Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Legalizacja samowoli budowlanej

  . Organem właściwym do wydawania pozwoleń wodno-prawnych jest starosta lub wojewoda, zależnie od rodzaju przedsięwzięcia. prawo budowlane, prawo wodne, pozwolenie, decyzja, starosta

 • Legalizacja budowy stawu hodowlanego

  jest samowolą budowlaną i nakazującą rolnikowi jego likwidację. Czy istnieje podstawa prawna, pozwalająca rolnikowi odwołać się od decyzji nakazującej likwidację stawu oraz czy staw rybny na gruncie

 • Budowa stawu

  Chciałbym wykopać staw. Jakie warunki powinienem spełnić? Proszę o naprowadzenie w tej sprawie. Ustawa Prawo budowlane stanowi, iż budowa przydomowych basenów i oczek wodnych o powierzchni (...)

 • Porada prawna na temat staw a prawo budowlane

  Nie szukaj dłużej informacji na temat staw a prawo budowlane, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kto może pełnić samodzielne funkcje techniczne w budownictwie?

  ;- geotechnika - obiekty budowlane budownictwa ogólnego - obiekty budowlane budownictwa przemysłowego - budowle wysokościowe - budowle hydrotechniczne - obiekty budowlane (...)

 • Procedury budowlane

  Jakie procedury budowlane obowiązują? Co do zasady roboty budowlane można rozpocząć jedynie na podstawie decyzji o pozwoleniu na budowę (art. 28 ust. 1 ustawy z 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  przez podwykonawców usługi budowlane świadczone bezpośrednio na rzecz inwestorów (nawet w przypadku gdy inwestor we własnym zakresie wykonuje usługi budowlane). Każde dalsze podzlecenie

 • Na jakich warunkach następuje zwrot VAT za materiały budowlane?

  podatek zawarty w cenie brutto materiałów budowlanych nie będzie jej obciążał), posiadają prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane w rozumieniu ustawy – Prawo (...)

 • Jak uzyskać odstępstwo od przepisów techniczno-budowlanych?

  procedury. W przypadku gdy brakuje dokumentów, organ wzywa wnioskodawcę do ich przedłożenia w podanym w wezwaniu terminie.  Zgodnie z art. 9 ust. 2 ustawy – Prawo budowlane, minister

 • Koncesje na roboty budowlane (stan prawny obowiązujący do dnia 24 maja 2006 r.)

  Co to są koncesje na roboty budowlane? Zgodnie z definicją ustawową koncesje na roboty budowlane to zamówienia publiczne na roboty budowlane, z tą różnicą, że wynagrodzeniem wykonawcy (...)

 • Podstawowe definicje w zamówieniach publicznych - co powinieneś wiedzieć?

  roboty budowlane, z tą różnicą że wynagrodzeniem za ich wykonanie jest prawo eksploatacji obiektu budowlanego albo takie prawo wraz z zapłatą. W przypadku udzielenia koncesji na roboty (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Staw do 20 m2 na pograniczu 2 działek (2 właścicieli)

  Zamierzamy wybudować staw na pograniczu 2 działek. Wiosną jest wielkie rozlewisko. Melioracja wykonana w latach 80 nie spełnia swoich funkcji. Czy (...)

 • Iterpretacja prawa budowlanego

  Prawo budowlane mówi że "od drzwi windy do przeszkody ma być pozostawiona odległość 160cm". Jaka jest definicja przeszkody, urzędnicy (...)

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • nieogrodzony staw sąsiada

  Witam serdecznie, Mój sąsiad ma nieogrodzony staw koło domu. Ja natomiast nie mam jeszcze ogrodzenia, ale mam małe dzieci, które jak tylko widzą (...)

 • samowola budowlana

  zacząłem budowę budynku w obecnej chwili wybudowałem do zera bez prawomocnego pozwolenia wszystko jest zgodnie z przepisami i projektem, życzliwość (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane