Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • ABC Jednolitego Pliku Kontrolnego

  ; księgi rachunkowe – JPK_KR Struktura 2 – wyciąg bankowy – JPK_WB Struktura 3 – magazyn – JPK_MAG Struktura 4 – ewidencje zakupu i sprzedaży VAT – (...)

 • Prawo bankowe

  posiadanie akcji przez podmiot dominujący.2. Przepisy niniejszej ustawy nie naruszają przepisów rozdziału 9 ustawy, o której mowa w Art. 4 ust. 1 pkt 8.Art. 28. 1. Akcje banków są akcjami imiennymi, (...)

 • Procedury budowlane

  opłaty skarbowej ma zastosowanie przepis art. 261 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 23, ze zm.). W świetle tego przepisu, jeżeli strona (...)

 • Porada prawna na temat struktura ustawy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat struktura ustawy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Projekt tzw. ustawy o upadłości konsumenckiej

  . 4 proponowanej ustawy). Kogo ma dotyczyć konsumenckie postępowanie naprawcze i upadłościowe? Założeniem ustawy jest, aby zasadniczym warunkiem poddania się postępowaniu prowadzonemu na (...)

 • PKPP Lewiatan o roku rządów koalicji PO-PSL

  ustawy Prawo dewizowe (obecnie w końcowej fazie procesu legislacyjnego), która znosi obowiązek wyrażania zobowiązań pieniężnych na obszarze Polski jedynie w walucie polskiej;projekt ustawy (...)

 • Optymalizacja podatkowa FIZ z wykorzystaniem obligacji na muszce MF

  wszystkim w celu osiągnięcia korzyści podatkowej, sprzecznej z przedmiotem i celem ustawy podatkowej (obniżenie podstawy opodatkowania przez wykreowanie kosztu podatkowego w postaci odsetek od obligacji

 • Start-upy mogą liczyć na niższe podatki

  zastanowić się, jak może wyglądać w najbliższych latach struktura sprzedaży i zakupów. Jeżeli strona kosztowa przewyższy przychody, powstanie strata. Można ją co prawda rozliczyć w najbliższych (...)

 • Wycofanie znaku towarowego z działalności spółki osobowej (rebranding) a PIT

  podatkowej sprzecznej z przedmiotem i celem przepisów Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, polegającej na rozpoznawaniu przez spółkę osobową (wydzierżawiającego) (...)

 • Uwagi do projektu ustawy o podatku akcyzowym

  . Jednocześnie uprzejmie informujemy, iż powyższa opinia dotyczy wybranego fragmentu projektu ustawy o podatku akcyzowym. W toku dalszych prac przekażemy Państwu nasze ustalenia, które będą (...)

 • Projekt ustawy o podatku akcyzowym

  , projekt ustawy

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane