Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umowa notarialna przedwstępna

  warunek zgodnie z którym jeden ze współmałżonków zobowiązuje się do braku żądania rozwodu z orzekaniem o winie w zamian za przeniesienie na siebie (...)

 • Pisma do sądu w sprawie o rozwód

  pismo, czy rozwód ma być z orzekaniem o winie czy bez? Czy mam w tym piśmie podać świadków? Złożyłam także pismo o zwolnienie z kosztów sądowych, czy do tego (...)

 • Tymczasowo zasądzone alimenty

  stanu faktycznego wynika, że nie miało to miejsca. Fakt, że rozprawa rozwodowa zakończyła się bez orzekania o winie nie ma znaczenia, gdyż chodzi o świadczenia sprzed orzeczenia (...)

 • Porada prawna na temat sprawa rozwodowa z orzekaniem o winie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sprawa rozwodowa z orzekaniem o winie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prowadzenie postępowania w sprawach rodzinnych

  kompromitować w środowisku kontaktami z koleżanką z pracy. Wyprowadziłam się z domu z siedemnastoletnią córką. Wniosłam sprawę do SR o alimenty. Zostały zasądzone (...)

 • Rozwód pod nieobecność małżonka

  niestawienie się męża na rozprawę? Czy ma w tym momencie znaczenie to, czy ma to być rozwód z orzekaniem o winie czy bez orzekania? Obecność lub nieobecność pozwanego w sprawie (...)

 • Sprawa rozwodowa

  bez orzekania o winie z moim byłym mężem. Po wstępnej rozmowie mój były mąż powiedział, że na rozwód się nie zgodzi. Czy mam szansę uzyskania rozwodu (mam 52 lata ślub był w (...)

 • Zawieszenie sprawy o alimenty a proces rozwodowy

  sprawa o alimenty skierowana przed wnioskiem rozwodowym może toczyć się nadal w zakresie dotyczącym świadczeń sprzed w/w wnioskiem. Z przedstawionego opisu wynika, że sprawa o (...)

 • Przesłanka orzeczenia rozwodu z orzekaniem o winie

  można tej winy stopniować. Orzeczenie o wyłącznej winie powinno być poprzedzone ustaleniem, że tylko jedno z małżonków swym zachowaniem spowodowało rozkład pożycia małżeńskiego. (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  , 7) wierzytelności z tytułu wynagrodzenia za pracę lub z tytułu innej działalności zarobkowej jednego z małżonków, 8) przedmioty majątkowe uzyskane z tytułu (...)

 • Apelacja od części wyroku rozwodowego

  zastrzeżeń. Skoro sąd nie orzekał o winie, chciałabym również jako osoba bezrobotna wnioskować o alimenty dla mnie. Czy mogę te sprawy połączyć? Czy muszę wnosić jakieś opłaty? (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)

 • ROZWÓD-z orzekaniem czy bez orzekania o winie?

  Witam Państwa, mimo ewidentnej winy męża(bardzo często nadużywa alkoholu, awanturuje sie, wyzywa itd słyszy i widzi to małe dziecko)Zdecydowałam (...)

 • Rozwód

  Witam Podjęłam decyzje o rozwodzie z moim mężem, który przebywa obecnie w zakładzie psychiatrycznym, ja natomiast jestem bezrobotna, czy mogę w (...)

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane