Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  . Czy JPK_VAT powinien uzgadniać się z danymi zawartymi w deklaracji VAT? Zarówno JPK_VAT, jak i deklaracja VAT powinny być odzwierciedleniem ewidencji zakupów i sprzedaży (...)

 • VAT do zmiany

  ;, które do 2019 r. powinny wejść w życie. Tych krótkoterminowych środków wyraźnie domagały się państwa członkowskie, aby poprawić codzienne funkcjonowanie obecnego systemu VAT (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  VAT oraz WDT do Hiszpanii na kwotę 40.000 zł netto. Jednocześnie podatnik zakupił towary handlowe na kwotę 160.000 zł netto oraz 35.200 zł VAT. Podatnik zakupił również środek trwały za (...)

 • Porada prawna na temat stawka vat pieczarki

  Nie szukaj dłużej informacji na temat stawka vat pieczarki, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Reforma stawek VAT!

  . Przykładowo: pieczywo – obecnie stawka VAT dla pieczywa świeżego zależy od daty minimalnej trwałości lub terminu przydatności do spożycia. Jeśli data ta nie przekracza 14 dni (...)

 • Jaki VAT przy sprzedaży posiłków i dań przez placówki gastronomiczne?

  1 stycznia 2011 r. do 31 grudnia 2016 r. na podstawie art. 146a pkt 1 ustawy o VAT stawka ta wynosi 23%). Na podstawie art. 41 ust. 2 ustawy o VAT dla towarów i usług, wymienionych (...)

 • Sprzedaż nieruchomości a VAT - stan prawny na 31.12.2010

  stawką 7% VAT, opodatkowanie stawką 7% VAT ograniczone czasowo do 31 grudnia 2010 roku, opodatkowanie stawką 22% VAT. Zwolnienie przedmiotowe – obiekty budownictwa mieszkaniowego  Art. (...)

 • Tyle wyniosą obciążenia podatkowe w 2014 r.

  VAT, jak też stawka 8% i 23%. Uwzględniając, że ta grupa wydatków pochłania w ciągu miesiąca 195 zł, dokonując podziału na możliwe opcje opodatkowania, łączny roczny VAT może (...)

 • Kto jest podatnikiem VAT - wątpliwości dotyczące umów cywilnoprawnych

  :  podatnik wykonuje czynności, które nie mogą korzystać ze zwolnienia, wówczas ma obowiązek: zapłaty podatku VAT; rejestracji dla potrzeb VAT; składania deklaracji (...)

 • Rozporządzenia wykonawcze do ustawy o VAT

  wzorów deklaracji podatkowych dla podatku od towarów i usług (pobierz (30 KB)) określa wzory deklaracji: VAT-7, VAT-7K, VAT-8, VAT-9, VAT-10, VAT-11 (...)

 • Noworoczne zmiany w VAT

  miejsca opodatkowania w przypadku sprzedaży wysyłkowej z terytorium kraju (Dz. U. 2007 r., Nr 205, poz. 1486) ustawa o VAT, zwrot VAT za materiały budowlane, obiekty budownictwa społecznego, (...)

 • Brak nr VAT-UE a stawka 0 proc. VAT

  Firma złożyła wnioski o rejestrację VAT-R i VAT-UE 11.04.2006. Potwierdzenie zarejestrowania jako podatnik VAT i numer VAT spółka uzyskała 25.04.2006, a numer VAT-UE 08.05.2006. (...)

 • Nabycie nowego środka transportu w Unii

  Podatkowego. (Vilnius Country State Tax Inspektorate, Sermuksniu g.4, LT-01509 Vilnius Litwa). W sytuacji, gdy wniosek zostanie pozytywie rozpatrzony i przedsiębiorca otrzyma zwrot podatku VAT, to kwoty

 • VAT na e-booki

  Konstytucją polskich przepisów dotyczących obniżonej stawki VAT na publikacje. VAT, e-booki, publikacje, książki cyfrowe, obniżona stawka

 • Brak rejestracji VAT-R/UE dla WDT a stawka 0%

  Finansów nr PP4-810-592-a/05/TZ/1350 z dnia 21.08.2005r.” Należy więc uznać, na podstawie powyżej przedstawionych przesłanek, że przedsiębiorca będący zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT (...)

 • Zakup i sprzedaż towaru przed rejestracją VAT

  , prawidłowe jest stanowisko Spółki, w kwestii odliczenia podatku naliczonego – Spółka ma prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur otrzymanych po dniu rejestracji dla celów podatku (...)

 • Stawki Vat na roboty i materiały budowlane - opinia prawna

  (zidentyfikowane wg PKWiU) okna - stawka VAT 22%, parapety – stawka VAT 22%, oraz odrębną pozycję na robociznę (wymianę okien, wymiana ) - usługi wg PKOB 11- stawka (...)

 • Zakup nowego i używanego samochodu za granicą - wewnątrzwspólnotowe nabycie oraz import

  , w przypadku samochodów nabywanych do firmy, wydawane jest z urzędu na druku VAT-25, po dokonaniu zapłaty podatku. UWAGA! Jeżeli nabywca jest zarejestrowany jako podatnik „VAT-UE&rdquo

 • Określenie właściwych stawek VAT

  stawka 7 % obejmuje usługi w zakresie ochrony zdrowia i opieki społecznej (PKWiU ex 85) - wyłącznie świadczone przez instytucje, których usługi te nie są zwolnione od podatku.  7 % stawka (...)

 • Podatek VAT – zmiany obowiązujące od stycznia 2016 roku

  . Ośmioprocentowa stawka na dostawy sprzętu przeciwpożarowego – zniesiona Od nowego roku uchylony zostanie art. 41 ust. 10 ustawy o podatku VAT. W skutek tego ośmioprocentowa stawka (...)

 • Zwrot nadwyżki podatku VAT przy stawce 0%

  wewnątrzwspólnotowe w VAT Nowelizacja VAT- pozostałe zmiany zwrot nadwyżki podatku VAT, sprzedaż opodatkowanan podatkiem VAT, stawka 0%, eksport towarów, wewnątrzwspólnotowa (...)

 • Stawka VAT na samochody pożarnicze

  . Jaką stawkę VAT zastosować w przypadku sprzedaży w systemie VAT marża? Zakładając, że VAT obejmujemy tylko nadwyżkę ponad cenę zakupu. Czy ma być to też obniżona stawka (...)

 • Stawka VAT na bramy z montażem

  budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym, stawka VAT może wynosić 7%. Remont lub modernizacja innych obiektów budowlanych będzie objęta 22% stawką VAT. Niestety przepisy (...)

 • Postaraj się o zwrot VAT za materiały budowlane!

  budowlanych, budowa, remont budynku, lokalu mieszkalnego, osoby fizyczne budujące systemem gospodarczym, zwrot VAT za materiały budowlane, stawka VAT, oryginały faktur VAT, wydatki (...)

 • Nowe zasady zwrotu VAT za materiały budowlane

  mieszkanie. Skorzystały osoby zbierające dotąd faktury VAT zakupu materiałów budowlanych. Oryginały faktur VAT, wystawionych po 1 maja 2004 r. na budujących "systemem gospodarczym", stanowią (...)

 • Projekt nowej matrycy stawek VAT już w Sejmie

  danego towaru lub usługi). Od 1 czerwca 2019 r. zaczną obowiązywać nowe stawki podatku VAT na niektóre towary i usługi (tj. e-booki oraz e-prasa). Z tą datą wejdą też w życie przepisy

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jak z tym VAT -em, będzie drożej?

  Wchodzą w życie nowe stawki vat, co zdrożeje bardzo, a co tylko trochę? Bo wiadomo , że wszytko pójdzie w górę. Jak to będzie wyglądać? Na co (...)

 • Zmiany w VAT od 1 kwietnia 2011 !

  Oto najważniejsze zmiany w VAT od 1 kwietnia: * stawka na chleb (z terminem ważności ponad 14 dni) 23 proc. -> 8 proc. od 1 kwietnia * stawka na ciastka (...)

 • zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)

 • Stawka VAT - zmiany od 2011 - sprawdź to !

  Nowy projekt nowelizacji ustawy o VAT już od 1 stycznia 2011 r. zmienia stawki VAT. Oto informacje na ten temat: 22% stawka podstawowa wzrasta do 23%, stawka (...)

 • Zapłacony vat w holandii nie polsce

  Witam. Potrzebuje bardzo waszej porady. odnośnie tematu. Ja jako komis samochodowy zakupiłem samochodu w holandii w cenie brutto ( czyli mam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane