Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Cło na płytki ceramiczne z Chin

  nr 258/2011 z dnia 16 marca 2011 r. nałożono od dnia 18 marca 2011 r. tymczasowe cło antydumpingowe na przywóz szkliwionych i nie szkliwionych ceramicznych płyt chodnikowych, kafli lub (...)

 • Sprzedaż zdalna w przepisach UE

  wolno stosować w tym celu podwyższonych stawek za rozmowy.   Podstawa prawna: Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2011/83/UE z dnia 25 października 2011 r. w sprawie praw

 • Leasing finansowy i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  szczególne zasady amortyzacji.   Zasady te polegają na ustaleniu stawki amortyzacyjnej w proporcji do okresu umowy. Stawki amortyzacyjne podatnik (korzystający) może ustalić bowiem (...)

 • Porada prawna na temat stawki rycza��tu 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat stawki rycza��tu 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wypowiedzenie stawki czynszu

  dnia 13 stycznia 2011 r. w sprawie średniorocznego wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w 2010 r. wskaźnik ten wynosi obecnie 2,6%). Dodatkowo należy pamiętać, że czynszu (...)

 • Formularze PIT 2011. Sprawdź zmiany

  płatników podatku dochodowego od osób fizycznych) oraz załączniki: PIT/M, PIT/B, PIT/Z, PIT/ZG. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl PIT 2011, formularz PIT, zmiany w PIT, działalność gospodarcza

 • Podwyżka abonamentu RTV

  ;wnania tabela opłat za używanie odbiorników RTV 2011 (po uwzględnieniu rabatów) 2011 rok Upust  za używanie:    radia      

 • Zmiany podatkowe na 2019 r.

  . 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, które implementowały tzw. dyrektywę Parent-Subsidiary (tj. dyrektywę Rady 2011/96/UE z dnia 30 listopada 2011 r. w sprawie

 • Świadczenia z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych

  105, poz 870); ustawa z 4 lutego 2011 r. o opiece nad dzieckiem w wieku do 3 lat (t.j. Dz.U. z 2013 r., poz. 1457); rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 czerwca 2009 r. w sprawie chorób

 • Rozwiązanie umowy o pracę - czego może się domagać pracownik?

  wypłacenia mu należności za przepracowane godziny nadliczbowe oraz dodatku za pracę w nocy. Dodatek za pracę w porze nocnej przysługuje w wysokości 20% stawki godzinowej wynikającej z minimalnego (...)

 • Nieujawnione źródła przychodów – trzeba pilnować wydatków

  opodatkowanych lub wolnych od opodatkowania (art. 20 ust. 3 ustawy o PIT).   Przykład:   Podatnik w lipcu 2011 r. nabył nieruchomość za kwotę 200.000 zł, zaś we wrześniu 2011 (...)

 • Nowe odsetki od 1 stycznia 2016 r.

  odsetek ustawowych oraz stawki odsetek za opóźnienie, a stawek odsetek ustawowych za opóźnienie w transakcjach handlowych przez Ministra Gospodarki. Wprowadzenie nowej regulacji odsetek

 • Leasing operacyjny i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  prawnych (Tekst jedn. Dz. U. 2011 r. Nr 74 poz. 397 ze zm.) leasing operacyjny, rozliczenie leasingu, podatek dochodowy, przychody, koszty, finansujący, korzystający, amortyzacja przedmiotu leasingu

 • Budynki mieszkalnictwa socjalnego a VAT

  obniżonej stawki podatku VAT na budowę infrastruktury towarzyszącej budownictwu mieszkaniowemu. Dlatego też w naszej opinii roboty związane z zewnętrzną infrastrukturą towarzyszącą (znajdującą (...)

 • Montaż rolet razem z oknem

  organów podatkowych, podatnik przed zastosowaniem obniżonej stawki VAT przy dostawie rolet razem z oknem powinien uzyskać potwierdzenie takiej praktyki w drodze interpretacji indywidualnej wydanej (...)

 • Zaliczka, a obowiązek podatkowy

  , sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług z dnia 28 marca 2011 r. (Dz.U. Nr 68, poz. 360)  Tomasz Schwertner www.e

 • Koszty uzyskania przychodu w 2011 roku

  jednak znaleźć dane i podpis sprzedawcy oraz opis transakcji. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl koszt przychodu, koszt uzyskania przychodu 2011, koszt uzyskania przychodu, paragon, faktura, rachunki

 • Zmiany w finansowaniu służby zdrowia

  art. 1511 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy, tj. według stawki za pracę w godzinach nadliczbowych przypadających w każdym innym dniu niż niedziele i święta niebędące

 • Dojeżdżasz do pracy z innego miasta? Płać niższy podatek

  koszt przychodu, koszt uzyskania przychodu 2011, koszt uzyskania przychodu, paragon, faktura, rachunki, przychody, osoba fizyczna, PIT, podatki, PIT 2010

 • NIK alarmuje w sprawie odpadów medycznych

  szpitali. Stawki różniły się w zależności od czasu i regionu i wahały się w granicach od 1,22 zł/kg (Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu w 2011 r.) do 3,24 zł/kg (SPZOZ w Łapach). Praktykę (...)

 • Popularna ulga na internet już poza zasięgiem części podatników

  rozliczających się z fiskusem według niższej, 18-proc. stawki skali podatkowej oznacza oszczędność na podatku w kwocie 136,80 zł (z ulgi podatkowej mogą skorzystać nie tylko osoby na skali podatkowej, (...)

 • Miażdżące wyniki po kontroli NIK: transport nie korzysta z biopaliw

  - 1500 etatów). - Rolnicy nie są zainteresowani produkcją biopaliw ciekłych na potrzeby własne. Od roku 2010 taką produkcję zadeklarowało zaledwie trzech, a od 2011 - czterech. Powodem (...)

 • UOKiK ukarał za kartel

  dla Kompanii Węglowej w 2011 r. Od tego momentu ceny oferowane przez przedsiębiorców zmniejszyły się o około połowę. W zmowie brali udział wszyscy najwięksi producenci klejów i pianek, którzy (...)

 • Deweloperzy ukarani przez UOKiK. Za nielegalne praktyki

  klauzule, które zobowiązywały konsumenta do nabycia mieszkania gdy powierzchnia kupionego lokalu różniła się do 5 proc. od zakładanej w projekcie oraz gdy z powodu zmiany stawki podatku VAT zmieniła (...)

 • Ustawa o PIT. Tak zmienią się ulgi podatkowe

  za rok 2011 oraz za rok 2012 rodzice skorzystają z tej preferencji na niezmienionych zasadach. Za jedną pociechę można więc odpisać od podatku do 1.112,04 zł. Im więcej dzieci posiadamy, tym ulga

 • Wyższy zwrot akcyzy dla rolników

  urzędu gminy lub miasta, albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku. PODSTAWA PRAWNA: Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 20 grudnia 2011 r. w sprawie stawki zwrotu podatku akcyzowego

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jak z tym VAT -em, będzie drożej?

  Wchodzą w życie nowe stawki vat, co zdrożeje bardzo, a co tylko trochę? Bo wiadomo , że wszytko pójdzie w górę. Jak to będzie wyglądać? Na co (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • jaka wysokość stawki vat w przetargu?

  Mam pytanie co do wysokości stawki vat zastosowanej w przetargu jeżeli przetarg był ogłoszony w grudniu 2010, termin składania ofert był do 23 grudnia (...)

 • stawka podatkowa ryczałtu 2011

  Witam, stawki VAT zostaną w 2011 roku zmienione ale czy stawki ryczałtu na poszczególne usługi nie zostaną zmienione w 2011 roku, a jeżeli zostaną (...)

 • stawki zus w 2011, bardzo wzrosną?

  Jakie będą te stawki? bardzo wzrosną? ma ktoś jakieś informacje? Od 1 stycznia 2011 r. minimalne wynagrodzenie za pracę będzie wynosiło 1.386 zł, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane