Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czy mogę zasiedzieć strych?

  nieruchomości wspólnej (obejmującej strych) również nic Państwu nie da, gdyż z zasiedzeniem udziału nie wiąże się zasiedzenie konkretnej części współwłasności.   (...)

 • Strych częścią wspólną

  budynkiem mieszkalnym - także na wyrysie z operatu ewidencyjnego; dokumenty te stanowią załącznik do aktu ustanawiającego odrębną własność lokalu. strych, wspólnota, część, wspólna, (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  strych jest częścią wspólną i stanowi współwłasność, to żądanie właściciela lokalu nr 2 nie znalazło uznania w oczach sądu, gdyż strony w sposób dorozumiany dokonały (...)

 • Porada prawna na temat strych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat strych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zakup strychu od wspólnoty

  Mam zamiar zaadaptować strych w kamienicy, zarządzanej przez wspólnotę. Strych nadaje się do prawie całkowitej wymiany. Belki stropowe są zmurszałe. Wspólnota wyraziła zgodę na adaptację (...)

 • Zastaw na rzeczach osobistych

  - roszczenie o zwrot rzeczy. zastaw, rzeczy osobiste, dokumenty, umowa najmu, najem, najemca, wynajmujący, odszkodowanie, szkoda, lokal, strych, czynsz, przedawnienie, postępowanie sądowe

 • Wartość spadku - na dzień otwarcia

  , czy na dzień otwarcia spadku? W tym przypadku jest to zasadnicza różnica, gdyż w chwili śmierci spadkodawcy lapidarnie nazwany w testamencie strych ma większą wartość od parteru. Czy wycena dokonana

 • Adaptacja strychu nad mieszkaniem

  własnosć spółdzielni) i spełnienie wymaganych przez nią warunków. własnościowe, prawo, lokal, pozwolenie na budowę, pozwolenie na użytkowanie, spółdzielnia mieszkaniowa, strych, adaptacja

 • Wykup strychu

  lokal składa się z dwóch pomieszczeń), metraż tego lokalu (można wskazać, wg jakiej normy jest on liczony), a także wysokość udziału w nieruchomości wspólnej. strych, wyodrębnienie, część (...)

 • Podział quoad usum we wspólnocie mieszkaniowej

  domyślamy, nie chce Pani kupić opisanego pomieszczenia, by stworzyć mieszkanie dwupoziomowe, lecz posiadać strych na wyłączność. W takim przypadku właścicielami strychu będą oczywiście wszystkie (...)

 • Podział masy spadkowej będącej przedmiotem współwłasności – opinia prawna

  pozostałych. Pozostała część nieruchomości (strych) przypadnie wówczas pozostałym spadkobiercom. Niestety, w tym zakresie konieczne jest choć minimalne porozumienie pomiędzy spadkobiercami co do (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane