 • Porada prawna na temat symbol zwolnienia chorobowego 1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat symbol zwolnienia chorobowego 1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kto i kiedy musi montować kasy fiskalne?

  przedłużono zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania obrotów za pomocą kas fiskalnych przewidziane dotąd do końca 2006 r.? Wszystkie omówione wyżej zwolnienia, które kończyłyby się z dniem (...)

 • Wykorzystywanie zwolnienia niezgodnie z celem

  chorobowego za cały okres tego zwolnienia (art. 17). Ponadto można również rozważać, czy wykorzystanie zwolnienia lekarskiego w sposób niezgodny z jego celem nie będzie (...)

 • Kiedy przysługuje i w jakiej wysokości wynagrodzenie chorobowe i zasiłek chorobowy?

  ten okres 182 dni składają się wszystkie okresy niezdolności do pracy z powodu choroby, także czas pobierania wynagrodzenia chorobowego. Zasady obliczania i wypłacania obu świadczeń są takie same

 • Prawo do zasiłku chorobowego

  sposób niezgodny z celem tego zwolnienia traci prawo do zasiłku chorobowego za cały okres tego zwolnienia (art. 17 powoływanej ustawy). choroba, decyzja, odwołanie, organ, macierzyństwo, (...)

 • Zwolnienie lekarskie a umowa na okres próbny

  . Długość zwolnienia lekarskiego zależy od stanu zdrowia pracownika, prawo nie przewiduje górnej granicy terminu zwolnienia lekarskiego. Jednakże art. 53 § 1 pkt 1 kodeksu pracy (...)

 • Rozporządzenia wykonawcze do ustawy o VAT

  zwolnienia, albo przepis Dyrektywy Rady 2006/112/WE z 28 listopada 2006 r. w sprawie wspólnego systemu podatku od wartości dodanej. Znikną papierowe paragony Od 1 grudnia obowiązuje również

 • Zwrot chorobowego dla ZUS

  firmy, gdyż grozi to utratą prawa do zasiłku chorobowego. Z kolei w wyroku z dnia 5 kwietnia 2005 r., Sąd Najwyższy (I UK 370/2004) doprecyzował pojęcie "pracy zarobkowej", zawartej w art. 17 ust. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

  Bardzo proszę o podanie wszystkich możliwości z podaniem podstawy prawnej,kiedy mozna zwolnić pracownika na zwolnieniu lekarskim lub innej usprawiedliwionej (...)

 • L4

  Miałbym ważne pytanie. Jestem zatrudniony w firmie na 1/4etatu ,wypracowuje co miesiąc ilośc godzin równą 3/4etatu (ponad 120h) ,jestem obecnie na (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane