Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zasada superficies solo cedit

  Jak należy rozumieć zasadę superficies solo cedit uregulowaną w Przepisach Kodeksu Cywilnego? Zasada superficies solo cedit wyrażona została w art. 46 k.c. Polega ona na dzieleniu przez

 • Wyjątki od zasady superficies solo cedit

  Czy są jakieś wyjątki od zasady superficies solo cedit? Wyjątek zasady superficies solo cedit przewidziany jest jedynie w art. 235 kc, zgodnie z którym budynki i inne urządzenia wzniesione (...)

 • Zasada superficies solo cedit a Kodeks cywilny

  to niezależnie od źródła pochodzenia środków użytych na ich budowę.  Tak więc, zasadą jest, że budynki trwale związane z gruntem są częścią składową gruntu. zasada, superficies, (...)

 • Porada prawna na temat superficies

  Nie szukaj dłużej informacji na temat superficies, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zasada superficies solo cedit

  jednego z tych małżonków. powiązanie, grunt, budynek, superficies solo cedit, własność, nieruchomość

 • Umowa dzierżawy gruntu a inwestycja na tym gruncie

  rolnych w rozumieniu art. 461 kodeksu cywilnego. Oczywiście będzie możliwość zakupienia danej nieruchomość na zasadach ogólnych.  dzierżawa, własność nieruchomości, superficies solo (...)

 • Własność odcinka gazociągu

  . przedsiębiorstwo, część składowa, superficies solo cedit, sieci przesyłowe, własność, właściciel, nieruchomość, gazociąg, urządzenia

 • Budynek postawiony na działce innej osoby

  nieruchomości przechodzą na spadkobierców. budynek, własność, grunt, superficies solo cedit, wybudowanie, działka, związanie gruntu z budynkiem

 • Charakter roszczenia o przeniesienie własności z art. 231 Kodeksu Cywilnego

  . Konsekwencją tego jest, że zgodnie z zasadą superficies solo cedit wzniesiony budynek jako obiekt trwale związany z gruntem stanowi część składową nieruchomości (tak: Stanisław Rudnicki w: Komentarz (...)

 • Sprzedaż rzeczy trwale z gruntem związanej

  ruchomości z gruntem (superficies solo cedit) oznaczającą, iż wszystko to co zostaje połączone z nieruchomością trwale stanowi jej część składową. W podobnym duchu wyraził się ustawodawca (...)

 • Postawenie domu na cudzej działce

  Czy postawienie domu na cudzej działce powoduje, że staje się on własnością właściciela gruntu? W polskim prawie obowiązuje zasada tzw. superficies solo cedit. Zgodnie z nią to, co trwale zostało

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane