Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kto i na jakich zasadach może sprzedawać alkohol?

  dla jednego członka załogi: 0,1 litra napoju zawierającego powyżej 18% alkoholu, 0,2 litra napoju zawierającego od 4,5% do 18% alkoholu. Dopuszcza się ponadto sprzedaż, podawanie i spożywanie

 • XI - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne

  zajętych ruchomości. ROZDZIAŁ 2 SPRZEDAŻ Art. 864. § 1. Sprzedaż zajętych ruchomości nie może nastąpić wcześniej niż siódmego dnia od daty zajęcia. § 2. Sprzedaż (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  , realizuje sprzedaż wysyłkową z terytorium kraju. Niezależnie do tego, czy sprzedaż ta będzie opodatkowana w Polsce, czy we Francji, nie będzie to wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów. Sprzedaż (...)

 • Porada prawna na temat sprzedaż

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sprzedaż, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak przebiega egzekucja przez sprzedaż przedsiębiorstwa lub gospodarstwa rolnego?

  wydaniu postanowienia zarządzającego sprzedaż przedsiębiorstwa zawiadamiani są wszyscy uczestnicy postępowania.  Jeżeli pierwsza sprzedaż z wolnej ręki nie przyniesie skutku, za zgodą (...)

 • Likwidacja majątku masy upadłości - stan prawny aktualny do dnia 30 września 2003 r.

  . Sprzedaż z wolnej ręki musi się odbywać za zezwoleniem sędziego komisarza. Jeżeli takiego zezwolenia nie będzie, to sprzedaż będzie nieważna. Sprzedaż z wolnej ręki przedmiotów, (...)

 • Sprzedaż wysyłkowa a podatek VAT

  Co to jest sprzedaż wysyłkowa na gruncie ustawy o VAT?     Sprzedaż wysyłkowa jest na gruncie VAT szczególnym rodzajem dostawy towarów. Wbrew potocznemu znaczeniu, do

 • Produkt przeceniony jako czyn nieuczciwej konkurencji, czyli zasady organizowania wyprzedaży oraz promocji

  celu uzyskania prawa uczestnictwa, gdyż podstawowym elementem jest sprzedaż towarów. Uczestnik kupuje za określoną cenę produkty, a jego celem jest sprzedaż z zyskiem. Odbiorca nie płaci za (...)

 • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?

  się z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kas fiskalnych sprzedaż w zakresie następujących czynności: Poz. Symbol PKWiU Nazwa towaru, usługi (czynności)  I. Sprzedaż (...)

 • Rok kontroli ex-post zakończony

  sprzedaż cukru". Łącznie wykonano (4) kontrole krzyżowe-krajowe. „Interwencyjny zakup i sprzedaż masła". Wykonano (1) kontrolę krzyżową-krajową. „Dostarczanie nadwyżek (...)

 • VAT od miejsca parkingowego

  właściwej dla lokalu mieszkalnego /por. T. Sławińska: Sprzedaż garaży, miejsc parkingowych i piwnic przez podmiot prowadzący działalność w zakresie budownictwa mieszkaniowego - artykuł dyskusyjny, (...)

 • Kto i kiedy musi montować kasy fiskalne?

  fiskalne, kasy rejestrujące, ewidencjonowanie obrotu, sprzedaż rolnikom ryczałtowym, osoby fizyczne, VAT

 • Zajęcie udziałów w spółce przez komornika

  licytacji, chyba że wierzyciel wyrazi zgodę na ponowną sprzedaż z wolnej ręki. Komornik może sprzedać zajęte udziały z wolnej ręki z własnej inicjatywy po cenie nie niższej niż 75 (...)

 • Sprzedaż przedsiębiorstwa i nieruchomości upadłego

  jednocześnie termin, w którym nabywca ma być wybrany a także warunki zbycia. Sprzedaż z wolnej reki Sprzedaż przedsiębiorstwa lub nieruchomości nie musi odbywać się w drodze przetargu, (...)

 • Kasy fiskalne - o czym warto pamiętać?

  przez drużyny konduktorskie 43  Sprzedaż biletów komunikacji lotniczej oraz posiłków i towarów na pokładach samolotów 44  Sprzedaż biletów i rezerwacja miejsc (...)

 • Odliczenia związane z nabyciem samochodów

  następuje zawsze w drodze wystawienia faktury. Dotyczy to zarówno przypadków, gdy sprzedaż jest opodatkowana, jak i przypadków, gdy sprzedaż korzysta ze zwolnienia od podatku (jako dostawa towaru (...)

 • Sprzedaż w zakresie przedsiębiorstwa

  Jak zrozumieć art. 554 kc? Czy sprzedaż w zakresie działalności przedsiębiorstwa należy rozumieć jako sprzedaż rzeczy fizycznych czy do tego odnosi się również sprzedaż usług. Jak (...)

 • Jak zawrzeć umowę sprzedaży?

  świadczeń wzajemnych, sprzedaż dochodzi do skutku, kiedy strony uzgodnią przedmiot oraz cenę , szczególnymi rodzajami sprzedaży są: sprzedaż na raty, sprzedaż z zastrzeżeniem (...)

 • Wystawianie faktur

  , z podziałem na sprzedaż objętą poszczególnymi stawkami podatku i sprzedaż zwolnioną od podatku; kwotę podatku od sumy wartości sprzedaży netto, z podziałem na kwoty dotyczące poszczegó

 • Przeciwdziałanie alkoholizmowi ma być skuteczniejsze

  zniszczeniu. Co ma się zmienić w zakresie wydawania zezwolenia na sprzedaż detaliczną napojów alkoholowych? Proponuje się także nłożenie na organ udzielający zezwolenia na sprzedaż detaliczną (...)

 • Ustawa o podatku od czynności cywilnoprawnych

  skarbowych;  8) sprzedaż bonów pieniężnych Narodowego Banku Polskiego;  9)  sprzedaż maklerskich instrumentów finansowych firmom inwestycyjnym, bądź za ich pośrednictwem, (...)

 • Sprzedaż przez internet a podatki

  .). sprzedaż, handel, internet, podatki, VAT, PCC, PIT, sieć

 • Sprzedaż piwa w pociągu

  interpretację w/w  rozporządzenia i przepisów w/w ustawy. Kto i na jakich zasadach może sprzedawać alkohol? sprzedaż, alkohol, piwo, pociąg, WARS, zezwolenie, uzyskanie, limit, opłata, (...)

 • Zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych

  mogę interweniować? Gdzie można sprawdzić czy ten sklep posiada zezwolenie na sprzedaż alkoholu? Zgodnie z art. 18 ust. 1 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i zapobieganiu alkoholizmowi sprzedaż (...)

 • Likwidacja masy upadłości poprzez sprzedaż ruchomości

  Sprzedaż ruchomości Sprzedaż ruchomości wchodzących w skład masy upadłości następuje – podobnie jak sprzedaż przedsiębiorstwa i nieruchomości – w drodze przetargu. Nie (...)

 • W jakich przypadkach nie trzeba rejestrować firmy?

  ;(Dz.U. z 2018 r., poz. 646). Na podst. www.biznes.gov.pl rejestracja firmy, przedsiębiorca, przedsiębiorstwo, działalność gospodarcza, firma, biznes, CEiDG, przychód, sprzedaż

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wierzytelności a decyzje GIODO

  Wielkie uznanie dla Macieja Logan za bezinteresowną pomoc dla innych, zwłaszcza w kwestii Kruka! Gorąco Pozdrawiam :) Panie Macieju znalazłem coś (...)

 • Sprzedaż

  Witam, Mam taki problem sprzedałam przedmiot, ale do tej pory nie dostałem za niego zapłaty co mam w takiej sytuacji zrobić? z góry dzieuje za pomoc (...)

 • Sprzedaż IT

  Witam Wystawiłem komputer na aukcji. znalazła się firma, która chce go kupić. Jest jednak pewien problem, nie mam firmy i nie mogę wystawić faktury. (...)

 • Konieczność wprowadzenia kasy fiskalnej

  Witam wszystkich serdecznie, Potrzebuję małej pomocy w sprawie konieczności wprowadzenia kasy fiskalnej. Zacznę od początku. Prowadzę jednoosobową (...)

 • podział majątku i co dalej

  Witam Od 5 lat jestem po rozwodzie niestety relacje z byłym mężem są złe... Po czterech latach w końcu zakończyła się sprawa o podział majątku, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane