Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o dodatkach mieszkaniowych

  tytułu prawnego, oczekującym na przysługujący im lokal zamienny albo socjalny.2. Dodatek mieszkaniowy przysługuje na podstawie tylko jednego z tytułów wymienionych w ust. 1.Art. 3. 1. Dodatek (...)

 • Stypendium szkolne, zasiłek szkolny i inne wsparcie w związku z nauką

  w nauce lub za osiągnięcia sportowe (może być ono przyznane przez szkołę); stypendium Prezesa Rady Ministrów; stypendium ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania; stypendium (...)

 • Podstawy pobierania dodatku mieszkaniowego

  jeszcze o tym, iż nie mogła ubiegać się o dodatek mieszkaniowy. Ustawodawca wskazuje wiele tytułów prawnych jako podstawę do ubiegania się o taki dodatek. Być może więc, iż wszelkie (...)

 • Porada prawna na temat stypendium a dodatek mieszkaniowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat stypendium a dodatek mieszkaniowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?

  mowa w ww. pkt 2, dodatek aktywizacyjny przysługuje w wysokości do 50% zasiłku dla bezrobotnych przez połowę okresu, w jakim przysługiwałby bezrobotnemu zasiłek. Dodatek aktywizacyjny (...)

 • Wyliczenie wysokości dodatku mieszkaniowego

  lokal zamienny albo socjalny. Należy jednak pamiętać, iż dodatek mieszkaniowy przysługuje na podstawie tylko jednego z powyższych tytułów. Aby dostać dodatek mieszkaniowy trzeba (...)

 • Wstrzymanie wypłaty dodatku mieszkaniowego

  domu lub inna osoba uprawniona do pobierania czynszu zostali zobowiązani do niezwłocznego zawiadomienia organu przyznającego dodatek mieszkaniowy o wystąpieniu zaległości w bieżącym regulowaniu

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  uczącej się na częściowe pokrycie wydatków związanych z rozpoczęciem w szkole nowego roku szkolnego.2. Dodatek wypłaca się jeden raz w roku, we wrześniu, w wysokości 90,00 zł na dziecko.Art. (...)

 • Zasiłek dla bezrobotnego wypłacany według nowych zasad

  podjęcia nauki na okres 12 miesięcy, o ile starosta nie podejmie decyzji o kontynuacji wypłacania stypendium do dnia ukończenia nauki zgodnie z programem nauczania.Starosta przyznaje dodatek aktywizacyjny (...)

 • Komu przysługuje dodatek mieszkaniowy i jak go otrzymać?

  od takiej decyzji do Samorządowego Kolegium Odwoławczego za pośrednictwem organu, który wydał tę decyzję. Jak jest wypłacany dodatek mieszkaniowy? Dodatek przyznaje się na okres (...)

 • Nowości w świadczeniach dla bezrobotnych

  mowa w prze­pisach o świadczeniach pieniężnych z ubezpie­czenia społecznego w razie choroby i macie­rzyństwa, powiatowy urząd pracy wypłaca za­siłek, dodatek szkoleniowy lub stypendium (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane