Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Koszty uzyskania stypendium z Niemiec

  każdy dzień pobytu w Niemczech, wyliczonymi zgodnie z powyższym rozporządzeniem. Nadwyżkę należy wykazać w części H formularza PIT-36 jako dochód do opodatkowania. Niestety ponieważ stypendium (...)

 • Stypendium socjalne a działalność gospodarcza

  stypendium socjalnego? Czy dochody z działalności gospodarczej studenta wchodzą w dochód jego rodziców? Zasady wypłacania stypendium socjalnego studentom określa ustawa Prawo o szkolnictwie (...)

 • Kwota wolna od podatku - ile wynosi?

  . Przypominamy, że od 2000 roku kwota wolna od podatku zwiększyła się z 2295,79 zł do 3091 zł w 2015 roku. Obecna stawka będzie obowiązywała już siódmy rok z rzędu. Kwota wolna (...)

 • Opinia prawna na temat stypendium kwota wolna

  Nie szukaj dłużej informacji na temat stypendium kwota wolna, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jesteś naukowcem? - Ubiegaj się o stypendium

  wypłatę stypendium przekazywane będą stypendyście na podstawie umowy, w ratach miesięcznych. Kwota stypendium określona przez Ministra nie ulega waloryzacji. W przypadku zaprzestania (...)

 • Wybierasz się na stypendium zagraniczne? - Dowiedz się, na jakich warunkach możesz jechać.

  zostało stypendium przez instytucję zagraniczną, organizację systemu Narodów Zjednoczonych lub przez inną organizację międzynarodową, a także której przyznane zostało stypendium na podstawie (...)

 • Nowości w świadczeniach dla bezrobotnych

  bezrobotnych, dodatek szkolenio­wy, stypendium, dodatek aktywizacyjny, promocja zatrudnienia, bezrobotny, poszukujący pracy

 • Stypendium a obowiązek złożenia zeznania rocznego

  W 2006 r. otrzymywałem stypendium naukowe na AE od marca do lipca w wysokości 700 zł oraz od października do lutego 2007 w wysokości 550 zł. Czy w rozliczeniu za 2006 r. muszę wykazać to stypendium (...)

 • Darowizna na rzecz małżonków a kwestie podatkowe

  pierwszej grupy obdarowywanych) czy też w związku iż jest to jedna rzecz dana dwóm osobom kwota wolna od podatku to 9 tys. zł? Kwota wolna od podatku dotyczy każdego z małżonków (...)

 • Darowizna od rodziców bez podatku

  do kwoty 19.274 zł (kwota wolna + zwolnienie "mieszkaniowe"). Razem wszystkie cztery darowizny bez podatku mogą wynosić: 77.096 zł. W tym jest i kwota wolna i zwolnienie dla wszystkich (...)

 • Zajęcie wynagrodzenia pracowniczego

  Mój pracownik otrzymał informację o zajęciu wynagrodzenia. Wynagrodzenie podlega zajęciu w wysokości 1/2 wynagrodzenia, przy czym wolna od zajęcia jest kwota najniższego wynagrodzenia. Jak

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zadlużone mieszkanie ojca

  Witam. Pisze w takiej sprawie iz, w 2008 roku wymeldowalam sie od ojca. W styczniu 2014 roku dopiero przyszło mi pismo od komornika, jestem obciążona (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • kwota wolna od podatku 2012

  zarobek który nie przekracza kwoty wolnej od podatku też musi być rozliczony? ile w tym roku bedzie wynosic ta kwota? tak, musi sie pan roliczyc i tak. (...)

 • Alimenty dla rodziców

  Jakie są zasady ubiegania sie rodziców o alimenty od dzieci? Co w przypadku rozwiedzionych rodziców pełnoletnich dzieci? Czy o alimenty od pełnoletniego (...)

 • Ratunku zlapal mnie komornik

  Stalo sie. Namierzyl mnie w pracy. Ksiegowa zadecydowala ze sciagac mi beda 900 zl z pensji ktora wynosi 3000 zl.Uwaga , umowa jest umowa o dzielo!!!!!! (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane