Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dofinansowania na realizację przedsięwzięć informatyzacyjnych przyznane!

  mieszkańców gminy oraz informatyzacja urzędu gminy" - kwota 341.600,00 zł; Starostwo Powiatowe w Turku - „Wdrożenie nowoczesnych usług elektronicznych dla klientów Starostwa (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 1 - 92)

  dotyczące gospodarki nieruchomościami Skarbu Państwa, albo odpowiednio urząd gminy, starostwo powiatowe lub urząd marszałkowski, w których prowadzone są sprawy gospodarki nieruchomościami (...)

 • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

  do Sądu dotyczących kontaktów z dzieckiem rodziny naturalnej. Urząd Wojewódzki przesłał skargę do Przewodniczącego Rady Powiatowej w O. Czy słusznie? Nadmieniam, że Starostwo Powiatowe (...)

 • Porada prawna na temat starostwo powiatowe tuchola

  Nie szukaj dłużej informacji na temat starostwo powiatowe tuchola, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przesunięcie granicy nieruchomości

  we władaniu Powiatowego Zarządu Dróg. Czy to oznacza, że właścicielem tej działki jest Skarb Państwa czy też Starostwo Powiatowe? Ostatnie pomiary geodezyjne wykazały, iż moje ogrodzenie (...)

 • Podatek od nieruchomości

  W 2000 r. uzyskałem decyzję wydaną przez Starostwo Powiatowe na budowę pieczarkarni i adaptacje budynku socjalno produkcyjnego na pieczarkarnie, od tego momentu do teraz urząd gminy naliczał (...)

 • Zwrot i sprzedaż wywłaszczonej nieruchomości

  Na wniosek spadkobierców, starostwo powiatowe, na podstawie Ustawy z dn. 21.8.1997 o gospodarce nieruchomościami, wydało w dniu 17.09.2009 r. decyzję z klauzulą wykonalności o zwrocie prawa własności

 • Czy obowiązuje postanowienie po uchyleniu decyzji

  W 2000 roku Starostwo powiatowe na wniosek strony wszczęło postępowanie w stosunku do decyzji ostatecznej pozwolenia na budowę. Wydało ono postanowienie o wszczęciu postępowania następnie drugie

 • Ujawnienie nieruchomości w księdze wieczystej

  rejestrze gruntów - w hipotece nie chcą wpisać osobnego właściciela dla domu. Wpisują taki podział, jaki jest wykazany w rejestrze gruntów. W rejestrze gruntów prowadzonym przez Starostwo Powiatowe (...)

 • Błąd w mapie ewidencji gruntów

  mojego zakupu. Następnie w 2006 roku Starostwo Powiatowe na mój wniosek wydało na moją rzecz aktualny odpis z mapy ewidencji i gruntów dotyczący mojej nieruchomości, którą nabyłem w 1991 (...)

 • Zwrot VAT od materiałów budowlanych

  budowę, rozbudowę, nadbudowę czy przebudowę. 10) W przypadku części urzędów skarbowych wystąpił problem sprawdzania, czy przeprowadzony remont był legalny, tzn. czy starostwo powiatowe (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Instalacja gazowa w mieszkaniu spóldzielczym

  Witam serdecznie. Mieszkam w mieszkanku spółdzielczym. Mieszkanko ma 37 m2. W tamtym roku zdecydowałem się na remont a dokładnie na wymianę pieca (...)

 • Zabronią pracować?

  Jestem nauczycielką szkoły specjalnej.Organ prowadzacy-starostwo powiatowe przedstawił projekt, w ktorym pragnie ograniczyc m.in. możliwości dodatkowedo (...)

 • wypis z rejestru gruntu

  Gdzie uzyskam wypis z rejestru gruntu oraz ile on kosztuje? Proszę pilnie o informacje! Organem właściwym w sprawie o wydanie starostwo powiatowe właściwe (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • MEZCZYZNI--WAS PROSZE O RADE--ALIMENTY=KOMORNIK

  Moja sytuacja troszke sie skompilkowała......w obecnej sytuacji jestem na wymówieniu z zakladu pracy bede jeszcze zatudniony 3 miesiace.Nie dałem alimentow, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane