Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozliczanie straty z lat ubiegłych w roku podatkowym

  transakcji strata. Nie dotyczą one także źródeł przychodów, z których dochody nie podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym.       Rozliczenie straty w pit online  

 • Likwidacja środka trwałego, a koszty uzyskania przychodu

  ( czyli przyczyną likwidacji nie jest utrata gospodarczej użyteczności przez środek trwały), to strata z tytułu likwidacji środka trwałego stanowi koszt uzyskania przychodu. Natomiast, same koszty

 • Strata w działalności gospodarczej

  powyższego wynika kilka reguł. Po pierwsze, strata z poprzednich lat podatkowych może pomniejszać wyłącznie przychody z tego samego źródła przychodów (np. strata ze źródła przychodów (...)

 • Porada prawna na temat strata

  Nie szukaj dłużej informacji na temat strata, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Etat i strata z działalności gospodarczej

  dochód uzyskany z tego źródła. dochód, strata, źródło przychodów, ro kpodatkowy, działalność gospodarcza

 • Odpowiedzialność członków zarządu wobec spółki

  dnia, w którym nastąpiło zdarzenie wyrządzające szkodę. odpowiedzialność, spółka z .o .o., członek zarządu, zgromadzenie wspólników, absolutorium, bilans, strata

 • VAT: tańszy samochód lepiej kupić przed zmianą przepisów

  pełnej wysokości kosztów). Po wejściu w życie projektowanych zmian strata przedsiębiorcy z tego tytułu wzrośnie do 1 787 zł, co wiąże się z wprowadzeniem ograniczenia prawa do odliczenia VAT-u (...)

 • Pomoc publiczna dla MSP na restrukturyzację niektórych należności publicznoprawnych

  przypadku spółki, w której odpowiedzialność wspólników za zobowiązania spółki jest ograniczona, strata przewyższa połowę kapitału zakładowego, w tym strata wykazana przez spółkę za (...)

 • Spółka z o.o. a strata

  nie ograniczają możliwości odliczenia straty tylko od dochodu z tego samego rodzaju działalności, z którego powstała strata. Stąd strata może być odliczana również od dochodów

 • Rozliczenie straty powstałej w przypadku zbycia papierów wartościowych

  koszty uzyskania przychodów związane ze zbyciem papierów wartościowych przewyższą przychody z tego tytułu powstanie z tego tytułu strata. Będzie to jednak strata ze źródła (...)

 • Rozliczenie straty

  to rozliczenie straty w latach kolejnych, ale także pozwoli uniknąć mandatu za niezłożenie zeznania. akcje, dochód, strata, PIT-38, mandat karny

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • strata podatkowa???

  Witam! Mam nierozliczoną stratę podatkową z lat ubiegłych. 2011 to ostatni rok rozliczenia straty. Obawiam się, że wygenerowany przeze mnie dochód (...)

 • strata domu

  Witam serdecznie, otóż, straciłam dom w wyniku licytacji komorniczej, muszę się wyprowadzić do końca miesiąca, ale nie mam gdzie, co się stanie (...)

 • jak bronić sie przed urzednikami samorządowymi

  witam Prowadzę działalność gospodarcza z dniem 31.10.2012 kończy mi się pozwolenie na sprzedaż alkoholu złożyłem wymagane podanie o wydanie nowego (...)

 • Walka o prawa do syna - dziecko z mężatką

  Witam, rok temu wdałem się w romans z mężatką. Wynikiem wspólnie spędzonych chwil jest nasz obecnie prawie 3 miesięczny syn. Po narodzinach wykonaliśmy (...)

 • Czy należą mi się alimenty na dzieci?

  Mam dwoje dzieci-15 miesięczne i 2 tygodniowe,nie pracuje ponieważ zajmuje się dziecmi,nie mam żadnych dochodów oprócz 130 zł rodzinnego na córki,obecnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane