Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks postępowania cywilnego

  Koszty mediacji prowadzonej na skutek skierowania przez sąd i zakończonej ugodą znosi się wzajemnie, jeżeli strony nie postanowiły inaczej.Art. 105. § 1. Współuczestnicy sporu zwracają koszty (...)

 • II - Kodeks postępowania cywilnego - Sąd. Strony. Koszty

  Koszty procesu, w którym zawarto ugodę, znosi się wzajemnie, jeżeli strony nie postanowiły inaczej. Art. 104[1]. Koszty mediacji prowadzonej na skutek skierowania przez sąd (...)

 • Spadek i zachowek po dziadkach

  . Niedługo odbędzie się pierwsza sprawa spadkowa. Czy w jednym pozwie mogę wnosić o ustalenie mojego (i mojej mamy) prawa do spadku po dziadku oraz zachowku z części po babci? Koszty (...)

 • Porada prawna na temat sprawa spadkowa koszty

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sprawa spadkowa koszty, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • VII - Kodeks postępowania karnego - Koszty. Postępowanie przed sądami wojskowymi

  . Jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, wszelkie wydatki wykłada tymczasowo Skarb Państwa. § 2. Koszty postępowania mediacyjnego ponosi Skarb Państwa. § 3. Skarb Państwa ponosi także koszty (...)

 • Dziedziczenie wkładu

   wykupiła mieszkanie i sprzedała je. Teraz toczy się sprawa spadkowa po dziadku. Jak wygląda sprawa wkładu budowlanego, bo gdyby sprawa spadkowa odbyła się niedługo po (...)

 • Zasądzone należności kosztem uzyskania przychodów

  dochodowym od osób fizycznych). Niestety w przypadku strony pozwanej (dłużnika), która przegrała sprawę i w związku z tym musi ponieść koszty sądowe i koszty zastępstwa procesowego drugiej (...)

 • Aby nie miał już prawa do spadku... - opinia prawna

  kosztowne wykształcenie. Do stwierdzenia, co jest objęte zakresem pojęcia „koszty wychowania oraz wykształcenia, które przekraczają przeciętną miarę przyjętą w danym środowisku” (...)

 • Masa spadkowa a koszty pogrzebu

  pokryciu kosztów)? Czy rachunki przedstawiamy w oryginale czy mogą być kserokopie? Do spadku należą między innymi koszty pogrzebu spadkodawcy w takim zakresie, w jakim pogrzeb ten odpowiada

 • Ustalenie kosztów zastępstwa procesowego

  konsekwencji zobowiązany jest zwrócić powodowi poniesione koszty (art. 98 § 1 k.p.c.)". Ograniczenie powództwa, poza ostatnią sytuacją, wywiera ten skutek, iż koszty sądowe są wzajemnie (...)

 • Sfałszowanie dokumentu, a bezumowne korzystanie z przedmiotu spadkowego – opinia prawna

  i zniesienie współwłasności. Samochód został mi tego samego dnia zwrócony. Sprawa ta toczyła się 4 lata. Otrzymałem 500 zł, które nie pokrywa moich opłat sądowych i kosztów (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • sprawa spadkowa

  Moze ktos sie orientuje w takiej sprawie. Umiera maz i ojciec 3 dzieci, nie zostawia testamentu. Spadkobiercy dziedzicza zgodzie z prawem. Najwieksza czesc (...)

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)

 • Dobry adwokat...

  Witam Poszukuję dobrego adwokat w sprawie o ustalenie opieki na dzieckiem. Bardzo proszę o podanie kontaktu do kogoś doświadczonego, sprawa prawdopodobnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane