Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozliczanie obrotu wewnątrzwspólnotowego w VAT

  sprzedaży krajowej oraz 8.800 zł z tytułu WNT, zaś po stronie podatku naliczonego 8.800 zł z tytułu WNT. Podatek do zapłaty wyniósłby 22.000 zł i byłby płatny do 25 kwietnia. Taki sposób (...)

 • Faktura wystawiona w walucie, zapłata w złotówkach

  osób prawnych lub art. 24c ust. 3 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). Przykład: Fakturę wystawiono 15 lipca na 1000 euro. Średni kurs NBP kurs z 14 lipca (...)

 • Jak wierzyciel może zdyscyplinować dłużnika w przypadku zwłoki w zapłacie wierzytelności na podstawie obowiązujących przepisów prawa

  obowiązku wzywania dłużnika do zapłaty i w konsekwencji przyjął, że obowiązek zapłaty zryczałtowanej kwoty 40 euro bez konieczności wykazywania jej wysokości może przyczynić się do (...)

 • Porada prawna na temat sredni kurs euro nbp 01 stycznia do 31.12.2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sredni kurs euro nbp 01 stycznia do 31.12.2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Euro na EURO 2012?

  , kiedy zabraknie polityki pieniężnej i kursu walutowego. Wyznaczenie daty przyjęcia euro powinno zmobilizować polityków do przeprowadzenia tych zmian, zanim Polska wejdzie do strefy (...)

 • Dzień przeliczania kursu

  Firma otrzymuje fakturę od kontrahenta z UE i przelicza kwotę wykorzystując średni kurs euro NBP na dzień wystawienia faktury. Czy należy wykorzystać kurs euro ogłoszony (...)

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  latach 2002-2007 metoda proporcjonalnego odliczenia obowiązywała w umowach z następującymi krajami: Armenią (od 1 stycznia 2006 r.), Australią, Austrią (od 1 stycznia 2006 r.), Belgią (od (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 15 - 16m)

  przewyższającej równowartość 20 000 EURO przeliczonej na złote według kursu średniego EURO ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z dnia przekazania samochodu do używania,   (...)

 • Faktura korygująca do FV WDT

  1) Otrzymuję do księgowania faktury korygujące, wystawiane do faktur WDT wg kursu widniejącego na fakturze korygowanej, czyli pierwotnej, a nie wg kursu NBP z dnia wystawiania faktur korygujących. 2

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 23a-30e)

  kurs opierając się na kursach walut ogłaszanych przez Narodowy Bank Polski.6. Przez średni kurs ogłaszany przez Narodowy Bank Polski, o którym mowa w ust. 2 i 3, rozumie się kurs (...)

 • Przekonwertowanie pożyczki na dopłaty

  przekonwertować na dopłaty (kapitał rezerwowy). Pożyczki w 100% mają być przeznaczone na dopłaty. Odsetki od pożyczki, zgodnie z umową, płatne są po roku. W międzyczasie kurs euro znacznie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Przekształcenie spółki cywilnej w jawną

  Jaki (z jaką datą) kurs EURO należy przyjąć do wylicznia obrotu w EURO w roku 1999 i według jakich przepisów (mikrosc) Moim zdaniem na koniec (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane