Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprzedaż mieszkania a podatek dochodowy

  mieszkania licząc od końca upływu  roku kalendarzowego od sporządzenia aktu notarialnego). ulga remontowa, budowlana, sprzedaż mieszkania, zwolnienie od podatku

 • Mieszkanie z ulgą budowlaną

  się z poniższymi odpowiedziami serwisu e-prawnik.pl: Sprzedaż mieszkania a podatek dochodowy Prawo do ulgi mieszkaniowej a zbycie mieszkania Darowizna mieszkania a ulga (...)

 • Sprzedaż mieszkania a podatek dochodowy

  instytucją procesową, której nie można stosować do terminów materialnoprawnych (wyrok NSA z dnia 27 lutego 1998 r., I SA/Łd 1155/96). sprzedaż mieszkania, przedłużenie terminu, zamieszkiwanie (...)

 • Porada prawna na temat sprzedaż mieszkania a podatek

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sprzedaż mieszkania a podatek, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opodatkowanie sprzedaży mieszkania

  prawna Sprzedaż nieruchomości a zwolnienie od 10% podatku Opodatkowanie sprzedaży mieszkania Przychód z odpłatnego zbycia nieruchomości Opodatkowanie zbycia mieszkania Sprzedaż (...)

 • Podatek od sprzedazy mieszkania

  darowanie ich innej osobie (bez względu na jaki cel przekaże on te pieniądze), spowoduje konieczność zapłacenia zryczałtowanego podatku w wysokości 10% wraz z odsetkami za zwłokę. sprzedaż mieszkania (...)

 • Sprzedaż mieszkania siostry a podatek dochodowy

  przeszkód, aby podatek uiścił Pan, w imieniu chorej siostry. przychód, ryczałt, sprzedaż, nieruchomość

 • Czy możesz wykupić mieszkanie od swojego zakładu?

  zawsze będzie skutkowało nieważnością tak zawartej umowy sprzedaży, Masz tylko trzy miesiące na podjęcie decyzji o wykupie mieszkania, liczonych od momentu doręczenia zawiadomienia o zamiarze (...)

 • Podatek przy sprzedaży mieszkania kupowanego częściami - opinia prawna

  nowego mieszkania. Jeśli wartość nowego mieszkania będzie mniejsza od wartości tych 50 % mieszkania, które nabyła Pani w ostatnim czasie – od tego musi Pani odprowadzić podatek. (...)

 • Sprzedaż darowanego mieszkania przed upływem 5 lat

  darowanego mieszkania odbywa się oczywiście przed upływem 5 lat od umowy darowizny. Czy syn zapłaci podatek? Jaki to będzie podatek? Od jakiej kwoty zapłaci podatek? Co z ulgą (...)

 • Sprzedaż i zakup mieszkania a podatek dochodowy

  wybudowanie, sprzedaż mieszkania w ogóle nie jest źródłem przychodów podlegających opodatkowaniu (nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych). Tak więc przychód ze (...)

 • Darowizna mieszkania

  mieszkania Warunki korzystania z ulgi mieszkaniowej mieszkanie, darowizna, podatek zryczałtowany 10%, przychód, nieruchomość, kredyt, sprzedaż darowanego mieszkania

 • Kwota darowizn i pożyczek zwolniona z podatku

  Zbycie otrzymanego lokalu a ulga w podatku od spadków i darowizn Darowanie mieszkania synowi Sprzedaż darowanego mieszkania Zasady korzystania z ulgi mieszkaniowej Opodatkowanie darowizny (...)

 • Jak najmniejszym kosztem znieść współwłasność mieszkania - opinia prawna

  ? Opinia prawna Poszczególne formy przeniesienia własności nieruchomości zawsze powodują znaczne obciążenia podatkowe, np. sprzedaż - podatek od czynności cywilnoprawnych i podatek (...)

 • Sprzedaż mieszkania kupionego w 2005 r.

  podatkowi dochodowemu, o ile sprzedaż nastąpi nie wcześniej niż 1 stycznia 2011 r.Jeżeli jednak sprzedaż nastąpi przez tą datą, to zgodnie z art. 28 ust. 2 ustawy o PIT podatek od (...)

 • Podatek dochodowy od sprzedaży mieszkania

  płatnego po sprzedaży mieszkania kupionego w 2005 roku. W 2005 roku kupiłem mieszkanie powiedzmy za 400 000 zł. Na kupno mieszkania wziąłem kredyt hipoteczny w banku Millenium na 100% wartości (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  , realizuje sprzedaż wysyłkową z terytorium kraju. Niezależnie do tego, czy sprzedaż ta będzie opodatkowana w Polsce, czy we Francji, nie będzie to wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów. Sprzedaż (...)

 • Vat przy wykupie mieszkań od gminy

  Zamierzam wykupić od gminy zajmowane mieszkanie znajdujące się w budynku Wspólnoty Mieszkaniowej. Czy oprócz wartości tego mieszkania będę musiała zapłacić podatek vat od gruntu lub od całości

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  o rachunkowości. Zaliczki na podatek dochodowy Jeżeli rozliczasz podatek na zasadach ogólnych, masz obowiązek wpłacać zaliczki na podatek dochodowy co miesiąc, do 20. dnia miesiąca

 • Opodatkowanie sprzedaży odziedziczonego mieszkania

  , zwolnienie od podatku, sprzedaż mieszkania, darowizna mieszkania

 • Podatek od sprzedaży mieszkania a zakup nowego

  spłaconego kredytu, nie korzysta z preferencji w PIT. Wolne od opodatkowania będą też środki uzyskane ze sprzedaży starego mieszkania i przeznaczone na wykończenie (modernizację) nowego mieszkania (...)

 • Darowizna dla bratanka

  ) dziecka do osiągnięcia pełnoletniości), przy czym nie mogą dokonywać czynności przekraczających zakres zwykłego zarządu (przykładowo nie mogą sprzedać mieszkania dziecka). W przypadku sprzedaży (...)

 • Podatek od darowizny rodziców dla dziecka

  Rodzice darują swojemu dziecku mieszkanie warte 250 tys. PLN i gotówkę w kwocie 200 tys. PLN. Jaki podatek musi zapłacić dziecko od darowanego mu przez rodziców mieszkania i pieniędzy? Proszę (...)

 • Sprzedaż mieszkania lokatorskiego

  nie korzystał i zapłacił podatek od spadków i darowizn, to może bez żadnych przeszkód sprzedać mieszkenia, kiedy chce. Polecamy także: Sprzedaż darowanego mieszkania przed upływem (...)

 • Rozliczenie odpłatnego zbycia nieruchomości w zeznaniu PIT za 2018 r.

  i sprzedaż budynków mieszkalnych lub lokali mieszkalnych oraz sprzedaż gruntów i prawa wieczystego użytkowania gruntów są przedmiotem działalności gospodarczej podatnika

 • Podatek od sprzedaży mieszkania

  % wartości. podatek, podatek od czynności cywilnoprawnych, sprzedaż, mieszkanie, opodatkowanie

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Sprzedaż mieszkania i podatek

  Moi rodzice byli przez 18 lat właścicielami mieszkania spółdzielczego, które sprzedali w 2000r. W czasie 1998-2000 budowali dom i mieszkanie sprzedali (...)

 • Spadek 2006, dział 2009, sprzedaż mieszkania 2010 - podatek?

  Witam, Bardzo proszę o pomoc w pewnej dość złożonej sytuacji, dot. podatku od sprzedaży nieruchomości, nabytej wcześniej poprzez spadek i jego (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • MIESZKANIE WLASNOSCIOWE a rozwod

  Jestem w trakcie rozwodu,wraz z mężem posiadamy wspóne własnosciowe mieszkanie.Czy jest szansa eksmisji męża? Mąż nie pracuje, jest alkoholikiem, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane