Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pełnomocnictwo i reprezentowanie firmy

  status prawny firmy, w szczególności czy jest to osoba prawna, przedsiębiorca, w tym nie posiadający osobowości prawnej. Odpowiadając ogólnie należy wskazać, iż pracownik firmy (...)

 • Kodeks spółek handlowych

  komandytariusza nie może być zamieszczane w firmie spółki. W przypadku zamieszczenia nazwiska lub firmy (nazwy) komandytariusza w firmie spółki, komandytariusz ten odpowiada wobec osób trzecich tak (...)

 • Podstawy zarządzenia wykonania zawieszonej kary - opinia prawna

  ”. Podsumowując powyższe, fakt niezapłacenia przez Pana orzeczonego świadczenia pieniężnego na rzecz firmy posiadającej status pokrzywdzonego mógłby być powodem, dla którego sąd (...)

 • Porada prawna na temat status prawny firmy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat status prawny firmy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks spółek handlowych (art. 102-150)

  zgromadzenia, powzięta za zgodą wszystkich komplementariuszy, stanowi inaczej. akt prawny, kodeks, spółki handlowe, kapitałowe, osobowe, jawna, partnerska, komandytowa, komandytowo-akcyjna, wspólnik

 • Zakres odpowiedzialności komandytariusza

  regułę. Nie mogą być one zmienione wolą wspólników, ze skutkiem dla osób trzecich. Jest to jedna z charakterystycznych cech wyznaczających status prawny komandytariusza. Istnieją

 • Przekształcenie spółki z o.o. w spółkę osobową

  komplementariuszy oraz dodatkowe oznaczenie „spółka komandytowo-akcyjna”.W związku z tym, gdy zmiana brzmienia firmy dokonywana w związku z przekształceniem nie polega tylko na zmianie dodatkowego

 • Potwierdzenie rejestracji VAT kontrahenta

  podkreśla się, że do wydania potwierdzenia będą zobowiązane dwa organy podatkowe - właściwy dla podatnika, którego status ma być potwierdzony, oraz właściwy dla osoby trzeciej, która ubiega (...)

 • Korzystaj ze swej wolności gospodarczej

  ;, a więc zakazuje się wprowadzania różnic ze względu na cechy nieistotne z punktu widzenia tej wolności, np. typ własności, status prawny danego podmiotu. Wszystkie podmioty prawa (adresaci (...)

 • Co to jest spółka cicha i jaki jest jej status w porządku prawnym?

  wydają się być na tyle nieostre, że mogą zahamować niejeden stosunek prawny. Nie ma jednak obaw – jako wyjątki interpretowane są zawężająco, doktryna prawa cywilnego w miarę wyraźnie określiła (...)

 • Jak rozliczyć faktoring?- stan prawny do 31.12.2010

  odsetek z tytułu opóźnień w płatnościach). W następstwie zawarcia umowy faktoringu faktor uzyskuje więc status wierzyciela, uprawnionego do dochodzenia świadczeń bezpośrednio od dłużnika. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane