Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dziedziczenie a zasiedzenie gospodarstwa rolnego

  spadkowe po mamie ,aby stać się właścicielem gospodarstwa. Czy trzeba będzie przeprowadzić postępowanie spadkowe po babci? Oczywiście istnieje prawdopodobieństwo konieczności przeprowadzenia (...)

 • Spadek a zasiedzenie

  wpływ na zasiedzenie ma podanie wszystkich spadkobierców? Czy jak toczy się sprawa o masę spadkową po teściach czy będzie to miało wpływ w sprawie o zasiedzenie (podobno zainteresowana nie (...)

 • Dowody własności w trakcie sądowego działu spadku - opinia prawna

  mieniem i przekazać je synowi w drodze darowizny, na mocy umowy sprzedaży czy testamentu. sądowy dział spadku, dowody własności, postępowanie spadkowe, własność, akt własności, spadek, zasiedzenie, (...)

 • Porada prawna na temat sprawy spadkowe zasiedzenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sprawy spadkowe zasiedzenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pozwolenie wodnoprawne a prawa właścicieli sąsiednich działek - opinia prawna

  gruntowej poprzez zasiedzenie? Czy jednak może to być nabycie własności poprzez zasiedzenie? O jaką powierzchnię działki mogę się starać? Według jakich zasad i koszty, w jakiej wysokości (...)

 • Jak stwierdza się zasiedzenie nieruchomosci?

  się we wszystkich sprawach dotyczących zasiedzenia, a więc zarówno w sprawach o zasiedzenie własności rzeczy ruchomej i nieruchomej, jak i o zasiedzenie wieczystego użytkowania oraz

 • Co świadczy o dobrej wierze ubiegającego się o stwierdzenie zasiedzenia – opinia prawna

  dopuszczalności nabycia przez zasiedzenie własności państwowej. W przytoczonym przez Panią stanie faktycznym nie wskazała Pani co dokładnie znajduje się w posiadaniu Pani rodziców i zasiedzenie (...)

 • Zasiedzenie na rzecz obojga małżonków, czy jednego z nich – opinia prawna

  odszedł z domu, zasiedzenie daje mu prawo do spłaty? Czy może istnieje przepis, który mówi, że zasiedzenie zdobyte przy żonie można odwołać, czy znieść? Opinia prawna Przechodząc (...)

 • VII - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie nieprocesowe

  zamkniętych, jeżeli przeciwko publicznemu rozpoznaniu sprawy przemawia dobro małoletniego.Art. 576. § 1. Przed wydaniem orzeczenia co do istoty sprawy sąd opiekuńczy wysłucha (...)

 • Kodeks cywilny

  Art. 1. Kodeks niniejszy reguluje stosunki cywilnoprawne między osobami fizycznymi i osobami prawnymi. Art. 2. (skreślony). Art. 3. Ustawa nie ma mocy wstecznej, chyba że to wynika z jej brzmienia lub celu. Art. (...)

 • Zasiedzenie nieruchomości a podatek od spadku

  podatkowe o nabyciu rzeczy lub praw majątkowych według ustalonego wzoru. Do zeznania podatkowego dołącza się dokumenty mające wpływ na określenie podstawy opodatkowania (art. 17a ust. 1 ustawy). zasiedzenie

 • Jak ustalić prawo do nieruchomości – opinia prawna

  ustalenie prawa własności, zależy to w głównej mierze od przedstawionych sądowi dowodów. ustalenie prawa, zasiedzenie, nieruchomość, błąd w nazwisku

 • Kodeks postępowania cywilnego

  , może w każdym stanie sprawy aż do zamknięcia rozprawy w drugiej instancji przystąpić do tej strony (interwencja uboczna). Art. 77. § 1. Wstąpienie swe do sprawy interwenient uboczny powinien (...)

 • Zasiedzenie albo dział spadku

  . spadek, zasiedzenie, postępowanie spadkowe, współwłasność, zniesienie współwłasności, nieruchomość, umowa, notariusz,

 • Przyjęcie i odrzucenie spadku w ujęciu obowiązujących przepisów oraz pod rządami znowelizowanej regulacji spadkowej.

  , ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw, Sejm RP VII kadencji, Nr druku: 2707 przyjęcie spadku, odrzucenie spadku, spadek, regulacja spadkowa, prawo spadkowe, spadki (...)

 • Nabycie własności przez zasiedzenie

  przeprowadza czynności spadkowe, czy dotyczy to również gruntu pod nieruchomością? Do nabycia własności przez zasiedzenie konieczne są tylko dwie przesłanki: samoistne posiadanie i upływ (...)

 • Zasiedzenie nieruchomości, nabycie spadku

  przez zasiedzenie? Jeżeli są Państwo jedynymi spadkobiercami nieruchomości należałoby rozważyć także możliwość sądowego stwierdzenia nabycia spadku. Stwierdzenie nabycia spadku, podobnie jak (...)

 • Zasiedzenie

  wyglądałaby sprawa o zasiedzenie (potrzebne dokumenty, koszty sprawy, szanse na pozytywne załatwienie sprawy itp...). Zakładam, że druga strona nie będzie obecna na tym postępowaniu, (...)

 • Postępowanie o stwierdzenie zasiedzenia

  zasiedzenia stwierdzenie zasiedzenia, postępowanie, wniosek, właściciel, zainteresowani, zasiedzenie, własność, nieruchomość

 • Odpowiedzialność za długi spadkowe

  wymieniona). Jednak wszystko zależy też od tego, czy przedmiotowe mieszkanie stanowiło całość majątku pozostałego po zmarłej. spadek, testament, długi spadkowe, obliczanie udziału spadkowego

 • Spadek po samoistnych posiadaczach - zasiedzenie

  ten nie będzie miał zastosowania do sytuacji, kiedy zasiedzenie nastąpiło już na rzecz poprzedniego samoistnego posiadacza (przypominamy, że zasiedzenie następuje z mocy upływu czasu, a postanowienie

 • Czy mogę domagać się odszkodowania za linie wysokiego napięcia?

  widocznym urządzeniem jest słup energetyczny. Przepisy o nabyciu własności nieruchomości przez zasiedzenie stosuje się odpowiednio, czyli zasiedzenie następuje w dobrej wierze z upływem 20 (...)

 • Sukcesja firm jednoosobowych

  i cen z chwili śmierci przedsiębiorcy, a także długi spadkowe związane z działalnością gospodarczą zmarłego przedsiębiorcy i ich wysokość według stanu z chwili śmierci przedsiębiorcy. W pozostałym

 • Postępowanie cywilne - zawieszenie postępowania

  .). Ponadto, jeżeli w sądzie nie złożono załączników w oryginale, po jednym odpisie każdego załącznika do akt sądowych. zawieszenie, postępowanie, śmierć strony, podjęcie, sąd, zasiedzenie, (...)

 • Zniesienie współwłasności

  dwudziestu jako posiadacz samoistny, chyba że uzyskał posiadanie w złej wierze (zasiedzenie). Jednakże zasiedzenie nie jest wykluczone w opisanej w pytaniu sytuacji. Może bowiem dojść do zasiedzenia (...)

 • Dziedziczenie gospodarstwa rolnego

  podrobionego lub przerobionego. spadek, dziedziczenie, gospodarstwo rolne, nieruchomość rolna, spadkobiercy, rodzeństwo, matka, zasiedzenie

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • przerwanie zasiedzenia / art. 123 kc - post. spadkowe vs dział spadku

  Czy przerwanie zasiedzenia nieruchomości prowadzonego przez jednego ze spadkobierców następuje gdy w międzyczasie (chodzi o okres czasu w którym wnioskowane (...)

 • Zasiedzenie

  Na zasadzie umowy ustnej (w zamian za pralkę, lodówkę itp. w latach 82 ) przez 18 lat uzytkujemy wjazd, gdzie 3/4 ziemi i jest wlasnością sąsiada. (...)

 • Akt Notarialny warunkowy

  Czy akt notarialny sporzadzony pod warunkiem, ze Skarb Panstwa nie skorzysta z prawa pierwokupu - ust z dn14.07.1961- r. jest wazny. Jakie formalnosci (...)

 • Kto jest właścicielem działki?

  Chcę kupić działkę budowlaną. Ostatnio znalazłem w internecie informację, że Księga Wieczysta nie określa kwestii własności działki (nie musi). (...)

 • spadek po mamie

  Sprawa dotyczy spadku po mamie. Przedstawię sytuację Mama rok temu umarła na skutek wypadku samochodowego i zostawiła po sobie działkę. Działka (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane