Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odwołanie posiedzenia sądu

  W poniedziałek 04.07.2005 r. o godzinie 18 dostałem list z sądu w Gdańsku, że moja sprawa spadkowa następnego dnia o godzinie 10.30 jest wstrzymana z powodu spraw organizacyjnych sądu. Informacja

 • Kodeks postępowania cywilnego

  Koszty mediacji prowadzonej na skutek skierowania przez sąd i zakończonej ugodą znosi się wzajemnie, jeżeli strony nie postanowiły inaczej.Art. 105. § 1. Współuczestnicy sporu zwracają koszty (...)

 • II - Kodeks postępowania cywilnego - Sąd. Strony. Koszty

  Koszty procesu, w którym zawarto ugodę, znosi się wzajemnie, jeżeli strony nie postanowiły inaczej. Art. 104[1]. Koszty mediacji prowadzonej na skutek skierowania przez sąd (...)

 • Opinia prawna na temat sprawa spadkowa koszty

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sprawa spadkowa koszty, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Spadek i zachowek po dziadkach

  . Niedługo odbędzie się pierwsza sprawa spadkowa. Czy w jednym pozwie mogę wnosić o ustalenie mojego (i mojej mamy) prawa do spadku po dziadku oraz zachowku z części po babci? Koszty (...)

 • Sprzedaż nieruchomości a zwolnienie od 10%podatku

  Moja Ciocia, starsza Pani mieszkała z mężem w domu powyżej 5 lat od wybudowania, mąż zmarł i odziedziczyła po nim połowę tego domu, odbyła się sprawa spadkowa, zapłaciła podatek od spadku (...)

 • VII - Kodeks postępowania karnego - Koszty. Postępowanie przed sądami wojskowymi

  . Jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, wszelkie wydatki wykłada tymczasowo Skarb Państwa. § 2. Koszty postępowania mediacyjnego ponosi Skarb Państwa. § 3. Skarb Państwa ponosi także koszty (...)

 • Dziedziczenie wkładu

   wykupiła mieszkanie i sprzedała je. Teraz toczy się sprawa spadkowa po dziadku. Jak wygląda sprawa wkładu budowlanego, bo gdyby sprawa spadkowa odbyła się niedługo po (...)

 • Sprawa spadkowa

  Moja ciotka (siostra mojej matki, która nie żyje) zmarła w 30.03.1984 r. Przed śmiercią zamieszkiwała w Krakowie w lokalu mieszkalnym. Jak ustalić właściciela mieszkania (obecnie ktoś tam zamieszkuje)? (...)

 • Zasądzone należności kosztem uzyskania przychodów

  dochodowym od osób fizycznych). Niestety w przypadku strony pozwanej (dłużnika), która przegrała sprawę i w związku z tym musi ponieść koszty sądowe i koszty zastępstwa procesowego drugiej (...)

 • Aby nie miał już prawa do spadku... - opinia prawna

  kosztowne wykształcenie. Do stwierdzenia, co jest objęte zakresem pojęcia „koszty wychowania oraz wykształcenia, które przekraczają przeciętną miarę przyjętą w danym środowisku” (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • sprawa spadkowa

  Moze ktos sie orientuje w takiej sprawie. Umiera maz i ojciec 3 dzieci, nie zostawia testamentu. Spadkobiercy dziedzicza zgodzie z prawem. Najwieksza czesc (...)

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)

 • Dobry adwokat...

  Witam Poszukuję dobrego adwokat w sprawie o ustalenie opieki na dzieckiem. Bardzo proszę o podanie kontaktu do kogoś doświadczonego, sprawa prawdopodobnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane