Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dla kogo minimalna stawka godzinowa?

  liczbie godzin wykonania zlecenia lub świadczenia usług.   Czy minimalna stawka godzinowa ma zastosowanie do umów zawartych ustnie? Minimalna stawka godzinowa ma także zastosowanie (...)

 • Trendy w opodatkowaniu nieruchomości w państwach członkowskich Unii Europejskiej

  nieruchomości”, przy czym w praktyce wynosi ona przeciętnie 40–70% wartości rynkowej nieruchomości. Stawka podatku wynosi od 3,5–6,5% (szczegółowo ustalana w prawie krajów (...)

 • Karta podatkowa w 2018 roku

  Objaśnienia: 1. Stawka dotyczy również wykonywania zawodu przy zatrudnieniu jednej pomocy fachowej lub przyuczonej. 2. Stawka nie dotyczy działalności prowadzonej w formie spółki (...)

 • Porada prawna na temat stawka

  Nie szukaj dłużej informacji na temat stawka, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy będzie zwrot akcyzy od sprowadzanych samochodów?

  on jednak niezgodny z tym postanowieniem, jeśli – i w zakresie w jakim – stawka podatku od używanych samochodów przywożonych z innych państw członkowskich przewyższa (...)

 • Jaki VAT przy sprzedaży posiłków i dań przez placówki gastronomiczne?

  nr 3 do ustawy o VAT, stawka podatku, co do zasady, wynosi 7% (ale w okresie od 1 stycznia 2011 r. do 31 grudnia 2016 r. na podstawie art. 146a pkt 2 ustawy o VAT stawka ta wynosi 8%); natomiast dla

 • Wysokość podatku w formie ryczałtu

  na godziny. Stawka 17%   Ta stawka podatkowa zastrzeżona została dla konkretnych usług wskazanych w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych

 • Sprzedaż nieruchomości a VAT - stan prawny na 31.12.2010

  ich części oraz lokale nie są objęte tą stawką na podstawie preferencji dla budownictwa społecznego. Stawka podstawowa  Podstawowa stawka podatku VAT stosowana jest obecnie do dostawy

 • Leasing podatkowy

  to podstawowa roczna stawka amortyzacji dla tego środka trwałego.      Kiedy już zostanie ustalona roczna stawka amortyzacji, można ustalić normatywny okres amortyzacji, (...)

 • Jakimi mitami kieruje się Ministerstwo Finansów decydując o stawkach akcyzy na tytoń

  . całkowita akcyza składa się z sumy stawek procentowej i kwotowej. Stawka procentowa jest liczona od ceny papierosów, jaką ustali producent, natomiast stawka kwotowa to określona kwota (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  określonych w ustawie, z tym że:  a)  stawka opłaty targowej nie może przekroczyć 618,33 zł dziennie,  b)  stawka opłaty miejscowej w miejscowościach, o których mowa w (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane