Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Leasing podatkowy

  to podstawowa roczna stawka amortyzacji dla tego środka trwałego.      Kiedy już zostanie ustalona roczna stawka amortyzacji, można ustalić normatywny okres amortyzacji, (...)

 • Ewidencjonowanie używania samochodu osobowego

  celów służbowych pokrywa pracodawca według stawek za 1 kilometr przebiegu pojazdu, które nie mogą być wyższe niż dla samochodu osobowego o pojemności skokowej silnika do 900 (...)

 • Podróże w kosztach firmy

  paliwo, opłaty za przejazd autostradą, opłaty za parkowanie, itp.   Jeśli podróż odbywa się samochodem, niebędącym środkiem trwałym Jeżeli przedsiębiorca podróżuje (...)

 • Porada prawna na temat stawka za kilometr 2013

  Nie szukaj dłużej informacji na temat stawka za kilometr 2013, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy w firmie można używać samochodu niebędącego środkiem trwałym?

  kilometrów faktycznego przebiegu pojazdu oraz stawki za 1 km przebiegu, określonej w odrębnych przepisach wydanych przez właściwego ministra. W przypadku osób prawnych, zgodnie z ustawą o CIT, za (...)

 • Spóźniłeś się złożeniem deklaracji podatkowej? Co dalej?

  . Minimalne wynagrodzenie w 2013 r. wynosi zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów  z dnia 14 września 2012 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2013 r

 • Rozliczenie kosztów samochodu

  wyjazdu, opis trasy (skąd - dokąd), liczba faktycznie przejechanych kilometrów, stawka za 1 km przebiegu, kwota wynikająca z przemnożenia liczby faktycznie przejechanych kilometrów i stawki (...)

 • Tyle wyniosą obciążenia podatkowe w 2014 r.

  się ok. 34 zł VAT-u. Rocznie jest więc ok. 415 zł. Zdrowie i edukacja Wydatki na edukację to opłaty za naukę w szkołach publicznych, prywatnych, społecznych oraz opłaty za przedszkole. (...)

 • Przybędzie taksówek. Ceny spadną?

  ; mówi dla e-prawnik.pl Więckowski. Według związkowca skoro miasto nie ustala już liczby taksówek, to nie powinno również ustalać maksymalnych opłat, jakie pobiera się za kilometr. (...)

 • Uprawnienie świadka do żądania zwrotu wydatków związanych ze stawiennictwem do sądu

  składa się m.in. paliwo i opłaty za autostrady. W odniesieniu do zwrotu zarobku lub utraconego dochodu z powodu stawiennictwa na wezwanie sądu, wynagrodzenie za każdy dzień udziału w czynnościach (...)

 • Jak obliczyć ulgę na dziecko? - PIT 2014

  dzieckiem do dnia 15 stycznia 2013 roku. Kobieta odliczy ulgę prorodzinną za 14 dni stycznia. Skoro dzienna stawka wynosi 3,09 zł, odpisze od podatku 43,26 zł. Sąd przekazał jednocześnie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pracodawca nie chce dać obiecanych pieniędzy

  Dzień dobry, Pracowałem od lipca do początku listopada jako kierowca w małej firmie prezes, jeden kierowca, dwie dziewczyny w biurze, firma ta zajmuje (...)

 • stawka za kilometr 2011

  Witam jakie są stawki za kilometr dla pojazdów osobowych , gdzi etakie informacje odnajdę?Z góry dziekuję za wszelką pomoc

 • kilometrówka stawka 2011

  Witam Jaka jest stawka za kilometr na rok 2011?Z góry dziekuję za pomoc

 • O ile wyższa kilometrówka 2012?

  Obecnie przepis ten (nie zmienił się od 2007 roku) przewiduje, że koszty używania pojazdów do celów służbowych pokrywa pracodawca według stawek (...)

 • Jaka jest stawka za 1 km przebiegu 2012 ?

  Dzień dobry:) Prosze o wiadomość ile ma wynosić stawka za kilometr osobówki powyżej 900cm;) Z góry dziękuje;) na nową stawkę coś ponad 1zł (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane