Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ewidencjonowanie używania samochodu osobowego

  celów służbowych pokrywa pracodawca według stawek za 1 kilometr przebiegu pojazdu, które nie mogą być wyższe niż dla samochodu osobowego o pojemności skokowej silnika do 900 (...)

 • Leasing podatkowy

  to podstawowa roczna stawka amortyzacji dla tego środka trwałego.      Kiedy już zostanie ustalona roczna stawka amortyzacji, można ustalić normatywny okres amortyzacji, (...)

 • Jaki VAT przy sprzedaży posiłków i dań przez placówki gastronomiczne?

  dnia 23 grudnia 2013 r. w sprawie towarów i usług, dla których obniża się stawkę podatku od towarów i usług, oraz warunków stosowania stawek obniżonych (Dz.U. z 2013 (...)

 • Porada prawna na temat stawka za kilometr 2013

  Nie szukaj dłużej informacji na temat stawka za kilometr 2013, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podróże w kosztach firmy

  paliwo, opłaty za przejazd autostradą, opłaty za parkowanie, itp.   Jeśli podróż odbywa się samochodem, niebędącym środkiem trwałym Jeżeli przedsiębiorca podróżuje (...)

 • Czy w firmie można używać samochodu niebędącego środkiem trwałym?

  kilometrów faktycznego przebiegu pojazdu oraz stawki za 1 km przebiegu, określonej w odrębnych przepisach wydanych przez właściwego ministra. W przypadku osób prawnych, zgodnie z ustawą o CIT, za (...)

 • Spóźniłeś się złożeniem deklaracji podatkowej? Co dalej?

  . Minimalne wynagrodzenie w 2013 r. wynosi zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów  z dnia 14 września 2012 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2013 r

 • Rozliczenie kosztów samochodu

  wyjazdu, opis trasy (skąd - dokąd), liczba faktycznie przejechanych kilometrów, stawka za 1 km przebiegu, kwota wynikająca z przemnożenia liczby faktycznie przejechanych kilometrów i stawki (...)

 • Tyle wyniosą obciążenia podatkowe w 2014 r.

  się ok. 34 zł VAT-u. Rocznie jest więc ok. 415 zł. Zdrowie i edukacja Wydatki na edukację to opłaty za naukę w szkołach publicznych, prywatnych, społecznych oraz opłaty za przedszkole. (...)

 • Przybędzie taksówek. Ceny spadną?

  ; mówi dla e-prawnik.pl Więckowski. Według związkowca skoro miasto nie ustala już liczby taksówek, to nie powinno również ustalać maksymalnych opłat, jakie pobiera się za kilometr. (...)

 • Ulgi w płatności zobowiązań podatkowych

  prolongacyjną od kwoty podatku lub zaległości podatkowej. Stawka opłaty prolongacyjnej wynosi 50% stawki odsetek za zwłokę. Stawka opłaty prolongacyjnej wynosi połowę stawki odsetek (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pracodawca nie chce dać obiecanych pieniędzy

  Dzień dobry, Pracowałem od lipca do początku listopada jako kierowca w małej firmie prezes, jeden kierowca, dwie dziewczyny w biurze, firma ta zajmuje (...)

 • stawka za kilometr 2011

  Witam jakie są stawki za kilometr dla pojazdów osobowych , gdzi etakie informacje odnajdę?Z góry dziekuję za wszelką pomoc

 • kilometrówka stawka 2011

  Witam Jaka jest stawka za kilometr na rok 2011?Z góry dziekuję za pomoc

 • O ile wyższa kilometrówka 2012?

  Obecnie przepis ten (nie zmienił się od 2007 roku) przewiduje, że koszty używania pojazdów do celów służbowych pokrywa pracodawca według stawek (...)

 • Jaka jest stawka za 1 km przebiegu 2012 ?

  Dzień dobry:) Prosze o wiadomość ile ma wynosić stawka za kilometr osobówki powyżej 900cm;) Z góry dziękuje;) na nową stawkę coś ponad 1zł (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane