Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2018 rok

  ; 112.000 zł Ulga nie przysługuje     2 dzieci Brak limitu dochodu Pierwszedziecko 92,67 zł/mc 1.112,04 zł/rok Drugiedziecko 92,67 zł/mc 1.112,04 zł/rok 3 (...)

 • Podatek dochodowy - Opodatkowanie podatkiem dochodowym osób fizycznych

  wynikającego z zeznania a sumą należnych za dany rok zaliczek, w tym również sumą zaliczek pobranych przez płatników. Podatek dochodowy wynikający z zeznania jest podatkiem należnym (...)

 • Zmienione opłaty za czynności radców prawnych

  % stawki minimalnej, a jeżeli w pierwszej instancji nie prowadził sprawy ten sam radca prawny - 75 % stawki minimalnej, w obu wypadkach nie mniej niż 60 zł;  przed sądem apelacyjnym - 75 (...)

 • Porada prawna na temat stawki rodzinnego rok 2011-2012

  Nie szukaj dłużej informacji na temat stawki rodzinnego rok 2011-2012, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dla kogo świadczenia rodzinne?

  TK akt K 27/13, świadczenie rodzicielskie.  ##baner## Przyznanie prawa do zasiłku rodzinnego uzależnione jest m.in. od spełnienia kryterium dochodowego.Osoba mająca prawo do zasiłku rodzinnego

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  określanych stawką miesięczną wynikających z osobistego zaszeregowania nauczyciela akademickiego oraz pracownika niebędącego nauczycielem akademickim, z uwzględnieniem zasady, że miesięczne stawki (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  przeliczeniu na następny rok podatkowy zgodnie z procentowym wskaźnikiem kursu euro na pierwszy dzień roboczy października danego roku w stosunku do kursu euro w roku poprzedzającym dany rok (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 22.1-23)

  używania równy lub krótszy niż rok nie zaliczą ich do środków trwałych albo wartości niematerialnych i prawnych, a faktyczny okres ich używania przekroczy rok - podatnicy (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  stanowi suma świadczeń za jeden rok, a jeżeli świadczenia trwają krócej niż rok - za cały czas ich trwania. Art. 23. W sprawach o istnienie, unieważnienie albo rozwiązanie umowy (...)

 • Karta podatkowa w 2018 roku

  , których wykaz stanowi załącznik nr 1 do ustawy. karta podatkowa, PIT, podatek dochodowy, opodatkowanie, stawki, 2018 rok

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  podatnik:- nie złożył zeznania podatkowego za rok objęty wnioskiem,- złożył zeznanie podatkowe za rok objęty wnioskiem, ale nie zapłacił podatku należnego,- złożył zeznanie podatkowe (...)

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  ; Narodowy  Bank  Polski  na  pierwszy dzień roboczy października roku poprzedzającego rok podatkowy). Górny limit w 2017 r. wynosi 1.074.400 zł. Na 2018 rok będzie (...)

 • Abonament RTV 2011: drożej za radio i TV

  . wyjątkowo trudną sytuację finansową. Może to być zaświadczenie z urzędu skarbowego o osiąganych dochodach, z urzędu pracy o bezrobociu czy z zakładu pracy o pobieraniu zasiłku rodzinnego na (...)

 • Podwyżka abonamentu RTV

  gospodarce w roku poprzedzającym, - spełniające kryteria dochodowe o przyznaniu świadczenia rodzinnego, czyli osoby, których dochód rodzinny w przeliczeniu na osobę lub dochód (...)

 • Stypendium szkolne, zasiłek szkolny i inne wsparcie w związku z nauką

  miejscowość stałego zamieszkania. Zob.: formularz wniosku o przyznanie prawa do zasiłku rodzinnego oraz dodatków do zasiłku rodzinnego. Dodatek z tytułu kształcenia i rehabilitacji (...)

 • Będzie łatwiej o zasiłki na dzieci

  zł Kwota stanowiąca podstawę ustalenia wysokości pomocy pieniężnej dla rodzin zastępczych i na usamodzielnienie   1647 zł   1795 zł *Zakładając, że wskaźnik inflacji za rok (...)

 • Świadczenia z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych

  - z uwzględnieniem pełnych miesięcy, po 0,7% podstawy wymiaru za każdy rok okresów nieskładkowych - z uwzględnieniem pełnych miesięcy, po 0,7% podstawy jej wymiaru za każdy rok okresu (...)

 • II - Kodeks postępowania cywilnego - Sąd. Strony. Koszty

  . W sprawach o prawo do świadczeń powtarzających się wartość przedmiotu sporu stanowi suma świadczeń za jeden rok, a jeżeli świadczenia trwają krócej niż rok - za cały czas (...)

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  zasiłku rodzinnego z prawem do walutowego dodatku rodzinnego przysługującego pracownikom polskich placówek dyplomatycznych i urzędów konsularnych przysługuje prawo do jednego wybranego świadczenia.Art. (...)

 • Podatki w górę? Po tej decyzji to formalność

  użytkowej za rok Od gruntu pod budynek mieszkalny 0,43 zł od 1m² za rok 0,45 zł od 1m² za rok Od budynku mieszkalnego 0,70 zł od 1m² powierzchni użytkowej za rok 0,73 (...)

 • Amortyzacja środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych

  obniżenia stawki amortyzacyjnej. Metoda liniowa indywidualna Podatnicy mają prawo indywidualnie ustalić stawki amortyzacyjne dla używanych bądź ulepszonych środków trwałych, (...)

 • Dodatki do zasiłku rodzinnego

  niepełnosprawności. Dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu podjęcia przez dziecko nauki w szkole poza miejscem zamieszkania Dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu podjęcia przez dziecko (...)

 • Kto może otrzymywać zasiłek rodzinny?

  dziecko, które ukończyło 25. rok życia legitymujące się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, jeżeli w związku z tą niepełnosprawnością rodzinie przysługuje świadczenie (...)

 • Amortyzacja w podatku dochodowym od osób prawnych

  obniżenia stawki amortyzacyjnej. Amortyzacja środków trwałych metodą linkową indywidualną Podatnicy mają prawo indywidualnie ustalić stawki amortyzacyjne dla używanych lub ulepszonych (...)

 • Ile wyniosą świadczenia rodzinne od 1 listopada 2018 r.?

  tygodni) oraz rodzicielski (32 tygodnie). To razem 52 tygodnie, czyli pełny rok.  Z urlopu rodzicielskiego można skorzystać bezpośrednio po urlopie macierzyńskim, jednorazowo lub w maksymalnie (...)

 • Ulga na dzieci w PIT

  zaświadczenia, oświadczenia oraz inne dowody niezbędne do ustalenia prawa do odliczenia, w szczególności: 1) odpis aktu urodzenia dziecka; 2) zaświadczenie sądu rodzinnego o ustaleniu opiekuna (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Dobry adwokat - warszawa

  Witam. Poszukuję dobrego adwokata spraw rodzinnych w wawie. Polecam mec. Supera. pozdrawiam. strona supera.pl. Fala Moją sprawę prowadzi mec.Rogoyski, (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • Zasiłek Rodzinny

  Witam Mam takie pytanie syn moj 5.03.skonczyl 21 lat i w czerwcu 2004r konczy szkołe srednia do kwietnia wypłacał mi ZUS rodzinne bo jestem na rencje (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane