Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

  • Kiedy można wnieść subsydiarny akt oskarżenia

    , zażalenie, subsydiarny akt oskarżenia

  • Pełnomocnik z urzędu

    ;cenie z art. 126 k.p.k., gdyż byłaby to okoliczność niezależna od Pana. obrońca, pełnomocnik, obrona z urzędu, subsydiarny akt oskarżenia, przymus adwokacki

  • Pośrednie naruszenie dóbr przez przestępstwo

    w oparciu o stan faktyczny, którego istotą było fałszowanie dokumentacji medycznej pacjenta. Subsydiarny akt oskarżenia w sprawie wniosła osoba, której dotyczyły zapisy (...)

  • Opinia prawna na temat subsydiarny akt oskarżenia

    Nie szukaj dłużej informacji na temat subsydiarny akt oskarżenia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

  • Oskarżenie prywatne

    posiłkowy subsydiarny w sprawie z oskarżenia publicznego, w której prokurator odmówił wniesienia aktu oskarżenia.

  • Uprawnienia pokrzywdzonego przestępstwem

    odmową ścigania przestępstwa przez uprawniony do tego organ. Oskarżyciel subsydiarny wnosi własny akt oskarżenia do sądu (musi być sporządzony przez adwokata), jest więc stroną w (...)

  • Przedawnienie karalności przestępstwa

    oskarżyciel posiłkowy subsydiarny), w którym pokrzywdzony nie domaga się ukarania sprawcy lecz uznania, że przestępstwo miało miejsce? Czy możliwe jest wniesienie aktu oskarżenia, w którym (...)

  • III - Kodeks postępowania karnego - Środki przymusu. Postępowanie przygotowawcze

    wniesienia aktu oskarżenia, a nie zachodzą warunki określone w art. 324, umarza się śledztwo bez konieczności uprzedniego zaznajomienia z materiałami postępowania i jego zamknięcia. § 2. Postanowienie (...)

  • Kodeks postępowania karnego

    oskarżyciela prywatnego. § 4. Pokrzywdzony, który nie wniósł oskarżenia, może w terminie zawitym 14 dni od daty powiadomienia go o odstąpieniu prokuratora od oskarżenia złożyć akt (...)

  • IV - Kodeks postępowania karnego. Postępowanie przed sądem pierwszej instancji. Postępowanie odwoławcze

    zażalenia, jest obowiązany wnieść w terminie wskazanym w § 1 poprawiony lub uzupełniony akt oskarżenia.  Art. 338. § 1. Jeżeli akt oskarżenia odpowiada warunkom (...)

  • Oskarżyciel posiłkowy

    posiłkowy) lub oświadczenie o zgłoszeniu udziału w postępowaniu (subsydiarny) w charakterze oskarżyciela posiłkowego w związku z wniesieniem przez Prokuratora aktu oskarżenia albo innego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane