Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sposób obrony w sprawie o alimenty

  zarobkowe (a nie faktyczne zarobki) zobowiązanego. Dodatkowo członkowie rodziny mają prawo do tzw. równej stopy życiowej. Tzn. standard życia dziecka powinien być podobny do standardu życia (...)

 • Nadmiernie obciążenie alimentami

  .1700, żeby pozbawić kogoś zupełnie środków do - życia nie jestem w stanie opłacić połowy czynszu a co dopiero żyć. Czy można komuś tak obniżyć standard życia? Czy dziecko (...)

 • Alimenty a współfinansowanie potrzeb dziecka

  obowiązek wypływający z orzeczenia sądu. Obowiązek alimentacyjny ma zapewnić dzieciom równy z rodzicami standard życia. Zaspokajanie więc usprawiedliwionych potrzeb dziecka (w tym także (...)

 • Porada prawna na temat standard życia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat standard życia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pracownicy nie będą zwalniani wraz z osiągnięciem wieku emerytalnego?

  osobom kontynuowanie kariery zawodowej. Taki stan rzeczy w sytuacji, gdy wzrasta długość oraz standard życia, a także gdy następuje ciągły rozwój technologiczny, poprawiający warunki pracy (...)

 • Reforma emerytalna. Pracownicy nie będą zwalniani wraz z osiągnięciem wieku emerytalnego?

  emerytalny, uniemożliwiając tym samym tym osobom kontynuowanie kariery zawodowej. Taki stan rzeczy w sytuacji, gdy wzrasta długość oraz standard życia, a także gdy następuje ciągły rozwój (...)

 • Alimenty na pelnoletnie dziecko

  uprawnione do alimentów powinno mieć zapewniony porównywalny standard życia jak osoba zobowiązana do płacenia alimentów. W razie zmiany stosunków syn Pani męża (...)

 • Obowiązek alimentacyjny a ciąża i macierzyństwo

  mamy podobny standard życia. Moja żona nigdy nie pracowała i zajmuje się jedynie wychowywaniem dzieci. Czy okres ciąży i okres macierzyństwa są podstawą do automatycznego zwolnienia z obowiązku

 • Alimenty a koszt utrzymania dziecka

  życiowej, np. jeśli ojciec wyjeżdża na wakacje albo kupuje sobie książki lub płyty cd (lub po prostu stać go na to), to sąd zasadzić może takie alimenty, które dziecku pozwolą na podobny standard (...)

 • Zgoda zobowiązanego na podwyższenie alimentów

  możliwości finansowe. Zasadą jest, że dziecko powinno mieć podobny standard życia jak jego rodzice i co za tym idzie jak jego rówieśnicy z rodzin żyjących w zbliżonych warunkach. alimenty, (...)

 • Bilans zmian w Polsce w latach 1989-2009

  NATO (10%).Przeczytaj cały komunikat z badań CBOS: Bilans zmian w Polsce w latach 1989-2009Źródło: Centrum Badania Opinii Społecznej - www.cbos.pl przemiany ustrojowe, standard życia, zmiany (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • obnizenie alimentow: to czy mozliwe

  Rozwiedlismy się z mężem w maju 2003 r. Rozwód bez orzekania o winie, mieszkanie dla mnie /ale po spłacie męża/, po 500zł alimentów dla 2 dzieci, (...)

 • Wysokosc alimentow

  Od czego zalezy wysokosc alimentow? Czy jest jakas gorna granica np. w [%] od dochodow? Jakie dochody sa brane pod uwage przy ustalaniu wysokosci alimentow: (...)

 • zabezpieczenia do zaspokojenia potrzeb rodziny

  Jestem na emeryturze, niedawno dostałem decyzje o płaceniu żonie zabezpieczenia do zaspokojenia potrzeb rodziny w wysokości 700 zł miesięcznie. Przed (...)

 • alimenty a możliwości ojca....

  Witam.Potrzebuje porady.Rozeszłam się z ojcem swojego 8 miesięcznego dziecka.Nie mielismy ślubu.Rozchodzac sie zostałam bez środków do życia.Sytuacja (...)

 • Alimenty dla byłego męża?

  Witam. Przybliżę nieco sprawę. Poznałam mojego parnera kiedy był już w czasie rozwodu. Rozwód orzeczono wyłącznie z winy byłej małżonki ponieważ (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane