Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odliczenia związane z nabyciem samochodów

  definicja wykorzystywana dla potrzeb szczególnego sposobu opodatkowania marżą. Jestem podatnikiem wykonującym wyłącznie czynności zwolnione od podatku. Czy sprzedaż przeze mnie wykorzystywanego w (...)

 • Sprzedaż samochodu firmowego po amortyzacji

  cywilnoprawnych). sprzedaż samochodu, przychód z działalności gospodarczej, przychód ze sprzedaży rzeczy ruchomej, wartość rynkowa

 • Sprzedaż używanego samochodu a VAT

  . Jeżeli jednak sprzedaż samochodu, w przedstawionej sytuacji, nastąpi przed upływem 6 miesięcy od daty nabycia, wówczas podatnik zobowiązany jest dokonać sprzedaży przy zastosowaniu stawki (...)

 • Porada prawna na temat sprzedaż samochodu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sprzedaż samochodu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprzedaż samochodu - środka trwałego

  , tzw. wartość netto). Jeśli przy nabyciu samochodu podatnik miał prawo do odliczenia podatku VAT, wówczas sprzedaż tego samochodu nie może korzystać ze zwolnienia od podatku, ponieważ (...)

 • Bezpieczny zakup samochodu

  Czy w polskim prawodawstwie sprzedaż samochodu potwierdzona umową kupna-sprzedaży i przekazaniem dowodu rejestracyjnego oraz samego samochodu jest ostateczna i można uważać, że nabywca (...)

 • Samochód w spółce z o.o.

  osobowego  Samochody osobowe i rozliczanie podatku VAT Odliczanie podatku VAT od paliwa i części Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji Sprzedaż używanego (...)

 • Samochód wykupiony z leasingu

  to skutki prawne i podatkowe? 4. Czy po wycofaniu samochodu z ewidencji środków trwałych mogę podarować go żonie lub synowi - jaki są tego skutki prawne i podatkowe? 5. Czy sprzedaż wykupionego (...)

 • Sprzedaż samochodu a podatek dochodowy

  handlowym w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym. Tak stwierdził Naczelnik Urzędu Skarbowego w Mońkach (pismo z 20 maja 2004 r., US. I-1/005-6/04). Podsumowując, sprzedaż samochodu (...)

 • VAT 2014 - sprzedaż samochodu firmowego

  podatku VAT korzysta ze zwolnienia z opodatkowania tym podatkiem bez względu na to, jak długo podatnik wykorzystywał ten samochód w swojej działalności. Natomiast sprzedaż samochodu osobowego

 • Import samochodu z USA w celu odsprzedaży

  wartość celna pojazdu. Stawka celna przy imporcie samochodu do UE z USA wynosi 10% (co wynika z rozporządzenia Komisji Europejskiej z 11 września 2003 roku i TARIC). Importer samochodu jest podatnikiem

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Gwarancja a rękojmia

  Nabyłam nowy samochód z wadą lakierniczą. Zrezygnowałam w ciągu 1 roku od wydania samochodu z udzielonej 3 letniej gwarancji na rzecz rękojmi. Dealer (...)

 • Sprzedaż samochodu

  Witam Chcę sprzedać auto czy złamię prawo jeżeli postawie to auto na parkingu w centrum miasta z informacją o sprzedaży na szybach? Może ono tam (...)

 • sprzedaż samochodu bez zgody banku

  Chciałbym sprzedać swój samochód i kupić nowy. Na obecny samochód zaciągnąłem kredyt w banku. Zabezpieczeniem jest przewłaszczenie (w razie nie (...)

 • Problem

  Witam, mam mały problem byłam z chłopakiem przez 4 lata mieszkalismy razem u niego, prowadzilismy działalność gospdarcza juz nie wspomne iz z dzialalnosci (...)

 • Sprzedaż samochodu-Pomocy!

  Czy firma może sprzedać samochód stosując umowę sprzedaży z zastrzeżeniem własności rzeczy sprzedawanej, tj samochodu aż do iszczenia ceny przez (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane