Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  zwolniony nie może zostać zarejestrowany jako podatnik VAT-UE na potrzeby dostaw (może być natomiast zarejestrowany jako VAT-UE na potrzeby nabyć). Jakie obowiązki w zakresie (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  VAT) na rzecz Spółdzielni (czynnego podatnika VAT), której są oni członkami, wykonywane w ramach podzlecenia usług wykonywanych przez Spółdzielnię na (...)

 • Jaki VAT przy sprzedaży posiłków i dań przez placówki gastronomiczne?

  1 stycznia 2011 r. do 31 grudnia 2016 r. na podstawie art. 146a pkt 1 ustawy o VAT stawka ta wynosi 23%). Na podstawie art. 41 ust. 2 ustawy o VAT dla towarów i usług, wymienionych (...)

 • Porada prawna na temat stawki vat na pkwiu 55-10

  Nie szukaj dłużej informacji na temat stawki vat na pkwiu 55-10, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Karta podatkowa w 2018 roku

  (PKWiU ex 01.30.10.0), zieleni ciętej spod szkła (PKWiU ex 01.19.21.0, ex 02.30.30.0), świec i zniczy (PKWiU ex 32.99.54), kart okolicznościowych (bez względu na symbol PKWiU) (...)

 • Jakich wydatków dotyczy zwrot VAT za materiały budowlane?

  , wykonane na bazie płyty pilśniowej HDF, MDF lub na bazie płyty wiórowej 87 bez względu na symbol PKWiU Membrany (przepony) paroprzepuszczalne pod pokrycia dachowe, (...)

 • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?

  podatku lub są podatnikami podmiotowo zwolnionymi od podatku z uwagi na niskie obroty (na podstawie art. 113 ust. 1 lub 9 ustawy o VAT)- nie później niż do końca miesiąca następującego (...)

 • Reforma stawek VAT!

  Według Ministerstwa Finansów zaproponowane stawki VAT będą prostsze i łatwiejsze w użyciu Obniżony VAT na pieczywo, owoce, produkty dla dzieci, niemowląt i kobiet, a także (...)

 • Określenie właściwych stawek VAT

  słownika uzupełniającego. Klasyfikacji CPV generalnie nie używa się w Polsce do ustalania stawek VAT na towary i usługi (używa się PKWiU ewentualnie PKOB). Jendak da się powyższe usługi (...)

 • Deklaracje VAT i informacje podsumowujące

  ” należy składać w odniesieniu do druków VAT-7, VAT-7K, VAT-8, VAT-12). Deklaracja VAT-7 i terminy jej składania Deklaracja VAT-7 jest najczęściej składaną (...)

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  . Czy JPK_VAT powinien uzgadniać się z danymi zawartymi w deklaracji VAT? Zarówno JPK_VAT, jak i deklaracja VAT powinny być odzwierciedleniem ewidencji zakupów i sprzedaży (...)

 • Noworoczne zmiany w VAT

  , polegających na obsłudze morskich środków transportu; usług świadczonych na obszarze polskich portów morskich, związanych z transportem międzynarodowym, polegających na obsłudze (...)

 • Rozporządzenia wykonawcze do ustawy o VAT

  wzorów deklaracji podatkowych dla podatku od towarów i usług (pobierz (30 KB)) określa wzory deklaracji: VAT-7, VAT-7K, VAT-8, VAT-9, VAT-10, VAT-11 (...)

 • Stawki podatku VAT na niektóre usługi

  W związku ze zmianą ustawy VAT z dniem 1 marca, proszę op określenie stawek VAT dla niżej podanych usług: - PKWiU 55.1 usługi hotelowe - PKWiU 92.72 bilard - PKWiU 92.62.13 (...)

 • Zwolnienia z kas fiskalnych na 2018 rok

  usług w całości zostało udokumentowane fakturą 28 bez względu na symbol PKWiU Czynności notarialne 29 bez względu na symbol PKWiU Usługi wykonywane przez komornika sądowego (...)

 • VAT do zmiany

  porozumienia w sprawie czterech podstawowych zasad stanowiących„fundamenty” nowego docelowego jednolitego unijnego obszaru VAT. Zasady te to: Zwalczanie oszustw związanych z VAT: Podatkiem (...)

 • VAT na gaśnice i apteczki samochodowe

  kolei wszelkiego rodzaju gaśnice (w tym samochodowe) oznaczone są symbolem PKWiU 29.24.24-10. Na gruncie powyższych uwag należy zauważyć, iż na gruncie poprzedniej ustawy VAT (...)

 • System „VAT-marża” w komisie i handlu samochodami osobowymi

  wartości dodanej na zasadach marży a nabywca posiada dokumenty jednoznacznie potwierdzające nabycie towarów na tych zasadach.Ze względu na szczególny sposób opodatkowania, (...)

 • Rolnik agroturysta

  ;stawka 22%. Każdy podatnik wykonujący jakiekolwiek usługi dla prawidłowego określenia stawki podatku VAT jest obowiązany do dokonania klasyfikacji statystycznej wykonywanych czynności (...)

 • VAT na wyroby cukiernicze

  , świeże (PKWiU 15.81.1), to będzie miał podstawę do stosowania obniżonej stawki VAT (7%). Przykładowo można wskazać, iż również ciastka kruche mogą być wyrobami ciastkarskimi (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 22.1-23)

  który ujęto koszt w księgach rachunkowych (zaksięgowano) na podstawie otrzymanej faktury (rachunku), albo dzień, na który ujęto koszt na podstawie innego dowodu w przypadku (...)

 • Kasy fiskalne - o czym warto pamiętać?

  wydatkowaną na zakup każdej z kas rejestrujących zgłoszonych na dzień rozpoczęcia (powstania obowiązku) ewidencjonowania w wysokości 90 % jej ceny zakupu (bez podatku), nie więcej jednak (...)

 • Stawka VAT na bramy z montażem

  budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym, stawka VAT może wynosić 7%. Remont lub modernizacja innych obiektów budowlanych będzie objęta 22% stawką VAT. Niestety przepisy powyższe (...)

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym

  zaznaczyć, że wykreślenie podatnika z rejestru VAT jest jednoznaczne z wykreśleniem go z rejestru podatników VAT UE. Wykreślenie podatnika z rejestru VAT UE z urzędu Powyżej wskazano (...)

 • Zwolnienie z VAT na szkolenia

  Firma szkoleniowa jest VAT-owcem. Które szkolenia lub kursy podlegają zwolnieniu VAT, a które nie podlegają? Na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług (...)

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty

  69.20.3 (doradztwo podatkowe),  usługi w zakresie księgowości, czyli usługi w zakresie księgowości polegające na sklasyfikowaniu i dokonywaniu zapisów transakcji przedsiębiorstwa w księgach (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jak z tym VAT -em, będzie drożej?

  Wchodzą w życie nowe stawki vat, co zdrożeje bardzo, a co tylko trochę? Bo wiadomo , że wszytko pójdzie w górę. Jak to będzie wyglądać? Na co (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • VAT a sprzedaż z Polski do Szewcji?

  Witam! Mam pytanie, jak rozwiązać kwestię podatku VAT w następującej sytuacji: I wersja sp. z o.o. (czynny podatnik VAT) II wersja osoba fizyczna (...)

 • Podatek liniowy

  Od kilku lat trwa w Polsce dyskusja nad wprowadzenim podatku liniowego. Naszym zdaniem jest jest to doskonałe rozwiązanie, upraszczające zapętlony (...)

 • vat 2011 zmiany

  Nowych przepisów w ustawie o VAT jest naprawdę dużo. Do najistotniejszych zmian, jakie ustawodawca wprowadził do sytemu VAT zaliczają się: * Zmiany (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane