Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jaki VAT przy sprzedaży posiłków i dań przez placówki gastronomiczne?

  wystąpić w tej sprawie do organów statystycznych. Procedury udzielania informacji w sprawie standardów klasyfikacyjnych (w tym Polskiej Klasyfikacji Wyrobów (...)

 • Co zmieni się w prawie w 2011 roku?

  VAT oraz zakaz odliczania tego podatku od paliwa. Poniżej prezentujemy najważniejsze naszym zdaniem zmiany w prawie, które wpłyną na życie Polaków w 2011 roku. Szybciej (...)

 • Reforma stawek VAT!

  w ustawie – MF wyda wówczas obwieszczenie. Rada Ministrów przyjęła już projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług, przedłożony przez (...)

 • Porada prawna na temat stawki kilometrówki w 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat stawki kilometrówki w 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmieniają się stawki kilometrówki!

  kosztów używania do celów służbowych samochodów osobowych, motocykli i motorowerów niebędących własnością pracodawcy. Ile będą wynosiły nowe stawki kilometrówki? W poniższej (...)

 • Samochód w spółce cywilnej

  W działalności gospodarczej prowadzonej przez wspólników w spółki cywilnej, każdy z nich wykorzystuje swój samochód prywatny, by zaliczać w koszty zużycie paliwa prowadzone są odrębnie (...)

 • Tańsze rozmowy, SMS-y i Internet w telefonie

  dotychczasowym ograniczeniom cenowym, już teraz podróżując po UE, płacimy o 60 proc. mniej za rozmowy w roamingu. Od lipca tego roku za wysłanie SMS-a z zagranicy zapłacimy najwyżej 11 centów, czyli (...)

 • Rozliczenie kosztów samochodu

  fizycznych.Zgodnie z tym przepisem nie uważa się za koszty uzyskania przychodów poniesionych wydatków zaliczonych do kosztów uzyskania przychodów, z zastrzeżeniem (...)

 • Kilometrówka w spółce cywilnej

  wydatków zaliczonych do kosztów uzyskania przychodów, z zastrzeżeniem pkt 36, z tytułu używania niewprowadzonego do ewidencji środków trwałych samochodu (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  za granicę w celach naukowych, dydaktycznych lub szkoleniowych, stypendia za rozwiązywanie zadań badawczych i wdrożeniowych oraz przyznawane studentom studiów dziennych stypendia za wyniki (...)

 • Leasing finansowy i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  ;w ulepszeniowych na obcy środek trwały. Istotę inwestycji w obcym środku trwałym oddaje wyrok NSA w Lublinie z dnia 11.12.1998 r. (sygn. akt I SA/Lu 1247/97, LEX nr 37655):  „Inwestycjami (...)

 • Sprzedaż nieruchomości a VAT - stan prawny na 31.12.2010

  działalność producentów, handlowców lub usługodawców, w tym podmiotów pozyskujących zasoby naturalne oraz rolników, a także działalność (...)

 • Zmiany podatkowe na 2019 r.

  zmian dotyczących samochodów osobowych wykorzystywanych w prowadzonej działalności, uchyleniu obowiązków informacyjnych i ewidencyjnych w zakresie ryczałtu od przychodów

 • Samochód używany w różnych działalnościach

  gospodarcza, siedziba w Warszawie, w ewidencji środków trwałych posiadam samochód Fiata. Kawiarnia miła s.c., w spółce posiadam 50 % udziałów, siedziba i miejsce prowadzenia działalności (...)

 • Samochód wspólnika w spółce cywilnej

  podstawie ewidencji przebiegu pojazdu. W przypadku, jeżeli to samo auto (wprowadzone przez podatnika do ewidencji środków trwałych w ramach innej działalności) jest wykorzystywane w spółce (...)

 • Procedury budowlane

  ; brak procedury, budowie kanałów technologicznych, w rozumieniu art. 4 pkt 15a ustawy z 21 marca 1985 r. o drogach publicznych, w pasie drogowym w ramach przebudowy tej drogi (...)

 • Koszt samochodu i hotelu wspólnika spółki cywilnej

  i posiadający samochód amortyzowany w innej firmie, zakupując towar w Warszawie i przywożąc go do Kołobrzegu - transport mogę ująć w kosztach, jeżeli jednocześnie ujmę w (...)

 • Przez kolejne lata będziemy płacili wyższy VAT

  przepisy o VAT, w tym także wysokość stawek, można w dowolnym momencie zmienić. W przypadku PIT możliwości są bardziej ograniczone - niekorzystne zmiany dla podatników muszą mieć (...)

 • zgoda na wycięcie drzew

  . 2306). Stawki te podlegają corocznej waloryzacji. W roku bieżącycm (2011) obowiązuja one w wysokości wskazanej w obwieszczeniu Ministra Środowiska z dnia 15 października (...)

 • Minimalne wynagrodzenie nie tylko dla pracownika

  wysokość wynagrodzenia pracownika zatrudnionego w pełnym wymiarze czasu pracy nie może być niższa od wysokości minimalnego wynagrodzenia ustalonego w trybie określonym w ustawie. Ustawa (...)

 • Samochody prywatne w jazdach lokalnych

  pracownika wydatków. Czy można rozliczyć jazdy lokalne na podstawie ewidencji przebiegu pojazdu? Czy można w jakiś inny sposób rozliczyć jazdy lokalne, aby w całości zwrócić pracownikowi (...)

 • Faktury zaliczkowe i sposób ich rozliczania

  niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 4 kwietnia 2011 r. (Dz. U. z dnia 6 kwietnia 2011 r.)    Rozporządzenie w sprawie (...)

 • Jaka stawka VAT przy usługach związanych z ochroną brzegów morskich?

  wysokości 0%. Tak więc, w stanie prawnym obowiązującym w 2011 r. i 2012 r. usługi polegające na odbudowie i rozbudowie umocnień brzegu Morza Bałtyckiego, służące zachowaniu (...)

 • VAT na rośliny

  marca do maja 2011. Zamawiający oprócz dostawy kwiatów wymaga również pielęgnacji tych kwiatów już po dostawie - na kwietniku. Jaką stawkę VAT powinienem zastosować na kwiaty - czy tą obowiązującą (...)

 • Zmiany w finansowaniu służby zdrowia

  ;w W ustawie o świadczeniach wprowadzono zmianę, która pozwoli utrzymać w 2019 r. finansowanie kosztów świadczeń opieki zdrowotnej udzielonych osobom nieubezpieczonym (...)

 • Ewidencja przebiegu pojazdu

  dla potrzeb działalności gospodarczej, aby ujmować wydatki na ten samochód do kosztów uzyskania przychodów (w ramach powyższego limitu „kilometrówki”), jest obowiązana prowadzić (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • kilometrówka 2011

  Witam chcę otworzyć jednoosobową działalność gospodarczą, świadczyć będę usługi dla byłego pracodawcy. Potrzebuje do tego samochodu, chce (...)

 • stawka kilometrówka 2011

  Stawki kilometrówki w firmie to 0,5214 zł dla samochodu z silnikiem do 900 cm 0,8358 zł dla samochodu z silnikiem powyżej 900 cm 0,2302 zł dla motocykla 0,1382 (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • stawka kilometrówki 2011

  Witam, mam pytanie odnośnie kosztów użytkowania samochodu. Za użycie własnego samochodu do celów służbowych rozliczałem się w postaci kilometrówki, (...)

 • Jak z tym VAT -em, będzie drożej?

  Wchodzą w życie nowe stawki vat, co zdrożeje bardzo, a co tylko trochę? Bo wiadomo , że wszytko pójdzie w górę. Jak to będzie wyglądać? Na co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane