Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wpis do księgi wieczystej a omyłka w orzeczeniu stanowiącym podstawę wpisu

  Sąd orzekł, że wpis ma być dokonany w dziale Sp-I ksiegi wieczystej, natomiast prawidłowo wpis powinien być dokonany w dziale II. W jaki sposób mogę uzyskać w tej sytuacji wpis o księgi wieczystej

 • Ustawa o księgach wieczystych i hipotece

  wniosków o uzyskanie poszczególnych dokumentów. 3. Wniosek o wydanie odpisu księgi wieczystej oraz wniosek o wydanie zaświadczenia o zamknięciu księgi wieczystej złożony (...)

 • Hipoteka w zbiorze dokumentów

  ksiegi wieczystej przed zapłaceniem całej kwoty, jeśli tak to jaki? Co do zasady hipoteka jest ustanowiona z chwilą jej wpisania do ksiegi wieczystej - stąd dla jej ustanowienia (...)

 • Porada prawna na temat sprostowanie ksiegi wieczystej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sprostowanie ksiegi wieczystej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Uzgodnienie treści księgi wieczystej

  kosztów procesu. ksiegi wieczyste, zgodność ze stanem rzeczywistym, wpis, wniosek, ostrzeżenie, pozew o ustalenie, księga wieczysta

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?

  kosztów sądowych w postępowaniu wieczysto księgowym może nastąpić wyłącznie przed złożeniem wniosku o wpis do księgi wieczystej. Jeżeli wniosek o dokonanie wpisu do księgi wieczystej (...)

 • Kto jest uprawniony do złożenia wniosku o uzgodnienie treści księgi wieczystej?

  lub ograniczenia dotykającego prawa powoda wpisanego do księgi wieczystej. W istocie rzeczy obejmuje ono także samo uzgodnienie stanu prawnego wynikającego z księgi wieczystej z rzeczywistym (...)

 • Nowe koszty sądowe w rozmaitych sprawach cywilnych!

  więcej niż jedną księgę wieczystą.  Wydatki związane z drukiem księgi wieczystej i teczki akt tej księgi nie obciążają stron. Uwaga: Opłatę od wniosku o dokonanie wpisu w księdze wieczystej (...)

 • Nieujawnienie prawa w księdze wieczystej

  publicznej ksiąg wieczystych). W związku z tym niedokonanie wpisu w księdze wieczystej będzie niosło ze sobą pewne niebezpieczeństwa. Niedokonanie w księdze wieczystej odpowiednich zmian będzie (...)

 • Jak zaktualizować metraż mieszkania w księdze wieczystej - opinia prawna

  wieczystej (opis nieruchomości). Zgodnie z art. 10 wskazanej wyżej ustawy w razie niezgodności między stanem prawnym nieruchomości ujawnionym w księdze wieczystej a rzeczywistym stanem prawnym (...)

 • Wykazanie następstwa prawnego a wpis w KW

  zostaje jednocześnie wpisana do księgi wieczystej jako uprawniona. W zaistniałej sytuacji zachodzi niezgodność treści księgi wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym. Postanowienie sądu na (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Spadek po ojcu dwa lata po jego smierci

  Witam, serdecznie. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ nie wiem co mam robić. Mój ojciec zmarł we wrześniu 2007r. o jego śmierci się dowiedziałam (...)

 • Jak odnaleźć numer księgi wieczystej?

  moja mam jest wlascicielka mieszkania , od pewnego czasu ma problem z pamiecia ,nie mozemy odnalez dokumentow , ktore zostaly dobrze schowane i zapomniane (...)

 • 2 księgi wieczyste na jedno mieszkanie

  mam pytanie dotyczace mojego mieszkania. Zakupiłam mieszkanie własnosciowe na które musiałam pobrac kredyt z banku a ztym wiąże się założenie (...)

 • Przekręt notariusza? Jak to rozwiązać?

  Witam, prosze o pomoc. W ubiegłym roku (lipiec) zakupilem stanowisko parkingowe w lokalu uzytkowym znajdującym pod nieruchomoscia. Podpisany zostal akt (...)

 • Dugi spadkowe

  Odziedziczylam nieruchomosc obciazona dlugami. W dziale III ksiegi jest wzmianka o przeniesienie wlasnosci na rzecz Pani X. Rodzice biorac pozyczke podpisali (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane