Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sposób obrony w sprawie o alimenty

  zarobkowe (a nie faktyczne zarobki) zobowiązanego. Dodatkowo członkowie rodziny mają prawo do tzw. równej stopy życiowej. Tzn. standard życia dziecka powinien być podobny do standardu życia (...)

 • Nadmiernie obciążenie alimentami

  .1700, żeby pozbawić kogoś zupełnie środków do - życia nie jestem w stanie opłacić połowy czynszu a co dopiero żyć. Czy można komuś tak obniżyć standard życia? Czy dziecko (...)

 • Samodzielne wystąpienie o podwyższenie alimentów

  ojciec) zobowiązany będzie do dostarczenia sądowi na przykład swojego rozliczenia podatkowego także zdecyduje sam sąd. Sąd będzie zapewne chciał ustalić standard życia zobowiązanego i (...)

 • Opinia prawna na temat standard życia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat standard życia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Alimenty a współfinansowanie potrzeb dziecka

  obowiązek wypływający z orzeczenia sądu. Obowiązek alimentacyjny ma zapewnić dzieciom równy z rodzicami standard życia. Zaspokajanie więc usprawiedliwionych potrzeb dziecka (w tym także (...)

 • Trudna sytuacja finansowa a alimenty

  dochody z majątku dziecka wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania. Zakres tych świadczeń zależy przy tym od potrzeb uprawnionego - standard życia dziecka nie powinien odbiegać (...)

 • Pracownicy nie będą zwalniani wraz z osiągnięciem wieku emerytalnego?

  osobom kontynuowanie kariery zawodowej. Taki stan rzeczy w sytuacji, gdy wzrasta długość oraz standard życia, a także gdy następuje ciągły rozwój technologiczny, poprawiający warunki pracy (...)

 • Reforma emerytalna. Pracownicy nie będą zwalniani wraz z osiągnięciem wieku emerytalnego?

  emerytalny, uniemożliwiając tym samym tym osobom kontynuowanie kariery zawodowej. Taki stan rzeczy w sytuacji, gdy wzrasta długość oraz standard życia, a także gdy następuje ciągły rozwój (...)

 • Alimenty na pelnoletnie dziecko

  uprawnione do alimentów powinno mieć zapewniony porównywalny standard życia jak osoba zobowiązana do płacenia alimentów. W razie zmiany stosunków syn Pani męża (...)

 • Zasady ustalania zakresu obowiązku alimentacyjnego

  mamy podobny standard życia. Moja żona nigdy nie pracowała i zajmuje się jedynie wychowywaniem dzieci. Z naszych kalkulacji wynika ze były mąż wydaje na pewno znacznie mniej niż 1000 złotych (...)

 • Obowiązek alimentacyjny a ciąża i macierzyństwo

  mamy podobny standard życia. Moja żona nigdy nie pracowała i zajmuje się jedynie wychowywaniem dzieci. Czy okres ciąży i okres macierzyństwa są podstawą do automatycznego zwolnienia z obowiązku

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • obnizenie alimentow: to czy mozliwe

  Rozwiedlismy się z mężem w maju 2003 r. Rozwód bez orzekania o winie, mieszkanie dla mnie /ale po spłacie męża/, po 500zł alimentów dla 2 dzieci, (...)

 • Wysokosc alimentow

  Od czego zalezy wysokosc alimentow? Czy jest jakas gorna granica np. w [%] od dochodow? Jakie dochody sa brane pod uwage przy ustalaniu wysokosci alimentow: (...)

 • zabezpieczenia do zaspokojenia potrzeb rodziny

  Jestem na emeryturze, niedawno dostałem decyzje o płaceniu żonie zabezpieczenia do zaspokojenia potrzeb rodziny w wysokości 700 zł miesięcznie. Przed (...)

 • alimenty a możliwości ojca....

  Witam.Potrzebuje porady.Rozeszłam się z ojcem swojego 8 miesięcznego dziecka.Nie mielismy ślubu.Rozchodzac sie zostałam bez środków do życia.Sytuacja (...)

 • Alimenty dla byłego męża?

  Witam. Przybliżę nieco sprawę. Poznałam mojego parnera kiedy był już w czasie rozwodu. Rozwód orzeczono wyłącznie z winy byłej małżonki ponieważ (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane