Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  , o której mowa w ust. 10, Zakład Ubezpieczeń Społecznych przesyła pracodawcy ubezpieczonego, którego ta decyzja dotyczy.  12. Pracodawca może wystąpić do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

 • Ustawa z dnia 30 kwietnia 2004 r. o świadczeniach przedemerytalnych

  społecznych (Dz.U. Nr 137, poz. 887, z późn. zm.)[1], zwanej dalej "ustawą o systemie ubezpieczeń społecznych", i za ten okres opłaciła składki na ubezpieczenia społeczne oraz do dnia ogłoszenia (...)

 • Jak orzeka się o niepełnosprawności?

  społecznych właściwych dla każdego człowieka, zależnych od wieku, płci, czynników społecznych i kulturowych. Niezdolność do samodzielnej egzystencji oznacza naruszenie sprawności (...)

 • Porada prawna na temat społecznych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat społecznych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  stanowiącej tytuł prawny do ubezpieczeń społecznych, prowadzenie pozarolniczej działalności gospodarczej lub działalności rolniczej, zgłoszenie niani przez rodzica do ubezpieczeń społecznych (...)

 • Fundusze emerytalne i wcześniejsze emerytury

  emerytury na podstawie art. 46-50a lub 50e ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. W tych przypadkach OFE nie zwracają do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

 • Na odmowę wydania zaświadczenia o nie zaleganiu ze składkami można skarżyć się do sądu

  , a także umarzania należności z tytułu składek, ustalania uprawnień do świadczeń z ubezpieczeń społecznych i wymiaru świadczeń z ubezpieczeń społecznych. Od decyzji Zakładu przysługuje (...)

 • Osoba sprawująca osobistą opiekę nad dzieckiem a ZUS

  spełnia także pozostałe warunki określone w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych. W tym przypadku spełniony jest jeden z warunków – co najmniej 6 miesięczny okres ubezpieczeń (...)

 • Uniknąć konsekwencji niepłacenia składek ZUS - opinia prawna

  . Rozłożenie zaległości na raty Zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, ze względów gospodarczych lub innych przyczyn zasługujących na uwzględnienie Zakład ubezpieczeń (...)

 • Projekt nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych

  Społecznych będzie miał obowiązek przedstawiania do dnia 30 czerwca każdego roku informacji na temat wysokości przypisanej składki, wysokości uzyskanych wpływów oraz kwoty wypłaconych świadczeń (...)

 • Dobre wyniki funduszy zarządzanych przez ZUS

  ;w nadzorczych Rada Nadzorcza przyjęła Sprawozdanie finansowe ZUS, Sprawozdanie z działalności za 2007 r. oraz wykonanie w 2007 r. planów finansowych Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, Funduszu

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • Kleks na celulozie ? źródło relacji społecznych

  Rola konkretnego człowieka w systemie społecznym to złożony wynik wielu czynników. Poczynając od genów, wyglądu, koloru skóry, płci, miejsca (...)

 • Czy komornik może zająć rente rodzinna ?

  Mam 24 lata i pobieram rentę rodzinną po zmarłym ojcu jednak ostatnio dowiedziałam sie że mieszkanie w którym jestem zameldowana (a w nim nie mieszkam) (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane