Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o księgach wieczystych i hipotece

  ;łdzielczego prawa do lokalu użytkowego lub prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej w  prawo odrębnej własności lokalu albo w prawo własności domu jednorodzinnego, (...)

 • Jak uzyskać zasiłek opiekuńczy na opiekę nad dzieckiem?

  przekroczyć 60 dni. Co należy zrobić? Zbierz wszystkie potrzebne dokumenty.  Złóż dokumenty w ZUS albo u płatnika składek (na przykład u twojego pracodawcy). (...)

 • Kupujemy mieszkanie - u notariusza

    Jakie dokumenty trzeba ze sobą wziąć oraz co powinien przedłożyć deweloper?  Wizyta u notariusza to ostatni etap procedury zakupu mieszkania i etap konieczny – przeniesienie

 • Porada prawna na temat sprzedaz domu dokumenty potrzebne u notariusza

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sprzedaz domu dokumenty potrzebne u notariusza, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przeniesienie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu (niezbędne formalności) – opinia prawna

  Stan faktyczny Jak należy dokonać przeniesienia własności spółdzielczego własnościowego mieszkania z matki na syna? Jakie dokumentypotrzebne i w jaki sposób można to załatwić (testament, (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  notariusza albo złożone do protokołu wobec wójta (burmistrza, prezydenta miasta), starosty, marszałka województwa, sekretarza powiatu albo gminy. Przepisy art. 73 § 1-3 stosuje się odpowiednio. § (...)

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  zgodność z oryginałem została poświadczona przez notariusza albo przez występującego w sprawie pełnomocnika strony będącego adwokatem, radcą prawnym, rzecznikiem patentowym lub doradcą podatkowym. § (...)

 • I - KODEKS CYWILNY - Część ogólna

  ; Dz. U. z 1984 Nr 45, poz. 242; Dz. U. z 1985 Nr 22, poz. 99; Dz. U. z 1989 Nr 3, poz. 11; Dz. U. z 1989 Nr 33, poz. 175; Dz. U. z 1990 Nr 34, poz. 198; Dz. U. z 1990 Nr (...)

 • Zakup nieruchomości obciążonej hipoteką

  bezpiecznie kupić taki zadłużony dom. Jakie dokumenty będą mi potrzebne i gdzie mam je zdobyć, jak sprawdzić czy hipoteka tego domu nie posiada jeszcze innych zadłużeń? Z przedstawionej (...)

 • Akt notarialny na odległość

  dużą odległością sprzedawcy mieszkania od notariusza i zainteresowanych kupnem. Sporządzenie aktu notarialnego wymaga obecności obydwu stron u notariusza (lub ich pełnomocników). Notariusz (...)

 • Kodeks cywilny

  przekraczających zakres zwykłego zarządu potrzebne jest pełnomocnictwo określające ich rodzaj, chyba że ustawa wymaga pełnomocnictwa do poszczególnej czynności.Art. 99. § 1. Jeżeli do ważności (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie (...)

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • mieszkanie z hipoteką darowizna a małżeństwo

  Witam! Prosze o możliwie kompetentne odpowiedzi. Aby dobrze nakreślic sytuyacje opiszę to głębiej. Otórz sprawa wyglada tak: posiadam pieniadze które (...)

 • Sporządzenie testamentu u Notariusza...

  Witam. Sytuacja w rodzinie, ostatnio mój bardzo zły stan zdrowia nakazuje mi załatwić jedną bardzo istotną i ważną sprawę jaką jest sporządzenie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane