Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dla kogo minimalna stawka godzinowa?

  liczbie godzin wykonania zlecenia lub świadczenia usług.   Czy minimalna stawka godzinowa ma zastosowanie do umów zawartych ustnie? Minimalna stawka godzinowa ma także (...)

 • Najniższa krajowa w 2018 r.

  niż obecnie. Z początkiem roku wzrośnie też minimalna stawka godzinowa z 13 do 13,70 zł dla określonych umów cywilnoprawnych. Minimalna stawka godzinowa  Od 1 stycznia 2018 (...)

 • Płaca minimalna wzrośnie?

  , dodatek za pracę w porze nocnej, wynagrodzenie za czas przestoju czy podstawa wymiaru zasiłku chorobowego i macierzyńskiego. Źródło: www.mpips.gov.pl płaca minimalna, minimalna stawka (...)

 • Porada prawna na temat stawka godzinowa 2012

  Nie szukaj dłużej informacji na temat stawka godzinowa 2012, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Stawka godzinowa a czas pracy

  160 godzin. Wynagrodzenie należy się zatem pracownikowi w wysokości 160 x stawka godzinowa (przykładowo, jeśli stawka godzinowa wynosi 10 zł, to pracownikowi należy się 1600 (...)

 • Wyższa płaca minimalna w 2018 r.

  ; dodatek za pracę w porze nocnej,  wynagrodzenie za czas przestoju czy  podstawa wymiaru zasiłku chorobowego i macierzyńskiego. ##baner## Minimalna stawka godzinowa   Minimalna stawka

 • Trendy w opodatkowaniu nieruchomości w państwach członkowskich Unii Europejskiej

  nieruchomości”, przy czym w praktyce wynosi ona przeciętnie 40–70% wartości rynkowej nieruchomości. Stawka podatku wynosi od 3,5–6,5% (szczegółowo ustalana w prawie krajów (...)

 • Najniższa stawka godzinowa

  Jeżeli najniższe wynagrodzenie wynosi 760 zł (brutto) to ile wynosi najniższa stawka godzinowa w przypadku wynagrodzenia godzinowego? Nie ma takiej najniższej stawki uregulowanej w przepisach. (...)

 • Wynagrodzenie w umowie o dzieło

  prawem. umowa o dzieło, wynagrodzenie, ustalenie, ryczałt, kosztorys, godzinowa, stawka, strony, wykonanie, cywilne, kwota

 • Młodzież w pracy

  stawka godzinowa dla umów cywilnoprawnych wynosi 13 zł. Ma ona jednak zastosowanie jedynie do określonych umów zlecenia (odreślonych w art. 734 Kodeksu cywilnego) oraz umów (...)

 • Podwyżka minimalnego wynagrodzenia i minimalnej stawki godzinowej w 2018 r.

  pracowników. płaca minimalna, wynagrodzenie minimalne, pracownik, pracodawca, świadczenia pracownicze, minimalna stawka godzinowa

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • stawka godzinowa 2012

  Witam Chciałbym jakoś obliczyc stawke godzinową tyle ze nie za bardzo wiem jak, pracuje elastycznie, na godziny często nocą... ktoś mógłby mi w (...)

 • Przekształcenie umowy o pracę na umowę zlecenie

  Witam. W 2007 r.dostałam umowę o pracę do czerwca 2012(na 5 lat, moja pierwsza umowa o pracę). W grudniu 2011 zaraz po powrocie z L-4 (opieka nad dzieckiem, (...)

 • Alimenty

  Witam. chciałam zapytań czy jeżeli kobieta chce złożyć wniosek o alimenty od swojego męża (bezrobotnego od około 8 m-cy),a on udowodni że praktycznie (...)

 • Alimenty

  Witam. Mam pytanie.Wychowuje mnie mama gdyż ojciec porzucił ją i mnie, niestety moje kontakty z mamą coraz bardziej się pogarszają i tylko czekam (...)

 • Coś nie tak?

  Pracuje na umowe zlecenie w sklepie spożywczym, nie raz się zdarzało, że pracowałem powyżej 8 godzin, w 1 miesiąc przepracowałem 262,5 godziny,czy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane