Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Błędne zapewnienia sprzedającego a rękojmia

  sprzedający ma obowiązek w tej sytuacji oddać mi pieniądze a ja jemu ciągnik i możemy unieważnić umowę? W umowie napisane jest że sprzedający zapewnia iż ciągnik nie ma wad prawnych. (...)

 • Rękojmia za wady nieruchomości

  directus coloratus)” - tak: Tadeusz Bojarski w „Kodeks karny. Komentarz”. Oznacza to, że sprzedający musiał zdawać sobie sprawę, że budynek nie ma 600m2, ale że w rzeczywistości (...)

 • Jak bezpiecznie kupić lub sprzedać nieruchomość?

  zachowania wszelkich środków ostrożności „coś nie pasuje”, lepiej wstrzymaj się z transakcją;Jako sprzedający odpowiadasz za wady fizyczne i prawne nieruchomości, które (...)

 • Porada prawna na temat sprzedający

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sprzedający, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Obowiązki i prawa wynikające z umowy sprzedaży

  wzajemna, gdy obie strony zobowiązują się w taki sposób, że świadczenie jednej z nich ma być odpowiednikiem świadczenia drugiej. Sprzedający, jeśli się Państwo porozumiecie w tym zakresie może (...)

 • Sprzedaż zdalna w przepisach UE

  zamieszczone w potwierdzeniu umowy, jakie sprzedający wysyła klientowi. Pisemne potwierdzenie umowy Sprzedający musi potwierdzić zawarcie umowy jak najszybciej, najpóźniej w momencie (...)

 • Handlujesz w internecie? Sprawdź czy Fiskus może Ci się dobrać do portfela

  roku, wtedy sprzedający nie będzie zobowiązany do wykazania uzyskanych środków jako źródła przychodu i nie zapłaci podatku dochodowego od odsprzedanego komputera.     Podstawa

 • Oszustwo przy nabyciu samochodu

  wycieków oleju itd.). Reasumując - zawarte w umowie wyłączenia odpowiedzialności nie wywołują w takim wypadku żadnych skutków prawnych. W sytuacji więc, gdy sprzedający działał (...)

 • Wymeldowanie

  10 dni. Zatem może dojść do sytuacji, że ja dokonam płatności zgodnie z umową a sprzedający nie dokona wymeldowania siebie i swojego małżonka.Wobec tego mam pytanie, czy w takim przypadku, gdy

 • Kupujemy mieszkanie - u notariusza

  wyegzekwować spełnienie przyjętego przez sprzedającego obowiązku przed sądem w razie, gdy sprzedający zacznie się uchylać od sprzedania tej nieruchomości mimo przyrzeczenia. Orzeczenie sądu może (...)

 • Jak zabezpieczyć płatność ceny?

  posiadanie rzeczy, a posiadaczem jest kupujący; jeśli sprzedający wydaje rzecz kupującemu, to zastrzeżenie własności powinno mieć formę pisemną, natomiast jeśli takie zastrzeżenie ma być skuteczne (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane