Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przepisanie mieszkania z babki na wnuka

  prawna Żądanie zachowku od obdarowanego - opinia prawna dziedziczenie, zachowek, wnuk, babcia, zstępni, wstępni, darowizna, stwierdzenie nabycia spadku, dział spadku, udział, (...)

 • Ustalenie masy spadkowej

  stwierdzenie nabycia - sąd weźmie to pod uwagę i czy może, to spowodować nabycie spadku przez żonę w większym udziale niż syna? Co ewentualnie można zrobić, aby ten podział spadku (...)

 • Zabezpieczenie majątku spadkowego

  masa spadkowa. Wniosek o zabezpieczenie nalezy złozyc wraz z wnioskiem o stwierdzenie nabycia spadku. Jeżeli jednak zabezpieczenie takie nie zostało ustanowione, pożytki pobierane (...)

 • Porada prawna na temat stwierdzenie nabycia spadku a zerowa masa spadkowa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat stwierdzenie nabycia spadku a zerowa masa spadkowa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Postępowanie w sprawach spadkowych

  połączyć? Z przedstawionej sytuacji wynika, że stara się Pani o stwierdzenie nabycia i podział spadku po cioci (a pewnie też podział spadku po mamie). Potrzebne będzie stwierdzenie (...)

 • Jakie są warunki i skutki zbycia spadku – opinia prawna

  dotyczących skuteczności nabycia przez Pani męża praw do spadku po jego Babci. Jeżeli jednak uzyskano postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku, to zgodnie z art. 1025 § (...)

 • Różnice pomiędzy stwierdzeniem nabycia spadku a działem spadku

  Czym jest stwierdzenie nabycia spadku? Czy jest to to samo, co podział spadku? W postępowaniu tym sąd nie rozstrzyga jeszcze, do kogo należeć będą elementy majątku pozostawione (...)

 • Obowiązek wypłaty zachowku

  spadkowego (stwierdzenie nabycia spadku, dział spadku - sądowy lub umowny). Dokładny opis zarówno postępowania w sprawie wydania postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku (...)

 • Spadek i zachowek po dziadkach

  Pańska mama powinniście uzyskać stwierdzenie nabycia spadku po Pańskim ojcu. Dopiero potem można się starać o stwierdzenie nabycia spadku po dziadku (taka jest kolejność). Roszczenie (...)

 • Zasiedzenie nieruchomości w czasie małżeństwa

  ustrój wspólności majątkowej). Mąż zmarł w sierpniu 2005 r. We wniosku o stwierdzenie nabycia spadku wpisałam działkę do spisu inwentarza. Po śmierci męża i wydaniu postanowienia (...)

 • Zwrot nieruchomości a dziedziczenie

  stosunków cywilnoprawnych, a więc mające charakter cywilnoprawny. Nie wchodzą w skład spadku prawa i obowiązki wynikające z innych stosunków prawnych. Do spadku nie należą prawa (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • sprawa spadkowa

  Moze ktos sie orientuje w takiej sprawie. Umiera maz i ojciec 3 dzieci, nie zostawia testamentu. Spadkobiercy dziedzicza zgodzie z prawem. Najwieksza czesc (...)

 • Niewyjaśnione zaszłości po zmarłym ojcu - proszę o pomoc!

  Witam, proszę o pomoc w sprawie, która ostatnio mnie przytłacza. Wraz z siostrą jesteśmy córkami z pierwszego małżeństwa ojca, z drugiego małżeństwa (...)

 • Czy należy mi się spadek?

  W październiku 2003 zmarła moja matka. Do dnia dzisiejszego nie wiem, czy zostawiła testament. Jesteśmy formalnie z ojcem jedynymi spadkobiercami. (...)

 • przerwanie zasiedzenia / art. 123 kc - post. spadkowe vs dział spadku

  Czy przerwanie zasiedzenia nieruchomości prowadzonego przez jednego ze spadkobierców następuje gdy w międzyczasie (chodzi o okres czasu w którym wnioskowane (...)

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane