Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 22.1-23)

  wysokości wynikającej z wyceny dokonanej przez podatnika, z uwzględnieniem cen rynkowych środków trwałych tego samego rodzaju z grudnia roku poprzedzającego rok założenia ewidencji (...)

 • Jakie decyzje może samodzielnie podejmować zarząd wspólnoty mieszkaniowej?

  kosztów związanych z opracowaniem lub aktualizacją takiej dokumentacji, dokonywać rozliczeń przez rachunek bankowy, składać właścicielom lokali roczne sprawozdanie ze swojej działalności, (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 201-300)

  (sprawozdanie likwidacyjne) i po zakończeniu likwidacji, likwidatorzy powinni ogłosić w siedzibie spółki to sprawozdanie i złożyć je sądowi rejestrowemu, z jednoczesnym zgłoszeniem (...)

 • Opinia prawna na temat sprawozdanie z działalności zarządu wspólnoty mieszkaniowej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sprawozdanie z działalności zarządu wspólnoty mieszkaniowej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprawozdanie zarządu z działaności spółki

  . Co powinno zawierać takie sprawozdanie? Czy istnieje jakiś wzór dla spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? Sprawozdanie z działalności spółki z o.o. (a także (...)

 • Absolutorium we wspólnocie mieszkaniowej

  corocznych zebraniach głosowane są: sprawozdanie Zarządu wraz z udzieleniem mu absolutorium oraz odrębną uchwałą sprawozdanie Zarządcy wraz z udzieleniem mu absolutorium. (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 1 - 92)

  . );  8) ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. - Prawo wodne (Dz. U. z 2005 r. Nr 239, poz. 2019, z późn. zm. );  9) ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. - Prawo lotnicze (Dz. U. (...)

 • Plan finansowy wspólnoty mieszkaniowej

  zawiera ust. 3 art. 22 u.w.l. Spośród spraw wymienionych w tym katalogu uwagę zwracają kwestie finansowe związane z nieruchomością, w szczególności przyjęcie przez właścicieli rocznego (...)

 • Konto bankowe wspólnoty

  . Jak z powyższego wynika zarządca jest zobowiązany m.in. do dokonywania rozliczeń przez rachunek bankowy. Dla każdej wspólnoty przy tym powinien być prowadzony rachunek odrębny. wspólnota, (...)

 • Wybór audytora dla badania sprawozdania S.A.

  spółek handlowych przez sprawozdanie finansowe rozumie się sprawozdania finansowe w rozumieniu przepisów o rachunkowości. Zgodnie z tą ustawą sprawozdanie finansowe sporządza się na (...)

 • Zarządzanie a administrowanie wspólnotą

  również jednego z członków zarządu) przekracza zakres zwykłego zarządu? Czy "administrowanie" można użyć naprzemiennie z "zarządzaniem" nieruchomością oraz zastosować do (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Uwaga Administrator Violetta Blimel Lisowska Łódź NIE POLECAM !!!

  Witam serdecznie Jestem członkiem Wspólnoty mieszkaniowej administrowanej przez panią Violette Blimel Lisowską z ulicy zachodniej 16 w łodzi. Chciała (...)

 • Wspólnota mieszkaniowa

  Czy zarządca nieruchomości może zabronic dostępu do dokumentów członkom wspólnoty?chodzi mi szczególnie o protokół przeglądu technicznego budynku (Zoi) (...)

 • Zwrot z funduszu remontowego

  Serdecznie wszystkich witam. Może mi pomożecie. Posiadałem mieszkanie własnościowe w Zarządzie Mienia Komunalnego i byłem we Wspólnocie Mieszkaniowej, (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • Bezprawie w majestacie prawa

  Jak zwykle chodzi o wpólnotę WAM i ich Zespól Zarządców Nieruchomości. Przed wykupem mieszkania WAM nic nie robił. Blok byl i jest strasznie zdewastowany. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane