Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Błędne zapewnienia sprzedającego a rękojmia

  sprzedający ma obowiązek w tej sytuacji oddać mi pieniądze a ja jemu ciągnik i możemy unieważnić umowę? W umowie napisane jest że sprzedający zapewnia iż ciągnik nie ma wad prawnych. (...)

 • Jak bezpiecznie kupić lub sprzedać nieruchomość?

  to na ciebie może spaść ten ciężar; Jeśli pomimo zachowania wszelkich środków ostrożności „coś nie pasuje”, lepiej wstrzymaj się z transakcją; Jako sprzedający odpowiadasz (...)

 • Obowiązki i prawa wynikające z umowy sprzedaży

  wzajemna, gdy obie strony zobowiązują się w taki sposób, że świadczenie jednej z nich ma być odpowiednikiem świadczenia drugiej. Sprzedający, jeśli się Państwo porozumiecie w tym zakresie może (...)

 • Porada prawna na temat sprzedający

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sprzedający, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rękojmia za wady nieruchomości

  absolutna, sprzedający nie musi wiedzieć o wadzie, by za nią odpowiadać. Choć należy zaznaczyć, że odpowiada jedynie za wady, które istniały w momencie sprzedaży, nie zaś za te, które (...)

 • Sprzedaż zdalna w przepisach UE

  zamieszczone w potwierdzeniu umowy, jakie sprzedający wysyła klientowi. Pisemne potwierdzenie umowy Sprzedający musi potwierdzić zawarcie umowy jak najszybciej, najpóźniej w momencie (...)

 • Handlujesz w internecie? Sprawdź czy Fiskus może Ci się dobrać do portfela

  roku, wtedy sprzedający nie będzie zobowiązany do wykazania uzyskanych środków jako źródła przychodu i nie zapłaci podatku dochodowego od odsprzedanego komputera.     Podstawa

 • Oszustwo przy nabyciu samochodu

  wycieków oleju itd.). Reasumując - zawarte w umowie wyłączenia odpowiedzialności nie wywołują w takim wypadku żadnych skutków prawnych. W sytuacji więc, gdy sprzedający działał (...)

 • Wymeldowanie

  10 dni. Zatem może dojść do sytuacji, że ja dokonam płatności zgodnie z umową a sprzedający nie dokona wymeldowania siebie i swojego małżonka.Wobec tego mam pytanie, czy w takim przypadku, gdy

 • Kupujemy mieszkanie - u notariusza

  wyegzekwować spełnienie przyjętego przez sprzedającego obowiązku przed sądem w razie, gdy sprzedający zacznie się uchylać od sprzedania tej nieruchomości mimo przyrzeczenia. Orzeczenie sądu może (...)

 • Jak zabezpieczyć płatność ceny?

  posiadanie rzeczy, a posiadaczem jest kupujący; jeśli sprzedający wydaje rzecz kupującemu, to zastrzeżenie własności powinno mieć formę pisemną, natomiast jeśli takie zastrzeżenie ma być skuteczne (...)

 • Bezpieczne kupno samochodu

  cywilnoprawnych (kupujący czy sprzedający) sprzedający ma obowiązek wydać kupującemu dowód rejestracyjny oraz kartę pojazdu (jeśli samochód takową posiadał), a także wszelkie dokumenty (...)

 • Odszkodowanie za zwłokę sprzedającego

  . 2005 r. sprzedający uzyskał decyzję zezwalającą na użytkowanie budynku. Dopiero wówczas zaczął się z nami kontaktować na przekazanie dokumentacji. Ponieważ sprzedający nie posiadał (...)

 • Opodatkowanie zbycia mieszkania

  części lub własnego lokalu mieszkalnego, położonych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Podsumowując, skoro sprzedający składa oświadczenie, że przychód uzyskany ze sprzedaży wyda na określone (...)

 • Akwizytor zapuka do drzwi? Zobacz, jak sobie radzić

  siedzibie przedsiębiorcy czy sklepie tradycyjnym. Wzór odstąpienia od umowy można pobrać ze strony UOKiK. Sprzedający musi przed zawarciem umowy poinformować konsumenta o tym prawie i wręczyć (...)

 • Jak bezpiecznie kupować w sieci - kilka praktycznych wskazówek

  sprzedającego - sprzedający będzie zobowiązany zwrócić kwotę ceny, kupujący - zakupiony towar. Towar powinien być zwrócony w określonej przez prawo postaci. Często zdarza się, że (...)

 • Odstąpienie od umowy sprzedaży na odległość

  ;d nie posiada komputera pokładowego. Należy w tej mierze wskazać, iż sprzedający nie wskazał wprost, iż sprzedawany model będzie posiadał takie wyposażenie. Nie wywołał on zatem u Pana uzasadnionego

 • Uwolnienie się sprzedającego, od odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne rzeczy

  sprzedającego całkowicie z odpowiedzialności za wady rzeczy. wolnienie, odpowiedzilaności, ukryte, wady, fizyczne, rzeczy, sprzedający

 • Ponoszenie przez strony kosztów aktu notarialnego

  , sprzedający, kupujący, ponoszenie kosztów

 • Zabezpieczenie pierwszeństwa zakupu nieruchomości

  swego prawa nie wykona. Na mocy tej umowy, jeżeli sprzedający będzie chciał sprzedać nieruchomość innej osobie to będzie zobowiązany do jej zaproponowania najpierw Panu na tych samych warunkach. (...)

 • Odstąpienie od umowy przedwstępnej

  przez nas - kupujących, tylko sprzedający nic nie mówiąc o tym, próbował sprzedać w rzeczywistości wadliwą nieruchomość. Chcąc odstąpić od kupna tej nieruchomości z powodu zauważonych - wyżej (...)

 • Sprzedaż mieszkania a egzekucja

  , dopóki nie dostanie swoich pieniędzy. A notariusz bez zwolnionej hipoteki nie sporządzi aktu notarialnego. Co więcej, sprzedający ma również inne zadłużenie (na innym lokalu) i komornik uzależnia

 • Klauzule przewidziane w umowie sprzedaży

  sprzedaży sprzedawca zobowiązał się do dostarczenia samochodu kupującemu do dnia 21 lipca 2006 r., to uchybienie temu obowiązkowi oznaczać będzie nienależyte wykonanie przezeń zobowiązania. Sprzedający

 • Umowa komisu a rękojmia

  pieniędzy (zmiany wartości umowy), samochód nie posiada wyposażenia, o którym zapewniał sprzedający (ok 5 tys zł - zatajone uszkodzenia oraz braki w wyposażeniu). Nie interesuje mnie raczej jego (...)

 • Sprzedaż używanego samochodu cudzoziemcowi

  wziął na siebie sprzedający (oczywiście może kwotą podatku obciążyć kupującego, np. doliczając ją do ceny auta). Zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy organem podatkowym właściwym miejscowo (...)

 • Krótkoterminowe inwestycje w nieruchomości

  poniesione przy zakupie itd., na inwestycji sprzedający prawdopodobnie straci). Podatek ten jest płatny bez wezwania w terminie 14 dni od dnia dokonania odpłatnego zbycia na rachunek urzędu skarbowego, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane