Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

  • Wynajem lokalu użytkowego

    lokalu użytkowego? Jaki dokument, związany z obciążaniem najemcy z tytułu czynszu najmu, powinienem wystawić najemcy, i czy w ogóle muszę z tego tytułu wystawiać mu jakikolwiek dokument, (...)

  • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

    .), Chile (od 1 stycznia 2004 r.), z Danią, Egiptem, Finlandią, Gruzją (od 1 stycznia 2007 r.), Holandią (od 1 stycznia 2004 r.), Iranem (od 1 stycznia 2007 r.), Islandią, (...)

  • Opodatkowanie przychodu z dzierżawy maszyny

    ryczałtem na zasadach ogólnych, z tym jednak zastrzeżeniem, iż niezależnie od stawki ryczałtu stosowanej przez podatnika, przychody z powyższej dzierżawy będą opodatkowane (...)

  • Opinia prawna na temat stawka ryczałtu od pkd 8121z

    Nie szukaj dłużej informacji na temat stawka ryczałtu od pkd 8121z, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

  • Umowa zlecenie - zaliczki na podatek

    80.42 - zwolnienie z VAT. Rozszerzyliśmy jednak rodzaj działalności o działalność związaną z wyszukiwaniem miejsc pracy i pozyskiwaniem pracowników oraz działalność agencji pracy tymczasowej (...)

  • Najem lokalu

    ;wnoznaczne z tym, że z najmu rozlicza się na zasadach ogólnych (według skali podatkowej). Przyjętą formę rozliczenia trzeba stosować przez cały rok podatkowy. Można ją zmienić dopiero (...)

  • Zwiększenie kapitałów własnych spółki z o.o. - opinia prawna

    terminie spowoduje powstanie obowiązku naprawienia przez wspólnika wynikłej ze zwłoki szkody. Wniesienie do spółki z o.o. dopłat wiąże się także z obowiązkiem podatkowym wynikającym z (...)

  • Podatek od wynajmu

    zmienić dopiero począwszy od roku następnego, składając stosowne oświadczenie we właściwym urzędzie skarbowym do 20 stycznia.Wysokość ryczałtu jest uzależniona od wielkości osiąganych (...)

  • Opodatkowanie w formie karty podatkowej

    załączniku nr 3 do ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym): Naprawa i konserwacja urządzeń elektronicznych (PKD 2007: 33.13.Z). Pozostałe zarejestrowane (...)

  • Wybór opodatkowania w formie ryczałtu

    W jaki sposób należy poinformować Urząd skarbowy o wyborze opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych? Stawka ryczałtu jest jednolita wynosi 8,5 % od (...)

  • Handel starociami - ryczałt bez VAT

    jednak niż w dniu uzyskania pierwszego przychodu.Odnośnie podatku od towarów i usług (VAT), zgodnie z art. 113 ust. 1 i 9 ustawy o VAT, zwalnia się od podatku podatników, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

  • Chcę być na ryczałcie

    Czy U.S. ma prawo odmówić mi ryczałtu i nakazać mi prowadzenie księgi przychodów . (bunuel) nie każda działalność może być opodatkowana w formie (...)

  • Społeczny kurator sądowy

    Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

  • Prawo do ryczałtu, karty podatkowej i wybór PKD.

    Planuję rozpoczęcie DG polegającej na pośrednictwie w sprzedaży detalicznej produktów przemysłowych (odzieży) na polskim portalu aukcyjnym. Przebieg (...)

  • Reklama w Salonie fryzjerskim

    Witam Jestem tu nowym użytkownikiem i w związku z tym proszę o wyrozumiałość przy moim,ewentualnym złym doborze grup,kategorii etc. Jestem właścicielem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane