Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umowa o pracę i mianowanie nauczyciela

  Stosunek pracy z nauczycielem nawiązuje się na podstawie umowy o pracę lub mianowania. Dyrektor szkoły nawiązuje z nauczycielem stosunek pracy odpowiednio na (...)

 • Czy i jak można zwolnić nauczyciela - opinia prawna

  mogą odnieść takiego skutku. Oznacza to, że stosunek pracy nawiązany na podstawie mianowania nie może zostać rozwiązany na podstawie wypowiedzenia dokonanego (...)

 • Karta Nauczyciela

  nawiązany na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony przekształca się w stosunek pracy na podstawie mianowania z pierwszym dniem miesiąca (...)

 • Porada prawna na temat stosunek pracy na podstawie mianowania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat stosunek pracy na podstawie mianowania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks pracy

  uprzedzeniem, rozwiązać stosunek pracy. Rozwiązanie stosunku pracy w tym trybie powoduje dla pracownika skutki, jakie przepisy prawa pracy wiążą z rozwiązaniem stosunku pracy (...)

 • Powołanie, mianowanie, wybór - czym się różnią stosunki pracy zawarte na tych podstawach?

  sposób mniej korzystny dla niego. Stosunek pracy na podstawie mianowania Stosunek pracy nawiązuje się na podstawie mianowania w przypadkach (...)

 • Przekształcenie stosunku pracy nauczyciela

  przekształcony w stosunek pracy na podstawie mianowania. Jednakże od 1.09.2007 r. temu nauczycielowi został zwiększony wymiar czasu pracy do pełnego wymiaru zajęć. (...)

 • Mianowanie

  . stosunek pracy z nauczycielem zatrudnionym na podstawie mianowania ulega rozwiązaniu: 1) na wniosek nauczyciela, 2) w razie czasowej niezdolności nauczyciela do pracy (...)

 • Urlop wychowawczy nauczyciela akademickiego

  akademickich, z którymi nawiązano stosunek pracy na podstawie mianowania? Jeżeli odpowiedź na powyższe pytanie jest twierdząca, to proszę o wyjaśnienie jeszcze (...)

 • Zasady zatrudniania i zwalniania nauczycieli

  przytoczone wyżej wymogi . W razie braku możliwości zatrudnienia nauczyciela mianowanego w pełnym wymiarze zajęć na czas nieokreślony stosunek pracy nawiązuje się na podstawie (...)

 • Kiedy wygasa umowa o pracę?

  pracę wygasa z ustaniem członkostwa w danej spółdzielni.   Wedle zaś ustawy - Karta Nauczyciela stosunek pracy nawiązany na podstawie mianowania lub (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane