Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • VAT od miejsca parkingowego

  lokalu mieszkalnego przysługuje uprawnienie do zaparkowania samochodu. Oznacza to z punktu widzenia przepisów podatkowych, iż sprzedaż lokalu mieszkalnego wraz z prawem do korzystania z tak wydzielonych

 • Sprzedaż używanego samochodu a VAT

  powinien na fakturze dokumentującej sprzedaż używanego samochodu osobowego ze stawką zwolnioną powołać się na przepisy art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku (...)

 • Sprzedaż samochodu - środka trwałego

  , tzw. wartość netto). Jeśli przy nabyciu samochodu podatnik miał prawo do odliczenia podatku VAT, wówczas sprzedaż tego samochodu nie może korzystać ze zwolnienia od podatku, (...)

 • Porada prawna na temat sprzedaż samochodu firmowego ze stawką zw

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sprzedaż samochodu firmowego ze stawką zw, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odliczenia związane z nabyciem samochodów

  ). W przypadku dokumentowania sprzedaży samochodów używanych przez podatników nieuprawnionych do wystawiania faktur (np. podatników korzystających ze zwolnienia podmiotowego czy podatników wykonujących

 • Zakup nowego i używanego samochodu za granicą - wewnątrzwspólnotowe nabycie oraz import

  firmowego w informacji podsumowującej za kwartał, w którym nabycie miało miejsce. W przypadku importu samochodu firmowego, podstawę  opodatkowania stanowi wartość celna powiększona (...)

 • Sprzedaż samochodu firmowego a odliczony VAT

  wyglądała sprawa VAT przy sprzedaży samochodu? Sprzedaż ta niczym nie będzie się różnić od zwykłej Pańskiej sprzedaży. Sprzedaż tą należy udokumentować fakturą ze stawką (...)

 • Ryczałtowiec a zakup i sprzedaż samochodu

  części Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji zakup, leasing, sprzedaż, samochód ciężarowy, odliczenie VAT, ryczałt

 • Odstąpienie od umowy sprzedaży na odległość

  zamawiałem w firmie usługi przywiezienia samochodu, tylko zakupu samochodu, a umowa przedwstępna mówi o przyrzeczeniu przez sprzedającego sprzedaży samochodu. Biorąc więc wszystkie (...)

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  znaczenia brak przychodu ze źródła działalności czy też jej zawieszenie). Warto pamiętać Ryczałt pobierany jest od przychodu, czyli bez pomniejszania o koszty uzyskania przychodu, zgodnie (...)

 • Sprzedaż samochodu firmowego

  też np. zawierać dodatkowe postanowienia stron poza danymi zawartymi w fakturze), co dla celów bezpieczeństwa jest nawet wskazane. sprzedaż używanego samochodu, towary używane, zwolnienie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane