Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ewidencjonowanie używania samochodu osobowego

  zasadach określonych w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 25 marca 2002 r. w sprawie warunków ustalania oraz sposobu dokonywania zwrotu kosztów używania (...)

 • Przez kolejne lata będziemy płacili wyższy VAT

  terminie do dnia 31 maja 2014 r., przekroczyłaby 55 proc.: 1) w okresach od dnia 1 lipca 2014 r. do dnia 30 czerwca 2015 r. oraz od dnia 1 stycznia 2017 r. do dnia 31 grudnia (...)

 • Cło na płytki ceramiczne z Chin

  nr 258/2011 z dnia 16 marca 2011 r. nałożono od dnia 18 marca 2011 r. tymczasowe cło antydumpingowe na przywóz szkliwionych i nie szkliwionych ceramicznych płyt chodnikowych, (...)

 • Opinia prawna na temat stawka ryczałtu samochodowego w 2011 r

  Nie szukaj dłużej informacji na temat stawka ryczałtu samochodowego w 2011 r, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kurator absentis-koszty

  Ministra Sprawiedliwości z dnia 31 grudnia 1981 r. w sprawie opłat za czynności zespołów adwokackich (Dz.U. 1982 r., Nr 1, poz. 9), które określało kwotowo górny i dolny limit wynagrodzenia. (...)

 • Stawki ryczałtu od wynajmu w 2010 r.

  stawka ryczałtu ewidencjonowanego od przychodów z najmu w wysokości 8,5%. Po nowelizacji wszystkie osoby fizyczne, które zdecydują się na opodatkowanie najmu ryczałtem, (...)

 • Podstawowe zasady zakładania spółki cywilnej

  . Ewidencjonowanie należeć będzie wyłącznie do CEIDG, podobnie jak udzielanie informacji o przedsiębiorcach i innych podmiotach wskazanych w ustawie. Natomiast do gmin należy przyjmowanie wniosków (...)

 • Amortyzacja budynku usługowo-handlowego

  budynku usługowo-handlowego (pawilon handlowy - zgodnie z pozwoleniem na użytkowanie), zakupionego w 2007 roku, można zastosować indywidualną stawkę amortyzacyjną 10% w oparciu o art. 16j ustawy (...)

 • Świadczenie rzeczowe na rzecz obrony

  Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 3 sierpnia 2004 r. w sprawie świadczeń rzeczowych na rzecz obrony w czasie pokoju (Dz.U. z 2004 r. Nr 181 poz.1872 ). Do rozporządzenia (...)

 • Tańsze rozmowy, SMS-y i Internet w telefonie

  43 centów za minutę. W lipcu 2010 r. pułap zostanie obniżony do 39 centów, a w 2011 r. do 35, co w sumie pozwoli nam zaoszczędzić 11 centów za minutę połączenia. (...)

 • Rozliczenie rachunków już po złożeniu PIT? Sprawdź kiedy

  naniesionymi zmianami. Korektę rocznego zeznania można złożyć w ciągu 5 lat, licząc od końca roku, w którym upłynął termin płatności podatku. Tym samym w przypadku deklaracji (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • stawka podatkowa ryczałtu 2011

  Witam, stawki VAT zostaną w 2011 roku zmienione ale czy stawki ryczałtu na poszczególne usługi nie zostaną zmienione w 2011 roku, a jeżeli zostaną (...)

 • Jak z tym VAT -em, będzie drożej?

  Wchodzą w życie nowe stawki vat, co zdrożeje bardzo, a co tylko trochę? Bo wiadomo , że wszytko pójdzie w górę. Jak to będzie wyglądać? Na co (...)

 • Ryczałt samochodowy 2012, stawka wzrasta?

  Dzieńdobry. Szukam odpowiedzi na pytanie dotyczące zmiany dotychczasowej wysokości ryczałtu samochodowego za 1km który obowiązuje od 2007 roku. Czy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane