Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Najniższa krajowa 2014 - ile wynosi?

  roku pracy nie może być niższa niż 80% wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę (w 2014 daje to kwotę 1344 zł brutto). [11.06.2014 - jest już znana stawka najniższej krajowej (...)

 • Najniższa krajowa w górę. Zobacz, co wzrośnie wraz z nią

  ich minimalna wypłata może wynosić 80 proc. najniższej płacy krajowej. W roku 2012 stawka ta wyniesie zatem 1.200 zł brutto, czyli o 91,20 zł więcej niż teraz. Wyższe zarobki czekają (...)

 • Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

  zatrudnieni po raz pierwszy i nie przepracowali roku. Pracodawca może zapłacić im 80 proc. minimalnej płacy krajowej. W roku 2011 stawka ta wyniesie 1.108,80 zł brutto. Pracuję na niepełny (...)

 • Opinia prawna na temat stawka najniższej krajowej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat stawka najniższej krajowej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy będzie zwrot akcyzy od sprowadzanych samochodów?

  ;rozumieniu art. 28 WE. Jeśli podobny wymóg istnieje w odniesieniu do podobnych towarów produkcji krajowej, nie jest on również formalnością związaną z przekraczaniem granicy (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  , zmniejszenia sprzedaży krajowej o kwotę 10.000 zł netto, zmniejszenie VAT-u należnego o kwotę 2.200 zł oraz wykazanie WDT na kwotę 10.000 zł. Jednocześnie nie ulegnie zmianie wysokość przychodu, (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  określonych w ustawie, z tym że:  a)  stawka opłaty targowej nie może przekroczyć 618,33 zł dziennie,  b)  stawka opłaty miejscowej w miejscowościach, o których mowa w (...)

 • Najniższa stawka godzinowa

  miesięczne wynagrodzenie nie może być niższe niż wskazana kwota. stawka godzinowa, wynagrodzenie, minimalne wynagrodzenie, stawka

 • Prawo do zasiłku dla bezrobotnych

  , a Fundusz Pracy naliczano od najniższej krajowej?  Zakładamy, że podstawą ubezpieczenia bezrobotnego był stosunek pracy. Zgodnie z art. 71 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach (...)

 • Analiza cen usług w roamingu w UE

  należy zwrócić uwagę na zdecydowanie wyższe ceny usług oferowanych klientom w roamingu niż w ramach oferty krajowej. Ceny połączeń głosowych wykonywanych oraz obieranych w roamingu oscylowały (...)

 • Tyle wyniosą obciążenia podatkowe w 2014 r.

  VAT, jak też stawka 8% i 23%. Uwzględniając, że ta grupa wydatków pochłania w ciągu miesiąca 195 zł, dokonując podziału na możliwe opcje opodatkowania, łączny roczny VAT może wynieść ok. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • problem z wysokością wypłaty

  Witam mam probłem z wysokością wypłaty. Od lutego 2013 roku mam stawke 10zł/h, po ostatnim podniesieniu najniższej krajowej moja stawka się nie (...)

 • SPŁATA ZADŁUŻENIA

  Syn mój ma zadłużenie wobec sieci komórkowej Idea w wysokości 927,-zł.Od firmy windykacyjnej "Intrum-Justita" otrzymał wezwanie do zapłaty:należność (...)

 • stawka diety krajowej i zagranicznej 2011

  Witam Mam pytanie ile wynosi stawka diety krajowej i zagranicznej jaaka jest róznica>Z góry dziekuję za pomoc

 • etat a działalność gospodarcza

  witam, od 3 lat pracuję na etacie, 1600 zł brutto, czyli płaca minimalna; mąż prowadzi działalność gospod od kilku lat i płaci tzw duży zus; (...)

 • Ubezwłasnowolnienie alkoholika

  Witam, Na początku dodam, że długo wachałam się nad tym czy tutaj pisać, ale chyba jednak zebrałam się w końcu na odwagę. Sprawy mają się (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane