Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy można wnieść subsydiarny akt oskarżenia

  , zażalenie, subsydiarny akt oskarżenia

 • Pełnomocnik z urzędu

  ;cenie z art. 126 k.p.k., gdyż byłaby to okoliczność niezależna od Pana. obrońca, pełnomocnik, obrona z urzędu, subsydiarny akt oskarżenia, przymus adwokacki

 • Pośrednie naruszenie dóbr przez przestępstwo

  w oparciu o stan faktyczny, którego istotą było fałszowanie dokumentacji medycznej pacjenta. Subsydiarny akt oskarżenia w sprawie wniosła osoba, której dotyczyły zapisy (...)

 • Opinia prawna na temat subsydiarny akt oskarżenia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat subsydiarny akt oskarżenia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Oskarżenie prywatne

  posiłkowy subsydiarny w sprawie z oskarżenia publicznego, w której prokurator odmówił wniesienia aktu oskarżenia. Oskarżony" prywatnym aktem oskarżenia ma prawo (...)

 • Uprawnienia pokrzywdzonego przestępstwem

  odmową ścigania przestępstwa przez uprawniony do tego organ. Oskarżyciel subsydiarny wnosi własny akt oskarżenia do sądu (musi być sporządzony przez adwokata), jest więc stroną w (...)

 • Przedawnienie karalności przestępstwa

  oskarżyciel posiłkowy subsydiarny), w którym pokrzywdzony nie domaga się ukarania sprawcy lecz uznania, że przestępstwo miało miejsce? Czy możliwe jest wniesienie aktu oskarżenia, w którym (...)

 • III - Kodeks postępowania karnego - Środki przymusu. Postępowanie przygotowawcze

  wniesienia aktu oskarżenia, a nie zachodzą warunki określone w art. 324, umarza się śledztwo bez konieczności uprzedniego zaznajomienia z materiałami postępowania i jego zamknięcia. § 2. Postanowienie (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  oskarżyciela prywatnego. § 4. Pokrzywdzony, który nie wniósł oskarżenia, może w terminie zawitym 14 dni od daty powiadomienia go o odstąpieniu prokuratora od oskarżenia złożyć akt (...)

 • IV - Kodeks postępowania karnego. Postępowanie przed sądem pierwszej instancji. Postępowanie odwoławcze

  zażalenia, jest obowiązany wnieść w terminie wskazanym w § 1 poprawiony lub uzupełniony akt oskarżenia.  Art. 338. § 1. Jeżeli akt oskarżenia odpowiada warunkom (...)

 • Oskarżyciel posiłkowy

  posiłkowy) lub oświadczenie o zgłoszeniu udziału w postępowaniu (subsydiarny) w charakterze oskarżyciela posiłkowego w związku z wniesieniem przez Prokuratora aktu oskarżenia albo innego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane