Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  dokumenty stanowiące podstawę weryfikacji (z uwagi na limity powierzchni użytkowej i ceny mieszkania) uprawnienia nabywcy do finansowego wsparcia - umowa o ustanowieniu lub przeniesieniu własności mieszkania

 • Podatek dochodowy od sprzedaży mieszkania

  płatnego po sprzedaży mieszkania kupionego w 2005 roku. W 2005 roku kupiłem mieszkanie powiedzmy za 400 000 zł. Na kupno mieszkania wziąłem kredyt hipoteczny w banku Millenium na 100% wartości (...)

 • Sprzedaż i zakup mieszkania a podatek dochodowy

  wybudowanie, sprzedaż mieszkania w ogóle nie jest źródłem przychodów podlegających opodatkowaniu (nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych). Tak więc przychód ze (...)

 • Porada prawna na temat sprzedaż części mieszkania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sprzedaż części mieszkania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Konstrukcja prawna umowy deweloperskiej

  gruntowej; określenie i przeniesienie udziału we współwłasności części wspólnych budynku (dotyczy to takich części budynku, jak korytarz czy klatka schodowa); W tym momencie (...)

 • Podatek przy sprzedaży mieszkania kupowanego częściami - opinia prawna

  nowego mieszkania. Jeśli wartość nowego mieszkania będzie mniejsza od wartości tych 50 % mieszkania, które nabyła Pani w ostatnim czasie – od tego musi Pani odprowadzić podatek. (...)

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  przeniesienia własności lokalu po dokonaniu:  1) spłaty przypadających na ten lokal części zobowiązań spółdzielni związanych z budową, w tym w szczególności odpowiedniej części (...)

 • Dwie hipoteki na jednej nieruchomości – opinia prawna

  jest sytuacja z szafą wnękową. Jeśli jest ona wmontowana na wymiar w sposób trwały, tzn. że jej ściany są jednocześnie ścianami mieszkania lub są związane ze ścianami mieszkania w trwały (...)

 • Czy najemca ma roszczenie do gminy o sprzedaż mieszkania? - opinia prawna

  wstrzymano sprzedaż i zbyt długie załatwianie sprawy przez niekompetentnych i opieszałych urzędników, a także wprowadzanie mnie w błąd przez okres 2 lat poprzez udzielanie informacji, że sprzedaż (...)

 • Sprzedaż mieszkania kupionego w 2005 r.

  odkupienie udziałów w mieszkaniu, to w tej części uniknie zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych od sprzedaży pierwszego mieszkania; w części w jakiej wydatkuje (...)

 • Vat przy wykupie mieszkań od gminy

  ? Jeżeli sprzedaż dotyczy mieszkania nowego, jego sprzedaż będzie najprawdopodobniej opodatkowana podatkiem vat. Jeżeli sprzedaż dotyczy mieszkania zasiedlonego wcześniej (...)

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  wniosek wszystkich współwłaścicieli sąd zarządzi sprzedaż gospodarstwa rolnego stosownie do przepisów Kodeksu postępowania cywilnego § 4. Sprzedaż gospodarstwa rolnego sąd (...)

 • Rozliczenie odpłatnego zbycia nieruchomości w zeznaniu PIT za 2018 r.

  i sprzedaż budynków mieszkalnych lub lokali mieszkalnych oraz sprzedaż gruntów i prawa wieczystego użytkowania gruntów są przedmiotem działalności gospodarczej podatnika

 • Sprzedaż nieruchomości a VAT - stan prawny na 31.12.2010

  fizyczne (np. sprzedaż mieszkania celem zakupu większego). Czynności nieopodatkowane podatkiem VAT, także te od niego zwolnione – np. sprzedaż obiektów budownictwa mieszkaniowego (...)

 • Gruntowne zmiany w gospodarce nieruchomościami

  , wykup mieszkań, opłaty adiacenckie, bonifikata, cele publiczne, gmina, sprzedaż, użytkowanie wieczyste, użytkowanie, najem, dzierżawa, zarząd

 • Darowizna mieszkania

  mieszkania Warunki korzystania z ulgi mieszkaniowej mieszkanie, darowizna, podatek zryczałtowany 10%, przychód, nieruchomość, kredyt, sprzedaż darowanego mieszkania

 • Opodatkowanie sprzedaży darowanego mieszkania

  podatkiem dochodowym od osób fizycznych przychodu uzyskanego ze sprzedaży darowanego mieszkania (w części w jakiej uzyskany przychód nie będzie w ciągu dwóch lat przeznaczony na cele mieszkaniowe; (...)

 • Zabezpieczenie w postępowaniu rozwodowym - opinia prawna

  sprzedać czy darować swojej części nieruchomości, a jedynie pozwoli Pani na egzekucję z tej części mimo, że zostanie ona zbyta przez dłużnika. Poza tym spłata obecnego zadłużenia wynikającego (...)

 • Rozporządzanie nieruchomością obciążoną prawem dożywocia - opinia prawna

  została więc, ustanowiona służebność osobista mieszkania na rzecz Pani rodziców. W tej sytuacji w przypadku umowy najmu części nieruchomości objętej służebnością, stosunek najmu (...)

 • Wykorzystanie pieniędzy ze sprzedaży mieszkania

  Rzeczypospolitej Polskiej,e) w części wydatkowanej, nie później niż w okresie dwóch lat od dnia sprzedaży, na spłatę kredytu lub pożyczki, a także odsetek od kredytu lub pożyczki (...)

 • Sprzedaż darowanego mieszkania przed upływem 5 lat

  mieszkania w I grupie podatkowej, jeżeli obdarowany przed upływem 5 lat najpierw zakupi nowe mieszkanie lub uzyska pozwolenie na budowę, a następnie zbędzie darowany lokal w ciągu 6 m-cy, ulga (...)

 • Sprzedaż mieszkania kupionego w 2005 r.

  sprzedaż w 2007 r. mieszkania nabytego w 2005 r. jest opodatkowane podatkiem dochodowym. Nie będzie opodatkowana podatkiem dochodowym sprzedaż takiego mieszkania dokonana po dniu (...)

 • Kodeks cywilny

  stanowią jej części składowych.  Art. 48. Z zastrzeżeniem wyjątków w ustawie przewidzianych, do części składowych gruntu należą w szczególności budynki i inne urządzenia trwale z (...)

 • Podatek VAT od sprzedaży mieszkania

  , również wówczas, gdy czynność została wykonana jednorazowo w okolicznościach wskazujących na zamiar wykonywania czynności w sposób częstotliwy. Zatem uznanie, że sprzedaż danej działki podlega (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 1-184)

   Do poszczególnych umów szczegółowych mających za przedmiot terminowe operacje finansowe lub sprzedaż papierów wartościowych ze zobowiązaniem do ich odkupu - nawet jeżeli

 • Podatek od sprzedaży mieszkania a zakup nowego

  spłaconego kredytu, nie korzysta z preferencji w PIT. Wolne od opodatkowania będą też środki uzyskane ze sprzedaży starego mieszkania i przeznaczone na wykończenie (modernizację) nowego mieszkania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • MIESZKANIE WLASNOSCIOWE a rozwod

  Jestem w trakcie rozwodu,wraz z mężem posiadamy wspóne własnosciowe mieszkanie.Czy jest szansa eksmisji męża? Mąż nie pracuje, jest alkoholikiem, (...)

 • Wykup mieszkania lokatorskiego

  Zastanawiam się nad przekształceniem lokatorskiego prawa do mieszkania na spółdzielcze własnosciowe prawo do mieszkania , ale moja sółdzielnia zawiesiła (...)

 • Księgi wieczyste a likwidacji wpisu służebności

  Kiedyś ojciec otrzymał działkę od dziadka w formie darowizny. Na działce była nałożona służebność dożywotnie w księgach wieczystych na rzecz (...)

 • sprawa spadkowa

  Moze ktos sie orientuje w takiej sprawie. Umiera maz i ojciec 3 dzieci, nie zostawia testamentu. Spadkobiercy dziedzicza zgodzie z prawem. Najwieksza czesc (...)

 • Rozwód a wykup mieszkania spóldzielczego lokatorskiego.

  Witam mam problem może ktoś potrafi mi odpowiedzieć na pytanie.Otóż po ślubie zameldowalam męża w mieszkaniu rodziców,bo chcielismy miec jeden (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane