Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nabycie nowego środka transportu w Unii

  zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29.08.1997 r. - Ordynacja podatkowa. We wniosku o stwierdzenie nadpłaty powinien Pan powołać się na przepisy art. 72 § 1, pkt 1, art. 73 § 1pkt 1 oraz (...)

 • Zakup nowego i używanego samochodu za granicą - wewnątrzwspólnotowe nabycie oraz import

  osobowych z krajów Unii, niezarejestrowanych na terytorium Polski, są obowiązane: po przywozie na terytorium kraju złożyć na formularzu AKC-U deklarację uproszczoną do właściwego (...)

 • Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji

  kwot wynikających z decyzji, o których mowa w art. 33 ust. 2 i 3 oraz art. 34 ustawy - nie więcej jednak niż 6.000 zł. Przykład Podatnik dokonał importu samochodu, w związku z (...)

 • Opinia prawna na temat sprzedaż samochodu na fakturę vat marża art.43

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sprzedaż samochodu na fakturę vat marża art.43, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprzedaż monet kolekcjonerskich

  monetę na stan chcąc ją sprzedać za 10 tys. zł (brutto), klient sobie życzy fakturę VAT, a marża na tej transakcji wyniesie 1 tys. zł? Jak pod względem dokumentacyjnym (...)

 • Zakup samochodu za granicą

  Firma zakupuje za granicą samochód osobowy: 1. od osoby fizycznej, 2. od podatnika "VAT unia" (posiadającego NIP unijny) wg "FV marża". Czy prawidłowa jest sprzedaż na podstawie (...)

 • Podatek akcyzowy od sprzedaży w komisie

  . Dostarczyłam komisantowi wszystkie dokumenty (brif, badanie techniczne, akcyzę, tłumaczenie) cena dla mnie za samochód 3000 zł. Komisant sprzedał auto na fakturę VAT marża za (...)

 • Handel samochodami a marża

  VAT. Czy postępuję prawidłowo? Zgodnie z art. 120 ust. 4 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), w przypadku podatnika wykonującego czynności polegające na dostawie (...)

 • Sprzedaż samochodu kupionego na licytacji

  zwolnienia z VAT) na zasadzie opodatkowania marży, na zasadach określonych w art. 120 ustawy o VAT. W przypadku podatnika wykonującego czynności polegające na dostawie (...)

 • Zakup i sprzedaż samochodu firmowego

  być udokumentowana fakturą, ale jako sprzedaż zwolniona od podatku VAT (na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT). Ze zwolnienia od podatku korzysta również sprzedaż (...)

 • Rozliczanie obrotu wewnątrzwspólnotowego w VAT

  obcej wykazywane na fakturze kontrahenta unijnego przelicza się na złotówki według wyliczonego i ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski bieżącego kursu średniego waluty obcej na dzień (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

  W lipcu 2007 r. od Spółki nabyto lokal użytkowy. Od zapłaconej kwoty uzyskano zwrot VAT w części dotyczącej sprzedaży opodatkowanej. W lutym 2009 (...)

 • Sprzedaż na raty a VAT

  Na podstawie umowy sprzedaży dokonano zbycia samochodu (środka trwałego). Zgodnie z umową płatność będzie odbywała się w 12 ratach ( co miesiąc). (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane