Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Spis inwentarza a stan faktyczny

  praw; zapewnienia, że złożone oświadczenie lub wykazy są prawidłowe i zupełne. Wierzyciel spadku może zgłosić powyższe wnioski tylko wówczas, gdy uprawdopodobni, że ujawniony w spisie inwentarza (...)

 • Wartość stanu czynnego spadku

  aktywów. Dla ustalenia jakie aktywa należą do spadku i jaka jest ich wartość, sporządza się spis inwentarza. Ten z kolei jest sporządzany na wniosek lub z urzędu. spadek, stan czynny (...)

 • Dziedziczenie majątku spadkowego

  chwili otwarcia spadku we władaniu spadkodawcy. Sąd, który nie jest sądem spadku, zawiadomi o dokonanym zabezpieczeniu sąd spadku . Spadek zabezpiecza się, gdy z jakiejkolwiek przyczyny (...)

 • Porada prawna na temat stan czynny spadku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat stan czynny spadku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umieszczenie długu w spisie inwentarza

  sytuacji gdy wartość stanu czynnego spadku jest niższa niż wartość długów spadkowych, spadkobierca powinien, mimo braku stosownego przepisu, kierować się kolejnością przewidzianą w  art. (...)

 • Wniosek o wyjawienie przedmiotów spadkowych

  zgłosić powyższe wnioski tylko wówczas, gdy uprawdopodobni, że ujawniony w spisie inwentarza stan czynny spadku nie wystarcza na zaspokojenie długów spadkowych. spadek, przedmioty spadkowe, (...)

 • Dokonanie spisu inwentarza przy spadkobraniu

  łatwy może wykazać, czy w ogóle istnieje tzw. stan czynny spadku poprzez porównanie aktywów i pasywów wchodzących w jego skład. Jeżeli z takiego prostego porównania

 • Ograniczenie odpowiedzialności za długi spadkowe

  wyznacza stan czynny spadku rozumiany w doktrynie prawa jako wartość aktywów (praw majątkowych) spadku. Ograniczenie odpowiedzialności za długi spadkowe

 • Porządek dziedziczenia, czyli kto i w jaki sposób dziedziczy po zmarłym, jeśli nie pozostawił on testamentu?

  spadkobiercy wynosi więc w tej sytuacji 1/4 spadku, a dzieci dziedziczą pozostałą część spadku w częściach równych, czyli po 1/8 spadku. ##baner## Jak dziedziczą małżonek, (...)

 • Pozew o zachowek

  i wartości całego spadku. Obejmuje on zatem aktywa (stan czynny), jak i pasywa (stan bierny) spadku. Do spisu wciąga się majątek oraz długi spadkodawcy z zaznaczeniem wartości (...)

 • Wykup nieruchomości należącej do spadku przez jednego spadkobiercę - opinia prawna

  nieruchomości. Koszty działu spadku Od wniosku o dział spadku pobiera się opłatę stałą w kwocie 500 złotych. Jeżeli wniosek zawiera zgodny projekt działu spadku, pobiera się opłatę (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Poblemy ze spadkiem

  Jestem powołana do spadku byłam u prawnika ale odpowiedział mi tak mętnie ze dalej jestem w punkcie wyjscia. Proszę o odpowiedź co to jest stan czynny (...)

 • Przejcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza

  Witam, 3 miesiące temu zmarła moja mama. Pozostawiła po sobie spadek (nieruchomość) oraz długi, przewyższające wartość tej nieruchomości. Nieruchomość (...)

 • walka z windykatorem 2012

  Niedawno odezwała się do mnie firma windykacyjna z pismem że musze spłacić dług po ojcu... o ważne pytanie do forumowiczy , czy po śmierci osoby (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Czy można zrzec się prawa do części spadku (łacznie z jego zyskami i długami)?

  Witam. Czy można zrzec się prawa do części spadku (łacznie z jego zyskami i długami)? Jest to firma która nie ma żadnych zaległości ale obecnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane