Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  . Czy JPK_VAT powinien uzgadniać się z danymi zawartymi w deklaracji VAT? Zarówno JPK_VAT, jak i deklaracja VAT powinny być odzwierciedleniem ewidencji zakupów i sprzedaży (...)

 • Sprzedaż nieruchomości a VAT - stan prawny na 31.12.2010

  Jaka działalność podlega opodatkowaniu VAT? Nie zawsze od sprzedaży nieruchomości trzeba płacić VAT. Na mocy art. 5 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, dalej ustawy (...)

 • Stawka VAT na samochody pożarnicze

  . Jaką stawkę VAT zastosować w przypadku sprzedaży w systemie VAT marża? Zakładając, że VAT obejmujemy tylko nadwyżkę ponad cenę zakupu. Czy ma być to też obniżona stawka (...)

 • Porada prawna na temat stawka vat na 29.32.62.00-10

  Nie szukaj dłużej informacji na temat stawka vat na 29.32.62.00-10, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Stawka VAT na szkolenia

  VAT, a inne dla celów PKD. Ani ustawa o VAT, ani PKWiU nie odwołuje się do ustawy o systemie oświaty.Problem rodzaju podmiotów świadczących usługi edukacyjne nie (...)

 • Refakturowanie usług organizacji szkolenia

  refakturuje odpowiednio koszty wyjazdu na podmioty, które zgodnie z umową zobowiązały się do udziału w kosztach wyjazdu. Pytanie: jaka jest odpowiednia stawka VAT na refakturowanie (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  zwolniony nie może zostać zarejestrowany jako podatnik VAT-UE na potrzeby dostaw (może być natomiast zarejestrowany jako VAT-UE na potrzeby nabyć). Jakie obowiązki w zakresie (...)

 • Nabycie nowego środka transportu w Unii

  zagranicy, a w szczególności z krajów, gdzie stawka podatku VAT na samochody jest niska. Handel nowymi środkami transportu podlega szczególnym regulacjom na obszarze Wspólnoty. (...)

 • Stawka VAT na bramy z montażem

  budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym, stawka VAT może wynosić 7%. Remont lub modernizacja innych obiektów budowlanych będzie objęta 22% stawką VAT. Niestety przepisy (...)

 • Stawka VAT z dnia sporządzenia aktu notarialnego

  może mieć znaczenie również w przyszłości. Obecnie bowiem obowiązuje obniżona 7 % stawka VAT na sprzedaż nowych mieszkań. Natomiast od 2008 r. ma ona zostać objęta (...)

 • Stawka VAT na sprzedaż parapetów

  obniżonej stawki 7% na całość (usługa montażu i dostawa parapetów). budownictwo objęte społecznym programem mieszkaniowym, usługa montażu, materiały budowlane, stawka VAT

 • VAT do zmiany

  wzmożonej współpracy wymieniałyby informacje na temat importowanych towarów. Wymiana informacji na temat samochodów: Obrót samochodami jest czasem również (...)

 • Stawka podatku VAT na usługi pakowania

  stawki obniżonej VAT dla usług związanych z pakowaniem lub działalności związanej z pakowaniem, stąd stawka VAT na usługi związane z pakowaniem wynosi co do zasady 22%. Jedynym (...)

 • Podatek VAT – zmiany obowiązujące od stycznia 2016 roku

  . Ośmioprocentowa stawka na dostawy sprzętu przeciwpożarowego – zniesiona Od nowego roku uchylony zostanie art. 41 ust. 10 ustawy o podatku VAT. W skutek tego ośmioprocentowa stawka (...)

 • Postaraj się o zwrot VAT za materiały budowlane!

  budowlanych, budowa, remont budynku, lokalu mieszkalnego, osoby fizyczne budujące systemem gospodarczym, zwrot VAT za materiały budowlane, stawka VAT, oryginały faktur VAT, wydatki (...)

 • Tańsze zakupy budowlane jeszcze przez miesiąc

  Zwrot VAT za materiały budowlane będzie przysługiwał wyłącznie za faktury wystawione do końca bieżącego roku. Zmiana nie obejmie jednak wszystkich. Po wejściu Polski do Unii Europejskiej stawka (...)

 • Nowe zasady zwrotu VAT za materiały budowlane

  Na jakiej podstawie przysługuje zwrot?  Od 1 maja 2004 r. stawka VAT-u na materiały budowlane została podniesiona z 7 do 22 %. Osoby fizyczne, które w okresie od dnia 1 (...)

 • Będzie zwrot VAT od ubranek dla dzieci?

  ;w związanych z zakupem odzieży i obuwia dla dzieci trafił już do Sejmu. SLD ma nadzieję, że uda się go uchwalić do 1 lipca – wówczas stawka VAT na ubranka niemowlęce oraz (...)

 • Stawka VAT na usługi udostępniania pracowników

  pracy jaka ma być wykonywana przez udostępnionego pracownika. stawka VAT, usługi udostępniania pracowników, wypożyczanie pracowników, wynajmowanie pracownika, praca, usługi zwolnione, stawka (...)

 • Stawka VAT na sprzedaż znaczków przez agenta

  każdego miesiąca wystawiał na swoje usługi (wynagradzane w formie prowizji) fakturę ze zwolnieniem od VAT. Naczelnik US wyjaśnił, że ustawa o VAT zwalnia od podatku usługi (...)

 • Umowa o dzieło z przeniesieniem praw autorskich

  przeniesieniem praw autorskich na zleceniodawcę umowy. Takich umów wykonywałbym tylko kilka w przeciągu roku. Jaka jest stawka VAT od opisanej wyżej umowy o dzieło i czy istnieje możliwość (...)

 • Stawka VAT na refakturze

  Zawarto umowę najmu lokalu użytkowego, w której jest zapis, że wynajmujący będzie fakturował na najemcę koszty m.in. wywozu śmieci. Jaką stawkę należy zastosować na refakturze, jeśli (...)

 • Świadczenie usług na terenie Unii a podatek VAT

  Nasza spółka będąca podatnikiem podatku VAT zarejestrowanym dla potrzeb VAT wewnątrzunijnego świadczy usługi na rzecz kontrahenta z UE (będącego podatnikiem VAT) zwanego dalej (...)

 • VAT na usługi szkoleniowe

  elementem strategii marketingowej prowadzącej je firmy". Polecamy też następujące odpowiedzi serwisu e-prawnik.pl: VAT od usług szkoleniowych Stawka VAT na szkolenia Czynności (...)

 • Stawka VAT na sprzedaż zwierząt

  ustalić stawkę VAT przy sprzedaży nieudokumentowanej? Jak stanowi art. 146 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), w okresie od dnia przystąpienia Rzeczypospolitej Polskiej do (...)

 • Stawka VAT na usługi projektantów ubiorów

  , dekorowanie wnętrz, wzornictwo artykułów użytku osobistego i gospodarstwa domowego. Zgodnie z art. 41 ust 1 ustawy o podatku od towarów i usług, stawka podatku VAT wynosi w tym przypadku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane