Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprawozdanie Zarządu z działalności spółki

  ;łkach publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 1382 oraz z 2015 r. poz. 978 i 1260) lub regulaminy wydane na podstawie art. 61 tej ustawy. 2b. Sprawozdanie z działalności specjalistycznych (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 1 - 106)

  ;Rektor uczelni przedstawia w terminie do dnia 15 października roku następującego po roku sprawozdawczym ministrowi właściwemu do spraw szkolnictwa wyższego roczne sprawozdanie z działalności (...)

 • Likwidacja spółki - obowiązki likwidatorów

  rejestru, ale z chwilą uprawomocnienia się postanowienia zarządzającego to wykreślenie. Wraz z wpisem wykreślenia spółki z rejestru zamieszcza się wzmiankę o jego nieprawomocności (...)

 • Porada prawna na temat sprawozdanie z przestrzegania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sprawozdanie z przestrzegania , zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Co sądzisz o zmianie czasu?

  zatem: utrzymać obecne ustalenia dotyczące czasu letniego w UE, zgodnie z dyrektywą 2000/84/WE lub zaprzestać we wszystkich państw członkowskich aktualnie stosowanej dwa razy w roku zmiany czasu i

 • Jakie są prawa człowieka?

  można uzyskać informacje o prawach człowieka? Zainteresowani dalszymi informacjami proszeni są o kontakt z: INFOPOINT Council of Europe F-67075 Strasbourg Cedex tel.: + 33 (0)3 88 41 20 33 fax: (...)

 • Wyniki kontroli inspektorów pracy. Oto jak pracodawcy łamią prawo

  pracodawców różnego rodzaju nieprawidłowości z zakresu legalności zatrudnienia oraz przestrzegania przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, (...)

 • Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców

  się potrzebą dekoncentracji. Finansowanie działalności Rzecznika  Wydatki związane z funkcjonowaniem Rzecznika są ujmowane w ustawie budżetowej i pokrywane z budżetu państwa, z (...)

 • Nowe regulacje dotyczące transportu drogowego

  1985 r. w sprawie urządzeń rejestrujących stosowanych w transporcie drogowym (Dz. Urz. WE L 370 z 31.12.1985, str. 8 oraz Dz. Urz. WE L 274 z 09.10.1998, str. 1); Ustawa z dnia 16 kwietnia (...)

 • Jak powołać inspektora ochrony danych?

  , łatwości nawiązania z kontaktu z DPO, właściwego oraz terminowego włączania go we wszystkie sprawy dotyczące ochrony danych osobowych. Grupa Robocza art. 29 w Wytycznych dotyczących (...)

 • Koszty uzyskania przychodu oraz ich rozliczanie w czasie

  2006. Tym samym wydatek wynikający z faktury będzie kosztem 2006 r. I w tym przypadku zasada potrącania kosztów nie uległa zmianie. Z kolei koszty uzyskania przychodów bezpośrednio związane (...)

 • Sprawozdanie o udzielonych zamówieniach tylko do 1 marca

  6.000 euro, nie mają obowiązku przesyłania sprawozdania.Za jaki okres sprawozdawczy należy złożyć sprawozdanie?Sprawozdanie powinno obejmować rok kalendarzowy, tzn. dane zawarte w sprawozdaniu (...)

 • Trzeci etap liberalizacji rynku energii i gazu

  z "rozdziałem"Giles Chichester: sprawozdanie liberalizacja rynku energii, energetyka, gaz ziemny, niezależny operator przesyłowy, ITO, niezależny operator systemu, ISO

 • Kto musi składać e-Sprawozdania Finansowe?

  sprawozdań finansowych zgodnych z MSR, przesyłają e-Sprawozdania Finansowe do Krajowego Rejestru Sądowego w ciągu 15 dni od dnia zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego zgodnie z art. (...)

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  USTAWA z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks CywilnyDz.U. z 64 Nr 16, poz. 93; Dz. U. z 1971 Nr 27, poz. 252; Dz. U. z 1976 Nr 19, poz. 122; Dz. U. z 1982 Nr 11, poz. 81, Nr 19, poz. (...)

 • Co powinno zawierać sprawozdanie zarządu z działaności spółki

  spółki. Co powinno zawierać takie sprawozdanie? Czy istnieje jakiś wzór dla spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? Sprawozdanie z działalności spółki (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 201-300)

  (sprawozdanie likwidacyjne) i po zakończeniu likwidacji, likwidatorzy powinni ogłosić w siedzibie spółki to sprawozdanie i złożyć je sądowi rejestrowemu, z jednoczesnym zgłoszeniem (...)

 • Nowe ułatwienia w składaniu e-sprawozdań i CIT-8

  stwierdzającego udzielenie pełnomocnictwa do podpisywania deklaracji podatkowych składanych za pomocą środków komunikacji elektronicznej minimalizuje obciążenia finansowe, bowiem czynność ta zwolniona (...)

 • Jakie sprawozdanie ze swojej działalności powinna składać fundacja?

  , odpisy uchwał zarządu fundacji (UWAGA: z danego roku obrotowego, za który sporządza się sprawozdanie), informację o wysokości uzyskanych przychodów, z wyodrębnieniem ich (...)

 • Sądy UE

  ). Sprawy podlegające PPU są przydzielane specjalnie wyznaczonej izbie złożonej z pięciu sędziów, a faza pisemna przebiega co do zasady z wykorzystaniem elektronicznych środków (...)

 • Jak walczyć z morskim kłusownictwem?

  to równowartość 20% dochodu z legalnej sprzedaży ryb na całym świecie. Szacunkowe dane mówią o tym, że dochody z kłusownictwa u samych tylko wybrzeży Afryki wynoszą około (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 301-387)

  między akcjonariuszy nie może przekraczać zysku za ostatni rok obrotowy, powiększonego o niepodzielone zyski z lat ubiegłych oraz o kwoty przeniesione z utworzonych z zysku kapitałów (...)

 • Odwołanie i rezygnacja z funkcji członka zarządu

  sytuacji skutki rezygnacji z funkcji członka zarządu jest rozpatrywane według przepisów dotyczących odpłatnego zlecenia. Zgodnie z nimi, jeżeli rezygnacja z funkcji, za której (...)

 • Poprawienie i złożenie sprawozdania finansowego

  . Decyzja o takim połączeniu powinna wynikać z umowy spółki. Jeżeli mamy do czynienia z taką sytuacją, to prawidłowo sporządzone sprawozdanie finansowe powinno obejmować zarówno (...)

 • Obowiązki właściciela lokali i zarządcy nieruchomością wspólną - opinia prawna

  umowę bezpośrednio z dostawcą mediów lub dostawcą usług i temu dostawcy opłacał będzie należności z tytułu wykorzystania mediów i usług (art. 9 ust. 6). Co do zarządu, to jeżeli lokali (...)

 • Sprawniejszy dozór techniczny

  . 1890).  Z punktu widzenia przedsiębiorców jedną z najistotniejszych zmian wprowadzonych nowym rozporządzeniem jest wymóg odtworzenia i rejestracji przebiegu eksploatacji urządzeń

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • sprawozdanie

  Witam, czas na zrobienie sprawozdania i zastanawiam się jak to ugryźć. :? Jakiś czas temu - gdy dowiedziałam się ze taka konieczność nastąpi -stwierdziłam (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • zarząd

  Witam! Kamienica. Współwłasność w częściach ułamkowych 5-ciu współwłaścicieli. Jeden z nich mieszkając w kamienicy (reszta nie) administrował (...)

 • Umowa zlecenia-wątpliwości i nieuczciwy pracodawca.

  Witam Trafił mi się wyjątkowo felerny pracodawca. Zacznę od tego, że znalazłam ogłoszenie o pracę w internecie, gdzie pisało iż pracodawca oferuje (...)

 • Rozwiazanie umowy o prace z zachowaniem okresu wypowiedzenia

  Witam Mój mąż dostał własnie wypowiedzenie z pracy i mam teraz pare pytan, lecz pierw zaczne od przedstawienia tresci owego wypowiedzenia: [QUOTE] [B]ROZWIAZANIE (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane